„Padangų pasaulyje“ – įdomus žemiškas gyvenimas

2019-11-09, „Šilokarčemos“ informacija
Kolektyvas puikia randa bendra kalbą.
Kolektyvas puikia randa bendra kalbą.
Tikriausiai retas šilutiškis nežino automobilių serviso „Padangų pasaulis“, esančio  Šilutėje, Tilžės gatvėje Nr. 48. Domėjomės, kaip darbuotojams sekasi keisti automobilių vasarinį apavą į žieminį. Pokalbis nudžiugino. Pastaruoju metu dažnai girdime istorijas apie tai, kad gyventi sunku, kad uždirbti neįmanoma, kad... viskas blogai. O šios įmonės savininkai Edita ir Kęstutis Auškalniai kupini optimizmo ir džiaugsmo, kad šeimos verslas sekasi puikiai.

Pardavimai didėja

Servise praplėstas teikiamų paslaugų asortimentas - galima įsigyti ne tik naudotų arba naujų padangų, lengvo lydinio ir skardinių ratlankių. Čia balansuojamos ir montuojamos padangos, valcuojami (lyginami) ratlankiai, didinami protektoriai.

Verslininkai džiaugiasi - šiemet parduota jau dvigubai daugiau padangų nei praėjusiais metais, nors dar šių metų liko keletas mėnesių. Suskaičiavo, kad parduota beveik 1 000 vienetų. Klientų skaičius didėja.

 „Anksčiau, būdavo, atvažiuoja žmogus įsigyti padangų ir nori jas gauti čia ir dabar. Šiemet kažkodėl taip nebėra. Vis daugiau žmonių atvažiuoja ir jas užsisako, o gauna po kelių dienų. Čia pat apavas ir užmontuojamas“, - kalbėjo K. Auškalnis.

Pastebėta, kad vis mažiau žmonių perka šipuotas padangas. Dažniausia jas įsigyja Švedijoje dirbantys žmonės.

Labiau perkamos naujos padangos. Naudotas renkasi irgi vis mažiau gyventojų. Nebepopuliarios restauruotos padangos, mat jų kaina skiriasi vos keliais eurais nei naujų.

Manė, kad juokauja

Pašnekovas džiaugiasi šiemet naujai įsigytomis ratų montavimo ir balansavimo staklėmis, mat jos ne tik palengvina darbus, bet ir sutaupo nemažai laiko.

Kad sekasi gerai, įrodo ir tai, kad kolektyvo gretos didėja. Vienas iš darbuotojų itin visus nustebino. Tai smulkutė, gležnutė atrodanti mergina Aida Taurinytė. Aštuoniolikmetė niekuo nenusileidžia vyrukams ir puikiai įsilieja į darbus.

„Iš pradžių maniau, kad juokaujama, kai į skelbimą, jog reikalingas darbuotojas, atsiliepė merginos. Dar juokavau, kad jei dirbti ateis moteris, mokėsiu dvigubai. Vėliau sulaukiau skambučio. Moteriškas balsas klausė, kur įsikūręs mūsų servisas. Net pasimečiau. Po pauzės paaiškinau. Galvojau, kad juokaujama arba darbas reikalingas vyrui, o moteris rūpinasi. Tačiau atvažiavo mergina. Ji teigė keletą metų dirbusi Airijoje ir nebijanti darbo servise. Pasižiūrėjau. Leidau pabandyti. Atrodo, jai sekasi gerai. Klausiau, ar ne per sunku tampyti padangas, o ji su šypsena paaiškino, kad Airijoje ir fūrų padangas tampė“, - kalbėjo direktorius K. Auškalnis.

Nenusileidžia vyrams

Pati Aida sakė, kad nei Airijoje, nei Lietuvoje nėra mačiusi, jog merginos, moterys montuotų ratus. Anot jos, augo vyriškoje kompanijoje. Todėl nuo vaikystės labiau traukia žvejyba, technika, o ne kokie moteriški užsiėmimai.

Ji nėra Šilutės rajono gyventoja - atvyko gyventi į Vainutą iš Pakruojo. „Man patinka mano darbas. Daugas ryte veža į darbą ir vis bumba. Pergyvena, kad pakenks toks darbas sveikatai, kad pradės skaudėti nugarą. Tačiau jis stengiasi į viską žiūrėti tolerantiškai. Puikiai supranta, kad man tas darbas patinka. Esu smulki, bet tų jėgų yra. Nesu ta, kuriai nerūpi išvaizda. Tikrai - ir puošiuosi, ir aukštakulnius apsiaunu“, - atviravo serviso darbuotoja.

Į ją keistai žiūri atvykę klientai. Iš pradžių jie suabejoja, ar ji sugebės pakeisti padangas, o netrukus įsitikina – darbus atlieka ne prasčiau nei vyrai.

Merginos noru dirbti džiaugiasi ir jos vadovai Edita bei Kęstutis.

Išplėstas asortimentas

E. Auškalnienė pastebėjo, kad vis mažiau jaunų žmonių išties nori dirbti, daug tokių, kurie nori tik vadovauti arba nieko neveikdami gauti atlyginimus. „Dažniausiai tik vadovauti ir nieko neveikti nori tie, kurie nebaigę net technikumo. Iškart galima suprasti, kuris yra šiek tiek mokslų ragavęs, nes būna žymiai kultūringesnis žmogus. O tie, kurie baigę tik aštuonias klases, keikiasi ir net nemoka bendrauti su klientu“, - dėstė moteris.

Netrūksta ir tokių klientų, kurie užsiregistruoja internetu. Tereikia įsijungti kompiuterį ir paspausti nuorodą www.padangupasaulis.lt.

Daugelį džiugina, kad už paslaugas galima atsiskaityti banko kortele. Baigdami pokalbį E. ir K. Auškalniai patarė atsargiai vertinti lietuviškus orus ir pirmiausia galvoti apie saugumą – jei vieną dieną šviečia saulė, kitą rytą galima sulaukti netikėtų šalnų.

Pašnekovai priminė - padangų įtaka vairavimo kokybei didžiulė, mat jos keičia vairavimo charakteristikas – riedėjimą, stabdymą, komfortą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

nu tikrai2019-11-11
šaunuoliai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TT2019-11-09
universalkės geriausia. Užsidedi ir pamiršti. Nėra reikalo tada važinėti dukart į metus keitaliotis Komentaras patinka Komentaras nepatinka