Konkursas vyko tinkamai

2019-11-01, Parengta pagal respublikinę spaudą
Rusnės kelias. N. Drobnytės nuotr.
Rusnės kelias. N. Drobnytės nuotr.

Teismas nutarė, kad bauda neturi būti skirta Lietuvos automobilių kelių direkcijai, mat Rusnės estakados statybos rangovo konkursą rengė tinkamai. Vilniaus apygardos teismas spalio 21 dieną atmetė Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) ieškinį, kuri ir prašė Kelių direkcijai skirti baudą, estakados statybos sutartį paliekant galiojančia.

VPT teismui teigė, kad Kelių direkcija neatliko kelio ruožo geologinių tyrimų, ir tai lėmė išsipūtusią darbų kainą bei papildomų darbų poreikį, o ydingi direkcijos sprendimai planuojant konkursą lėmė, kad bendra darbų vertė padidėjo beveik du kartus.

Pasak teismo, VPT nepagrindė teiginių, kad jei geologiniai tyrimai būtų atlikti iki konkurso paskelbimo, viso projekto kaina būtų mažesnė.

Teismas atmetė VPT teiginius, kad padidindama bendrą sutarties vertę, Kelių direkcija veikė rangovės „Kauno tiltai“ naudai. Šį sprendimą VPT gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Primename, kad VPT dar vasarį Kelių direkcijai rekomendavo nutraukti kelio Šilutė-Rusnė estakados statybos sutartį. Direkcija to nepadarė. Motyvavo, kad jei taip pasielgs, bus sužlugdytas vietos gyventojams svarbus projektas.

2017-ųjų gruodį pasirašyta su „Kauno tiltų“ ir „TEC Infrastructure“ (buvęs Tiltų ekspertų centras) konsorciumu sutartis, kurios vertė - beveik 9,5 mln. eurų. Jo kaina neviršijo suplanuotos lėšų sumos – 10 mln. eurų, o dėl papildomų darbų projekto vertė išaugo iki daugiau nei 16 mln. eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?