Šilutės ūkininkų vienybės ženklas – 100 žaliųjų kryžių

2019-11-19

Šilutės ūkininkų laukuose masiškai statomi žalieji kryžiai. Lietuvos ūkininkų sąjungai priklausantys žemdirbiai susitarė, kad jų bus ne mažiau kaip šimtas. Akcijai toną uždavė Vainuto seniūnijos ūkininkai, nusprendę savo laukuose pastatyti ne mažiau kaip 10 kryžių. 

Galėtų pastatyti tūkstančius

Pirmąjį žaliąjį kryžių prie kelio pastatė Inkakllių ūkininkai. Vienas po kito juos statė Žemaičių Naumiesčio, Gardamo, Vainuto, Rusnės ir kitų Šilutės savivaldybės seniūnijų ūkininkai. Sodriai žalios spalvos, aukšti ir todėl gerai matomi kryžiai statomi netoli kelių, kuriais vyksta intensyvus judėjimas. Vainuto krašto ūkininkai gavo net vietinio klebono pritarimą – kunigas Vidmantas Šidlauskas pažadėjo esant reikalui žaliuosius kryžius palaiminti.

Kad žalieji kryžiai pasiektų tikslą, šilutiškiai apsisprendė jų pastatyti daug – bent jau ne mažiau kaip po dešimt kiekvienoje seniūnijoje. Tada iš viso būtų šimtas. Tačiau ir šimtas žaliųjų kryžių, pasak Šilutės ūkininkams vadovaujančio Kęstučio Andrijausko, nėra siekiamybė, nes jų gali būti ir kelis kartus daugiau.

„Mūsų rajone yra apie 3 tūkstančius ūkininkų, užsiimančių žemės ūkio gamyba ir mokančių valstybei mokesčius. Statydami kryžius, kurie byloja apie prarastą viltį sulaukti  žemės ūkiui palankios valstybės politikos, mes darbais išreiškiame savo mintis ir jausmus. Visi žinome, kaip gyvena žemdirbiai, nes patys kasdien tą patiriame, tačiau ne visada garsiai išsakydavome savo priekaištus. Žaliųjų kryžių akcija – tylus protestas, kuriame kiekvienas ūkis gali dalyvauti savanoriškai, nieko neatsiklausdamas“, – portalui „Agroeta.lt“ sakė K. Andrijauskas.

Traktoriai suks pro savivaldybę

Šilutės ūkininkų sąjungos pirmininkas tikisi, jog ši akcija suvienys ūkininkus, sutelks kaimo žmones kovai ir pasiųs žinutę žemdirbių kritikams, nesuprantantiems, koks sunkus žemdirbio darbas ir koks nedėkingas už jį gaunamas užmokestis.

„Skaitome daugybę įžeidžiančių, piktų komentarų. Nesiginčijame, neatsirašinėjame, nes taip dažniausiai komentuoja miesto žmonės, įsitikinę, jog ūkininkai tik reikalauja ir skundžiasi. Bet jie visiškai nieko nežino apie mūsų gyvenimą, apie darbą, kurio vaisiais naudojasi, todėl ši akcija skirta parodyti, jog kaimas miršta. Protingi žmonės supras, kad be kaimo, kuriame auginama duona, gaminamas pienas, auginama mėsa, ir jiems gyvenimas nepagerės“, – sakė K. Andrijauskas.

Laukuose kylant kryžių miškui, šilutiškiai rengiasi  traktorių protesto akcijai. K. Andrijauskas jau gavo leidimą traktoriais įvažiuoti į Šilutę.

„Eismo pagrindinėje miesto gatvėje neblokuosime ir žmonėms netrukdysime, tačiau parodysime, jog esame vieningi ir mokame save apginti. Kol kas užteks ir pusšimčio traktorių kolonos, kuri  važiuos nuo Žemaičių Naumiesčio per Traksėdį, o mieste suks pro Šilutės savivaldybės pastatą ir išsisklaidys, važiuodami Rusnės link. Planuojame, kad šioje taikioje akcijoje dalyvaus apie 100 žmonių“, – pasakojo K. Andrijauskas.

Vargas skatina naikinti ūkius

Šilutės ūkininkų lyderis įsitikinęs, jog pamario žemdirbiams kovingumo netrūksta, ypač dabar, kai keli pastarieji metai visiems buvo labai sunkūs ir ūkininkai vos suduria galus.

Šiemet derlius nebuvo pats prasčiausias – tikrai ne  blogesnis kaip pernai, bet mažesnės grūdų supirkimo kainos neleido padengti susidariusių nuostolių. Pasak K. Andrijausko, sunkiausiai verčiasi gyvulių augintojai, o mūsų krašte tuo daugiausia ir užsiimama. Žmonės atsisako karvių, išparduoda per daugelį metų suformuotas bandas vien dėl to, kad iš menkų pieno supirkimo kainų neįmanoma pragyventi.

„Kai matai, kad kasmet uždirbi tik nuostolius, turi kažką daryti, todėl tokie sprendimai ir subręsta. Sunkūs buvo šie metai: ankstyva sausra išdegino pievas, žolės užaugo mažai, o paruošti pašarai nėra tokios geros kokybės, kokia turėtų būti. Vargstame. Jaunimas tai mato ir  gyvulių nebeaugina. Neskatina ūkininkauti ir dalinama parama – norinčių ją gauti jau tėra vienetai. Kaimas miršta ir mes tą visa širdimi jaučiame, todėl Seime skambantys pasiūlymai didinti mokesčius ir kitaip sunkinti ūkininkavimo sąlygas mums atrodo kaip tyčinis žemės ūkio naikinimas“, – tvirtino Šilutės krašto ūkininkus kovai telkiantis K. Andrijauskas.

agroeta.lt


Straipsnio komentarai

jo2019-11-26
tikrai LT atsilikusi šimtą metų....vokietijoje su keturiasdešimt karvių apie naujus džiondyrus nesvajoja .Ir aplamai jau senai jų maži ūkiai suvalgyti didelių .Kaimynas laikė 50karvių prieš trisdešimt metų (Vokietijoje) tai dukros dirbo mieste ,jis vienas sukosi ,nieko nesamdė ir galų -gale viską uždarė....Čia mulkiai prisiperka milijoninių traktorių ,visa šeima su džipais laksto ,matom prie Žemkės univero studentai kaip atrodo ..Niekaip nesugeba pinigų skaičiuoti ,jei nėra pajamų ,tai negali leisti ,gyvenk taip ,kiek uždirbi Mažiausiai visko trūksta trokštančiam mažai. Atsibuskit ukininkai jei nesugebat mastyti ,ukininkauti ,keiskit profesija , vaziuokit i uzsieni uzdarbiauti , o ne CIRKUS KRETE SU KRYZIU STATYMU ,

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-11-21
Oi šitas geras su popu ir med sesute. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
atsakymas2019-11-21
popas ant med. sesers. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas2019-11-21
kas yra kryžius ant kryžiaus? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
el2019-11-21
VISIEMS yra blogai , ir valytojoms ir seselems ir mokytojams , o ne vien ukininkams , jeigu visi PRADES STATYTI KRYZIUS , gausis betvarke , ,,, klausimas kur valytojai reiketu kryzi statyti , atsibuskit ukininkai , pagalvokit ir apie kitu profesiju zmones , ,,, prisgrobet lengvatiniu europos kreditu , dabar PADAI SVYLA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
bėdavoja2019-11-20
kad eina į minusą, bet pliusus stato... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klebonas2019-11-20
dabar tuos ukininkus siulau prikalti prie zaliu kryziu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
k2019-11-20
ukininkai turi atsisakyti RAUNDAPO naudojima , juk tai chemikalas kuris kenkia zmoniu sveikatai ,zmones nuo ju mirsta , igauna ivairias ligas ,,, kai bus saziningas ukininkavimas tada tegu stato kryzius , o dabar su chemikalais zudo zmones , ir dar stato kryzius , kazkas ne taip ,,,,,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klebonui2019-11-20
policija tamsta turėtu nuvežti i tam tikra gydymo istaiga kol nenutiko nelaimė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klebonas2019-11-20
dabar tuos ukininkus siulau prikalti prie zaliu kryziu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tam tai2019-11-20
prie.ko čia džipai stambesniam ukiui jis butinybė. Keista kad Lietuvoi mėšlu prasmirdes kledaras laikomas prabangos aksesuaru .Žiniasklaida ir kaikurie politikai taip nukreipė visuomeme prieš ukininkus kad visuomenei net neidomu seimo saldainiu kaina ar 3kartus padidejusios prezidentūros išlaidos . Skaldyk ir valdyk --taip lengviau valdyti aviu banda. O piliečiu su aviu smegenim Lt. netrūksta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai2019-11-20
Nu blemba,parduokit tuos kura ryjancius džipus ir šiauniai atsipirks. Komentaras patinka Komentaras nepatinka