Butelis nervams nuraminti kainavo tūkstančius eurų

2019-11-25, Vidas Kalinauskis

R. S., nevedęs, dirbantis pas ūkininką darbininku, anksčiau keturis kartus teistas, bausmes atlikęs, bet teistumas dar neišnykęs, vėl turėjo reikalų valdiškuose namuose. Pareigūnai nustatė, kad š. m. rugsėjo 13-ąją, apie 23.35 val., Vilkyškių miestelyje jis neblaivus vairavo savo automobilį „BMW 320D“.

R. S. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo pripažino visiškai bei parodė, kad neturi teisės vairuoti transporto priemonę. Automobilis „BMW 320D“ priklausė jam, įgijo maždaug prieš dvejus metus. Mašina tebėra neregistruota. Tą rugsėjo 13 dienos vakarą su draugais važiavo iš Trakininkų kaimo Vilkyškių link. Grįžus į savo namų kiemą, iš paskos atvažiavo policijos pareigūnai. Jis išlipo iš automobilio, o prie jo priėję pareigūnai paprašė nusistatyti girtumą. Vyriškis įpūtė 1,90 promilių. Jį sulaikė, o automobilis buvo išvežtas į saugojimo aikštelę.

R. S. sakė žinantis, kad automobilio vairuoti girtam negalima. Tačiau tą dieną buvo piktas dėl mašinos išdaužto lango, todėl ir išgėrė alkoholio nervams nuraminti. Tuo metu apie pasekmes nepagalvojo, tik vėliau suvokė, kad turės atsakyti už tokius savo veiksmus. Dėl padaryto nusikaltimo nuoširdžiai gailėjosi.

Iš įvykio ir kitų objektų apžiūros protokolo bei priedų matyti, kad įvykio vieta - Švyturio gatvė Vilkyškių miestelyje. Pastato, pažymėto 8-uoju numeriu, pietinėje pusėje priekiu į sieną stovi mėlynos spalvos „BMW 320D“. Automobilio salone, ant dešinės pusės galinio kilimėlio, pribirę durelių stiklo šukių, priekinėje salono dalyje, keleivio pusėje, ant kilimėlio guli tuščias degtinės butelis, ant kurio etiketė - „Stumbro“.

Kaltinamajam už padarytą nusikalstamą veiką prokuroras siūlė paskirti 3 000 eurų baudą, uždrausti vairuoti visų rūšių mechanines transporto priemones 2 metams ir konfiskuoti automobilį.

Kaltinamasis sutiko dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, bausmės rūšimi ir jos dydžiu. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikyta tai, kad jis kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Kadangi byla išnagrinėta teismo baudžiamuoju įsakymu, prokuroro siūlyta bausmė sumažinta vienu trečdaliu, į paskirtą bausmę įskaitant laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo rugsėjo 13 d., 23 val. 35 min., iki rugsėjo 14 d., 12 val. 12 min. (vieną sulaikymo dieną prilyginant 2 MGL dydžio (100 eurų) baudai).

Tad Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Bertulienė skyrė R. S. 1 900 eurų baudą, dvejų metų laikotarpiui uždraudė vairuoti transporto priemones, konfiskavo jo vardu registruotą automobilį „BMW 320D“.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Aaaa2019-11-26
Tai vis del to masina registruota jo vardu ar ne?????Ar ten vienas pradejo rasyti o kitas neskaites pradzios uzbaige????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Grįžus į savo namų kiemą, iš paskos atvažiavo policijos pareigūnai.2019-11-25
Kiemas - privati valda. Kaip čia su įgaliojimais? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2019-11-25
Iš pradžių masina neregistruota o po to jau registruota ???????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?