Lietuvos kariai bus aprūpinti naujais šalmais

2019-10-30, kam.lt
KAM archyvo nuotrauka (Lina Amrozevičiūtė)
KAM archyvo nuotrauka (Lina Amrozevičiūtė)

Spalio viduryje Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė karinių šalmų pirkimo – pardavimo sutartis su ūkio subjektų grupe – Kroatijos įmone „Šeštan-Bush“ d.o.o. ir UAB „Army Supply“, veikiančia pagal jungtinę veiklos sutartį. Pagal trejus metus galiosiančią sutartį Lietuvos kariuomenei bus nupirkta iki 11 420 šalmų. Bendra sandorio vertė – apie 2,3 mln. eurų.

Planuojama, kad pirmieji 3 tūkst. šalmų Lietuvos kariuomenei bus perduoti iki 2020 m. kovo.

Šalmų techninėje specifikacijoje buvo įrašyti reikalavimai, atitinkantys šiuolaikinių šalmų tendencijas ir karių operacinius poreikius. Šalmo balistikos ir kitų sudėtinių dalių galiojimo garantinis terminas yra ribotas, todėl privaloma juos nuolat atnaujinti.

2019 m. kovą Gynybos resursų agentūros paskelbtame konkurse dalyvavo užsienio ir Lietuvos tiekėjai.

Šalmas kariui yra viena pagrindinių ir svarbiausių priemonių, galinčių apsaugoti jo gyvybę tiek operacijų rajone, tiek kasdieniniame kario rengime, tiek vykdant kovinį šaudymą pratybų metu. Šiuolaikinis karys pratybų ar mūšio lauke neįsivaizduojamas be individualios balistinės apsaugos, o tai yra vienas iš pagrindinių saugos elementų, be kurių karių dalyvavimas pratybose su koalicijos partneriais būtų neįmanomas.

 


Straipsnio komentarai

Vitas2019-11-17
parduos auksinius saukstus ir bus salmai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?