Varžovus nuginklavo ne jėga, o klastinga taktika paremtu žaidimu

2019-11-04, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijoje, vykusį turnyrą, surengtą Salantų mažosios raketės entuziasto Kazio Stankaus 60-mečio proga, netikėtai laimėjo šilutiškis senjoras Zigmas Šikšnius. Anot nugalėtojo, pats netikėjo, kad taip viskas susiklostys, žais ramiai, užtikrintai ir finalinėje dvikovoje įveiks buvusį Lietuvos komandinio čempionato dalyvį kretingiškį V. Ročį.

Turnyras vyko spalio 12 dieną specializuotoje stalo teniso salėje. Dalyvavo 20 įvairaus amžiaus kviestų stalo teniso mėgėjų iš Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Palangos, Plungės, Salantų, Šilutės. Šilutiškiai gavo 5 kvietimus, bet taip sutapo, kad dviem žaidėjams atvykti sutrukdė objektyvios aplinkybės. Turnyro steigėją, jubiliatą K. Stankų sveikino ir dovanų atvežė Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas J. Piekautas, veteranai L. Li Čin Chai ir Z. Šikšnius. Salantiškiai - seni ir geri pamariškių draugai bei varžovai. Jų komanda „Arvika“ sėkmingai dalyvauja šalies pirmenybėse.

Jubiliato K. Stankaus turnyras prasidėjo kovomis keturiuose grupėse. Grupę sudarė 5 žaidėjai. Teisę žaisti finaliniame aštuntuke pelnė stalo tenisininkai, užėmę grupės varžybose 1-2 vietas. Kam mažiau pavyko, tęsė kovas dėl paguodos prizo. Ir finalininkai, ir paguodos etapo dalyviai toliau žaidė dviejų minusų sistema.

Pamariškiai J. Piekautas ir L. Li Čin Chai į finalą neprasimušė, o Z. Šikšnius, grupės varžybose likęs antras, pateko. Zigmas pralaimėjo Mažeikių atstovui Ž. Kižiui, bet įveikė jubiliatą K. Stankų - 3:1, vienodu rezultatu 3:0 nugalėjo klaipėdietį S. Puotkalį ir palangiškį K. Pesį.

Pirmą partiją finale Z. Šikšnius žaidė su kitos grupės nugalėtoju R. Lubiu (Mažeikiai). Zigmo varžovas - pajėgus stalo tenisininkas, grindžiantis savo žaidimą stipriais topsais, skriejančiais tarsi raketomis iš antros žaidimo zonos. Z. Šikšnius - pasyvesnis, gudrus kombinatorius, taktikas. Jo „arkliukas“ - smūgiai kairiąja raketės puse, dengta ilgais „dantukais“. Po tokių smūgių kamuoliukas „sėda“, tai yra krinta žemyn tarsi akmenėlis ir apsunkina varžovo aktyvų atsakymą. Pastarasis turi labai tiksliai veikti su rakete, kad neįmuštų kamuoliuko į tinklelį arba jo pernelyg aukštai nepakeltų.

Žodžiu, Z. Šikšniaus smūgiai nors lėtesni, bet klastingi. Ir klasta nugalėjo - 3:1. Tai jau buvo šilutiškio iškrėsta staigmena. Pusfinalyje Z. Šikšnius „nugnybė“ klaipėdietį puolėją A. Reliūgą - 3:1, o dvikovoje dėl pirmos vietos įveikė gynėją, kretingiškį V. Ročį - 3:0. Stebėjusiems šias kovas ir maniusiems, jog šilutiškiui beliks rinkti varžovų numuštus kamuoliukus, teko keisti nuomonę ir sveikinti Z. Šikšnių. Zigmas varžovus nuginklavo ne jėga, o gudrumu. V. Ročys liko antras, trečią vietą užėmė A. Krajinas (Plungė).

Paguodos turnyrą laimėjo Laimis Li Čin Chai.