Akcija subūrė senjorus

2019-11-10, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos informacija
Senjorai džiaugėsi akcija. Autorių nuotr.
Senjorai džiaugėsi akcija. Autorių nuotr.

Projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ visą savaitę, spalio 21-25 dienomis, rengė tiesioginius internetinius seminarus. Akcijos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Prie šios akcijos prisijungė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir filialai: Kentrių, Lumpėnų, Natkiškių, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Vilkyškių bei Žukų. Pagėgių bibliotekininkai laukė visų senjorų, kur smagioje kompanijoje kasdien nuo 11 val. galėjo stebėti vis kitas vaizdo transliacijas,  užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus: kokia e. recepto nauda, ar žinote, kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ar kompensuojamus vaistus, kaip patogiai ir pigiai, būnant namuose, susiplanuoti kelionę, kaip tvarkytis su savo pinigais, kokios yra populiariausios skaitmeninio bendravimo priemonės, kokie svarbiausi darbai sode prieš žiemos sezoną ir kt.

Spalio 25 d. Vydūno viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, pavaduojanti direktorę, Ramutė Vaitkuvienė su Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja Asta Andruliene pasidžiaugė senjorų aktyvumu ir dėkojo bibliotekos bičiuliams, draugams už bendradarbiavimą, susidomėjimą akcija, norą tobulinti savo žinias bei skaitmeninius įgūdžius. Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose visiems seminaro dalyviams buvo įteikti pažymėjimai ir atminimo dovanėles, kuriuos parengė projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ atstovai. Popietė užbaigta pokalbiais prie arbatos puodelio.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuotos akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ metu buvo paskelbtas nuotraukų konkursas. Fotografijose turėjo atsispindėti viena iš akcijos temų bei joje dalyvavę senjorai. Pagėgių senjorai, dalyvavę teminėje transliacijoje „Išmanusis daržas“ #ismanusisdarzas ir nusiuntę nuotrauką (nuotraukos autorė Liudmila Fetingienė) iš šios temos, tapo nugalėtojais.

Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė dar kartelį dėkoja visiems Pagėgių krašto senjorams už dalyvavimą akcijoje „Senjorų dienos internete 2019“.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?