Savaitės rungtynėse – pergalė prieš čempionus

2019-11-20, Sergėjus GVILDYS

„Šilutės“ krepšinio komanda, rungtyniaujanti Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL), praėjusią savaitę pratęsė pergalių seriją iki penkerių iš eilės. O svarbiausia šio sezono pergalė pasiekta šeštadienį namuose. K. Mačijausko ekipa nugalėjo vieną iš sezono lyderių Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komandą.

Rietave iškovota įtikinama pergalė

Lapkričio 14 dieną pamario krašto ekipa žaidė išvykoje su Šilalės „Lūšimi“. Tiesa, šilališkiai namų rungtynes žaidžia Rietavo L. Ivinskio gimnazijos sporto salėje. K. Mačijausko auklėtiniams išvyka į Rietavą susiklostė sėkmingai. Varžybų pirmoje pusėje „Šilutė“ be be didesnio vargo susikrovė 13 taškų persvarą.

Tačiau po ilgosios pertraukos Rolando Razgaičio auklėtiniai parodė, kad taip lengvai nepasiduos. Pagerinę gynybą ir taikliau atakuodami šeimininkai laimėjo trečiąjį kėlinuką trimis taškais. Tačiau to nepakako, kad būtų įveikti svečiai iš pamario.

„Šilutė“, palaikoma grupės atvykusių sirgalių, rungtynes įtikinamai laimėjo 89:76 (26:20, 22:15, 17:20, 24:21). Naudingiausiu žaidėju pripažintas „Šilutės“ gynėjas Byron Sanford, surinkęs 33 efektyvumo balus. Jis taip pat savo komandai per 27 žaidimo minutes pelnė 24 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Paulius Poška prie pergalės prisidėjo 16 taškų, Simonas Serapinas ir Omar Terrell Alston įmetė po 12 taškų.

Čempionai pralaimėjo Šilutėje

Įspūdingą komandos palaikymą pademonstravo „Šilutės“ fanai. Jie šeštadienio rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ surengė tikrą palaikymo šou su muzikos instrumentais, o po varžybų nuskambėjo daina „Reikia draugą turėti“. Šis sirgalių šou buvo nuostabus priedas prie sezono pergalės. Juk nugalėti vieni iš lygos lyderių.

Beje, Povilo Šakinio auklėtiniams pamario ekipa yra pakankamai neparankus varžovas. Praėjusį sezoną jie teįstengė laimėti vienerias rungtynes iš trejų. Na, o praėjusį šeštadienį K. Mačijausko auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios pateikė rimtą paraišką pergalei, kai pirmąjį kėlinuką laimėjo 17:14. Antrajame kėlinuke marijampoliečiai atsitiesė ir didžiojon pertraukon išėjo turėdami keturių taškų persvarą.

Varžybų kulminacija įvyko antroje rungtynių pusėje. Pamario krepšininkai po pertraukos išėjo kovingai nusiteikę. Grumdamiesi dėl kiekvieno kamuolio po krepšiais ir taikliau atakuodami jie įgijo dviženklę persvarą. Marijampoliečių strategui P. Šakiniui nepavyko pergudrauti K. Mačijausko gynybinių bastionų aikštelėje. Pamario krepšininkai iškovojo penktą pergalę iš eilės 84:70 (17:14, 18:25, 26:13, 23:18).

Vėl naudingai ir rezultatyviai sužaidė B. Sanford, kuris per 29 žaidimo minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jam talkino O. Alston, kurio sąskaitoje 15 pelnytų taškų ir 8 atkovoti kamuoliai. Komandos kapitonas Andrius Gaidys įmetė į varžovų krepšį 14 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Krepšinio veteranai Linas Lekavičius ir S. Serapinas įmetė 11 ir 10 taškų.

Po šios pergalės K. Mačijausko auklėtiniai (10 pergalių ir 3 pralaimėjimai) turnyrinėje lentelėje pakilo į trečiąją vietą, nustumdami „Sūduvą-Mantingą“ (10-3) į ketvirtąją vietą. Lygos lyderiais išlieka Telšių „Telšiai“ su 11 pergalių ir 2 pralaimėjimais. Paskutines pirmojo rato varžybas „Šilutė“ žais ketvirtadienį Palangoje su „Kuršiais“. Tas pats varžovas bus ir antrojo rato starte, tik „Šilutės“ namų aikštelėje š. m. lapkričio 23 d. Rungtynių pradžia - 16.00 val.