Girtą ir melagį vairuotoją „pribaigė“ vaizdo įrašas

2019-11-04, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Vedęs, nedirbantis, jau keturis kartus teistas T. S. vėl turėjo nemalonumų valdiškuose namuose. Šį kartą nusprendė meluoti – gal pareigūnai patikės jo nekaltybe? Bet ir tai nepagelbėjo, juk melo kojos trumpos...

Teismas nustatė, kad šių metų rugpjūčio 21-osios naktį, apie 3 val. 35 min., T. S. pažeidė Kelių eismo taisyklių 14 punkto reikalavimus, numatančius draudimą vairuoti transporto priemones neblaiviems asmenims, taip pat neturintiems šios teisės. Vyriškis vairavo jam priklausantį automobilį „Volvo V40“ būdamas neblaivus – alkoholio matuokliu nustatytas 1,78 promilių girtumas.

Šią kaltę T. S. pripažino, bet įvykio aplinkybes aiškino kaip „iš pasakų srities“. Sukūrė pareigūnams istoriją, kad išvakarėse namuose, kieme prie automobilio, su draugais vaišinosi. Nuo išgerto alkoholio kiekio jautėsi normaliai, bet užmigo automobilyje ant priekinės sėdynės. Vienu metu pajuto smūgį, prabudo, tebebuvo ant priekinės keleivio sėdynės. Automobilio viduje nieko nebebuvo. Kas vairavo jo mašiną, nematė, pats nevairavo. Nuėjo pas kažkokį žmogų prašyti, kad ištemptų automobilį iš griovio, pastarasis ištempė. Tuomet norėdamas išsaugoti mašiną, kad nekonfiskuotų, nusprendė ją patraukti kur nors toliau, įvaryti kur nors į keliuką, kad ji nebūtų palikta ant kelio. Sėdo už savo automobilio vairo ir važiavo plentu tarp miškų. Pavažiavus kokius 100 metrų, prie jo automobilio iš galo privažiavo policija ir pradėjo stabdyti su švyturėliais.

Liudytoja šioje baudžiamojoje byloje tapusi Tauragės AVPK Pagėgių policijos komisariato vyriausioji patrulė N. R. paaiškino, kad tą naktį, patruliuojant

Bardinų kaime (Lumpėnų sen.), automobilis „Volvo V40“ važiavo lėtai, kaire kelio puse, neįsijungęs šviesų. Tai sukėlė įtarimą, kad vairuotojas gali būti neblaivus, todėl jis buvo sustabdytas. Priėjus prie vairuotojo durelių, automobilio variklis jau buvo užgesintas, už vairo sėdėjo akivaizdžiai neblaivus T. S.

Mašinos salone mėtėsi du tušti stikliniai „Švyturio“ 0,5 l talpos buteliai. Bagažinėje rasti dar šeši tušti tokio pat alaus buteliai ir keturi tušti sidro „Peach sider“ litriniai „bambaliai“.

Tyrimui reikšmingos informacijos – šis vyriškis automobilį vairavo ar ne – suteikė vaizdo ir garso įrašas iš policijos tarnybinio automobilio.

Įraše 03:40:06 matyti toliau priekyje, kaire kelio puse lėtai važiuojantis automobilis be šviesų. Valstybinių numerių ir modelio nesimato, šviesios spalvos. 03:40:13 pareigūnai tarnybiniu automobiliu privažiavę prie priekyje važiuojančio automobilio galo, įjungę mėlynos-raudonos spalvos švyturėlius pradeda stabdyti priekyje važiuojantį automobilį. Automobilis iškart sustoja kairiajame kelkraštyje, matyti, kad stojant automobiliui įsijungia galinių žibintų ir bagažinės dangčio viršuje esančios šviesos. Pareigūnai sustoję išlipa iš tarnybinio automobilio ir prieina prie vairuotojo pusės durelių. 03:40:36 iš vairuotojo vietos išlipa asmuo, kurį pareigūnas, paėmęs už rankų, vedasi prie tarnybinio automobilio. Kitų žmonių automobilyje nėra. Girdisi T. S. žodžiai: „Nevairavau“.

O iš administracinių nusižengimų registro išrašo matyti, kad T. S. dar š. m. kovo 19-ąją buvo paskirta bauda ir atimta teisė vairuoti transporto priemones 36 mėnesiams.

Šį kartą Tauragės apylinkės teismas skyrė T. S. 51 MGL (2 550 Eur) dydžio baudą, bet pritaikius atitinkamą straipsnį ji sumažinta vienu trečdaliu bei įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas. Todėl galutinė bauda -1 600 Eur. Ji turi būti sumokėta per 6 mėnesius.

T. S. paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta vairuoti kelių transporto priemones. Automobilis „Volvo V40“ konfiskuotas ir perduotas valstybės nuosavybėn.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?