Šilutės šaškių favoritai Kretingoje aplenkė varžovus

2019-11-02
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Kretingoje vykusį tradicinį asmeninį šaškininkų turnyrą „Auksinis ruduo“, kuriame žaidė 37 dalyviai, laimėjo šilutiškis Algirdas Dulinskas, surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų. Tiek pat taškų pelnęs šilutiškis Benediktas Bagočius užėmė antrą vietą, o trečiuoju prizininku su tokiu pačiu taškų kraičiu tapo kretingiškis Mindaugas Žilinskis.

Turnyras surengtas spalio 20 dieną erdviame Kretingos kultūros namų vestibiulyje. Atvyko šaškių mėgėjų iš Klaipėdos miesto, Klaipėdos ir Plungės rajonų, Telšių, Gargždų, Palangos, Šilutės, kretingiškių - šeši. Kartu su vyrais žaidė ir moterys (6), iš kurių geriausiai pasirodžiusi klaipėdietė Elena Baltrimienė surinko 4 taškus - 26 vieta. Šilutės šaškių-šachmatų klubą (pirmininkas R. Šimanauskas) atstovavo penki nariai: A. Dulinskas, B. Bagočius, V. Nefas (Šilutė), V. Deniuš (Rusnė), D. Girčius (Stemplės, Švėkšnos sen.). Buvo žaidžiami 9 ratai. Laiko limitas partijai žaidėjams - po 15 minučių.

Turnyre dalyvavo nemažai kandidatų į sporto meistrus. Favoritais laikyti K. Subačius (Telšiai), A. Daščiora (Klaipėdos r.), A. Akavickas (Klaipėda), M. Žilinskis, A. Zorinas (Kretinga). Jie tai ir įrodė, nors ne šimtu procentų. Po trijų ratų į turnyro lyderius išsiveržė šilutiškis A. Dulinskas ir telšiškis Artūras Raudys, paeiliui laimėję po 3 partijas.

Lyderių dvikova ketvirtame rate baigėsi lygiosiomis. Prasilenkę neužkliūdami A. Dulinskas ir A. Raudys vėliau žaidė skirtingai: šilutiškis, nors ir sumažinęs taškų rinkimo tempą, tebekopė viršūnėn, o A. Raudys pralaimėjo A. Akavickui, A. Zorinui ir B. Pociui (Klaipėdos r.). Galutinėje įskaitoje A. Raudys, pelnęs 4,5 taško, tenkinosi 18 vieta. O A. Dulinskas, žaisdamas atsargiai, žingsnis po žingsnio artėjo viršukalnėn. Šeštame rate jis įveikė A. Zoriną, aštunto-devinto rato partijas baigė lygiosiomis su jam iš paskos žengiančiais M. Žilinskiu ir B. Bagočiumi.

Jie tokia eile ir tapo turnyro prizininkais, surinkę po 6,5 taško. Kadangi A. Dulinskui pakeliui į nugalėtojus kompiuteris parinkdavo kiek pajėgesnius varžovus, todėl ir užėmė pirmą vietą. A. Dulinskas ir B. Bagočius turnyrą baigė be pralaimėjimų (po 4 partijas laimėjo, po 5 baigė taikiai). Ketvirtą vietą užėmė K. Subačius (6,5 tšk.), penktą - A. Akavickas (6 tšk.), šeštą - A. Zorinas (6 tšk.).

Niekam nepralaimėjęs rusniškis V. Deniuš liko devintas (5,5 tšk.), D. Girčius - vienuoliktas (5,5 tšk. ), V. Nefas - keturioliktas (5 tšk.).

Beje, D. Girčius, pradėjęs turnyrą pergale, lygiosiomis, vėl pergale po to prakišo dvi partijas, atsitiesė laimėdamas paeiliui tris partijas, bet 9 rato partiją apmaudžiai pralaimėjo M. Žilinskiui. Paskutinis pralaimėjimas atsiliepė skaudžiausiai - turnyrinėje lentelėje išstūmė iš pirmojo dešimtuko ribos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?