Įtūžis liejosi per kraštus – apvanojo net šaldytu mėsos gabalu

2019-11-17, Romualdas Danielius MAŽUTIS
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija
Šilutiškis, 30-metis K. K., susikivirčijęs su sugyventine, nesusivaldė, įniršo, sudavė jai apie 20 smūgių rankomis bei kojomis, trenkė kumščiu į sieną, ant kurios kabojęs paveikslas sudužo, o krentanti šukė sužalojo moters veidą. Nukentėjusiajai teko bėgti iš namų, šauktis pagalbos.

Tai atsitiko šiemet, gegužės 13 dieną, apie 19.10 val. Įvykio vieta - buto svetainė. Iškviesta policija ir greitoji medicinos pagalba. Šilutės ligoninės gydytojų pagalbos prireikė ne tik nukentėjusiajai, bet ir mušeikai. Moteriai susiuvo žaizdas, o mušeika, pasak vėliau liudijusios jo sugyventinės, patyrė netyčinį smūgį į galvą sušaldytu mėsos gabalu, kurį sudavė tąsoma už plaukų ir griaunama ant lovos, praradusi pusiausvyrą. Žinoma, buvo iškelta baudžiamoji byla. K. K. veiksmai atitiko baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas artimajam giminaičiui ar šeimos nariui).

Už tai gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Lapkričio 4 dieną K. K. sėdo į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų kaltinamųjų suolą. Baudžiamąją bylą išnagrinėjo teisėja Lina Nainienė.

Patirto smurto ženklas - randas skruoste

Ikiteisminio tyrimo metu apklausiama nukentėjusioji nurodė, kad ją sumušė neblaivus sugyventinis K. K. Mušė kumščiais, spardė į įvairias kūno vietas. Sudavė ne mažiau kaip 10 smūgių. Tuomet, pasiėmusi iš šaldytuvo sušalusį mėsos gabalą, kurį užsidėjo ant skaudančios akies ir nuėjo į miegamąjį, atsisėdo ant lovos. Sugyventiniui pasakė, kad turės išsikraustyti. Šis supyko, pargriovė ją ant lovos, tempė už plaukų. Gindamasi trenkė sušalusiu mėsos gabalu smurtautojui į galvą. Vėliau, patikslindama savo parodymus, nukentėjusioji teigė virsdama sudavusi netyčinį smūgį. Matė, kad sugyventiniui pradėjo kraujuoti antakis. Mušeika dar labiau įsiaudrino ir tuo pačiu mėsos gabalu vieną kartą trenkė jai į galvą.

Puolama moteris susirietė į kamuoliuką tarp lovos ir sienos. Smurtautojui tas vaizdas gailesčio nesukėlė: vanojo saviškę rankomis ir kojomis. Kirto apie 6 smūgius. Po to nudrožė į vonią. Gal kiek nurimo, bet ne visai. Sugrįžęs vožė kumščiu į sieną. Ant jos kabojęs paveikslas sudužo, stiklo šukė užkrito nukentėjusiajai ant veido ir kruvinai sužalojo kairįjį skruostą. Žaizda – 3 cm ilgio. Ji buvo susiūta. Liko randas, tiesa, ne itin žymus, tačiau, esant šaltam orui, ta vieta parausta, paryškėja. Randas sukelia neigiamas emocijas, dvasinius išgyvenimus.  

Nukentėjusiajai teko bėgti iš buto, skambinti patėviui, kad iškviestų greitąją medicinos pagalbą. Moteris patyrė skausmą, išgąstį, pažeminimą, stresą. Jai nustatyti sužalojimai: kairės veido pusės sumušimas su poodinėmis kraujosruvomis kairės akies vokuose, kirstinė paakio žaizda, poodinės kraujosruvos dešinėje rankoje. Sužalojimai atitinka nežymaus sveikatos sutrikdymo mastą. Iš viso patyrė apie 20 smūgių į įvairias kūno vietas, daugiau į galvą, kurią dengėsi rankomis.

Su sugyventine nebesipyksta ir nekariauja

Teisiamas K. K. prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką. Minimą dieną kilo žodinis konfliktas ir apsistumdymas. Pats gavo stiprų smūgį į galvą. Prieš įvykį buvo išgėręs du butelius alaus, po įvykio atsigėrė sidro. Nepamena, ar tampė už plaukų, nieko nepamena apie paveikslą, kad anas sudužo. Tikėtina, kad spyrė. Kas iškvietė policiją, nežino. Pareigūnų laukė lauke, pats pasiprašė išvežamas.

Civilinį ieškinį dėl neturtinės žalos pripažįsta, dalį (350 eurų) jau savanoriškai atlygino, likusią dalį atlygins. Su nukentėjusia sugyventine nesipyksta ir nekariauja. Taip teisme kalbėjo kaltinamasis K. K.

Gražu, jeigu tokia taika bus ilgalaikė. Gi ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis K. K. buvo atviresnis. Gegužės 13 dieną, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (neblaivumas nustatytas alkotesteriu 1,13 promilės) po žodinio konflikto supyko, nesusivaldė, sudavė rankomis ir spyrė ne mažiau 10 kartų sugyventinei į įvairias kūno vietas, trankė kumščiais sienas, pasitaikiusius po ranka daiktus. Nukritęs nuo sienos rėmelis galėjo sužaloti sugyventinę. Deja, taip ir nutiko.

Bausmė - laisvės apribojimas

K. K. dirba, mokosi neakivaizdiniu būdu pagal bendrąją ugdymo programą. Anksčiau tris kartus teistas Didžiojoje Britanijoje už tyčinius nusikaltimus, du kartus teistas Lietuvoje. Paskutinį kartą teistas šiemet, liepos viduryje už neteisėtą disponavimą nedideliu kiekiu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (BK 259 str.2 d.). Už tai pelnė 700 eurų baudą.

Teistumas išnykęs, priklausomybės ligų įskaitoje neįrašytas, žalą, padarytą teritorinei ligonių kasai dėl nukentėjusiosios gydymo, atlygino, kaltę pripažino visiškai. Teisiamasis aiškino, kad užfiksuotas girtumas galėjo atsirasti po įvykio išgėrus sidro, o prieš tai išgertas nedidelis kiekis alaus negalėjo padaryti įtakos jo veiksmams. Ši abejonė teisme įvertinta kaltinamojo naudai, tai yra netapo atsakomybę sunkinančia aplinkybe.

Galutinė bausmė K. K., sumažinus ją vienu trečdaliu – laisvės apribojimas 8 mėnesiams. Per visą bausmės laikotarpį K. K. privalo dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, pusmetį dalyvauti probacijos tarnybos organizuojamose smurtinį elgesį keičiančiose programose. Kadangi po nusikaltimo buvo sulaikytas 3 dienas, viena laisvės atėmimo diena prilyginta dviem laisvės apribojimo dienoms. Iš dalies tenkintas nukentėjusiosios civilinis ieškinys ir iš K. K. priteista atlyginti 1 000 eurų neturtinę žalą. Nukentėjusios naudai priteistos ir jos 600 eurų išlaidos, patirtos nusisamdant advokatą.

Šeima ar tik partneriai?

Susituokę ar nesusituokę, bet kartu gyvenantys ir bendrai vedantys namų ūkį vyras ir moteris - šeima. Apie kitokią partnerystę šalyje, kuri save vadina krikščioniška, neturėtume kalbėti ir ginčytis, jei pripažįstame tokį dalyką, kaip moralė. Vargu, ar kuri šeima išvengia mažesnių ar didesnių nesutarimų, bet muštis tarpusavyje - bjauru ir pavojinga tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai.

Nesunkios žaizdos sugyja, bet dvasios randai sunkiai panaikinami, bet kada galintys išnirti ir vėl suteikti skausmo. Vyrui džentelmenui ar nebūtinai tokiam nedera kelti ranką prieš moterį net jei paaiškėja, kad ji ne namų židinio sergėtoja. Tokiu atveju verčiau išsiskirti, kol neatsirado palikuonių. Graži šeima gyva pasitikėjimu. Darbus galima dalintis, galima kartu nudirbti. Geranoriško susitarimo reikalas. Lenktynės, kas šeimos lyderis, kas daugiau nuveikė jos naudai, nebūtinos, nebent aptariant tai draugiškoje atmosferoje, kad ateityje abu būtų lyderiai.

Priimti kompromisai - šeimos tvirtumo ramsčiai. Žinoma, daug lemia žmonių charakteriai, prisitaikymas. Jei to nėra, atsiranda sunkumai. Tik proto balsas, o ne perteklinės emocijos, padeda šeimai laikytis kartu, sykiu įveikti negeroves.

Padaugintas alkoholis, aišku, ne draugas. Viskam yra saikas. Kai ši nerašyta taisyklė pamirštama, piktai ignoruojama, tuomet laimi tvarkos priešas chaosas. Ir įvairiausių priežasčių kivirčams randasi. Kartais tos priežastys svarios, kartais ne, išsigalvotos. Neįmanoma visų išvardyti. Kaip benutiktų, konfliktai gali būti išsprendžiami taikiai, net tie, kurie liečia poros intymiąją erdvę, jos paslaptis. Šeimos situacijų be išeities nėra. Su bėda galima susitaikyti, kad ji nepasikartotų, galima išsiskirti, kad ateityje prasilenktų. Panašiais atvejais argumentus už ir prieš tegul rikiuoja protas, nenuvertindamas širdies ir kažkieno atgailos. Jausti ir užjausti žmones gyvenime labai svarbu.


Straipsnio komentarai

Citizen 2.02019-11-18
Vakare vienas kitą lupo šaldytos mėsos gabalu, o sekančią dieną abu draugiškai kotletus šveitė iš jo. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?