Stiprinamas bendradarbiavimas abipus sienos

2019-11-17
Projekto dalyviai džiaugėsi galėdami dalyvauti veiklose.
Projekto dalyviai džiaugėsi galėdami dalyvauti veiklose.

Š. m. gegužės 28 d. Pagėgių savivaldybės administracija pasirašė paramos sutartį su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija dėl finansavimo projekto „Lietuvos-Lenkijos istorija iš trijų miestų perspektyvos“ Nr. LT-PL-3R-254, pagal Interreg VA programą Lietuva-Polska įgyvendinimo. Projekto paramos gavėjas ir pagrindinis projekto partneris - Pagėgių savivaldybės administracija, projekto partneriai - Kėdainių krašto muziejus, Punsko valsčius.

Siekia didinti turistų skaičių

Šio projekto tikslas yra stiprinti bendradarbiavimą abipus sienos, tarp Pagėgių, Kėdainių (Lietuva) ir Punsko (Lenkija) skatinant bendrą kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimą bei pritaikymą turizmui, siekiant didinti vietinių ir užsienio turistų skaičių LT-PL teritorijoje (Kauno, Tauragės apskrityse ir Palenkės vaivadijoje).

Iki šiol projekte intensyviai vyksta bendradarbiavimą skatinančios veiklos – vizitai, mokymai. Rugpjūčio 19-23 dienomis Pagėgių savivaldybėje, UAB „Senajame Rambyne“,  vyko dvi projekto veiklos – suaugusių ir jaunimo kūrybinės dirbtuvės. Jose dalyvavo po 6 kiekvieno partnerio atstovus. Kūrybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai ne tik tapė, bet ir vyko į pažintinę kelionę po Mažąją Lietuvą, aplankė Šilutėje esantį H. Šojaus dvarą ir kitas rajono įžymias vietas, dalyvavo įvairiose vakarinėse užimtumo veiklose, aplankė Bardinų pasienio užkardą. Šios veiklos metu projekto dalyviai daug sužinojo apie mūsų kraštą, susipažino vieni su kitais, susidraugavo, užsimezgė tarpusavio ryšiai.

Sukurti paveikslai buvo pristatyti uždarymo metu. Toliau jie bus eksponuojami tiek Pagėgių, tiek partnerių savivaldybėse.

Spalio 21-26 dienomis Punske įvyko projekto dalyvių amatininkystės mokymai, kurie Punsko lietuvių propaguojami ir saugomi Punsko krašte.

Kitais metais mokymus, skirtus inovatyvių technologijų pritaikymui muziejuose, vykdys Kėdainių krašto muziejus. 2020 m. taip pat numatytos ir investicijos: Pagėgiuose – Martyno Jankaus muziejaus teritorijos tvarkymas, Punsko muziejaus rekonstrukcija ir ekspozicijų atnaujinimas, Kėdainiuose - muziejaus ekspozicijų sukūrimas ir įrangos  įsigijimas.

Stiprinami ryšiai

Įgyvendinamas projektas prisidės prie tvarių ryšių tarp Punsko, Kėdainių ir Pagėgių muziejų bei savivaldybių turizmo srityje kultūrinio vystymosi ir mainų sukūrimo. Pagrindinės projekto veiklos Pagėgiuose: sutvarkyta M. Jankaus muziejaus teritorija, surengtos jaunimo ir suaugusių kūrybinės dirbtuvės, suorganizuoti popieriaus marmuravimo ir knygrišystės mokymai M. Jankaus muziejuje, įvykdyti bendradarbiavimo renginiai, partnerių susitikimai.

Projekto pradžia - 2019.04.01 Projekto pabaiga - 2020.09.30. Projekto laikotarpis - 18 mėnesių.

 Projekto biudžetas: 714.771,24 eurai, iš jų –

ES dalis (iš  ERDF 85% ):  607.555,53 eurai;

projekto partnerių indėlis(15% ): 107.215,71 eurai.

Projekto vertė, tenkanti Pagėgių savivaldybės administracijai: 265.840,41 Eur paramos, iš jų - ES dalis (iš ERDF 85% ): 225.964,34 Eur, Pagėgių savivaldybės indėlis (15% ): 39.876,07 Eurų.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!