Tolerancijos švyturiai Žemaičių Naumiestyje

2019-11-22, Vyresnioji socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė
Visą savaitę mokiniai klasės valandėlėse su socialine pedagoge diskutavo apie toleranciją. Autorės nuotr.
Visą savaitę mokiniai klasės valandėlėse su socialine pedagoge diskutavo apie toleranciją. Autorės nuotr.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje dažnai kalbama, primenama, aiškinamasi, kas yra tolerancija, kaip mokiniai supranta ir kaip reikia tolerantiškai elgtis.

Lapkričio 16-oji skirta Tarptautinei tolerancijos dienai minėti. O šių metų tolerancijos simbolis – švyturys.

Visą savaitę mokiniai klasės valandėlėse su socialine pedagoge diskutavo apie toleranciją, sprendė socialines situacijas, kalbėjo apie tolerantišką bendravimą, pagarbą ir pakantą kitam, supratimą ir atjautą kitokiam. Po teorinės klasės valandėlės dalies mokiniai buvo pakviesti nuspalvinti šių metų tolerancijos simbolį – švyturį. Kūrybingai mokiniai dėliojo spalvas, kūrė naujas detales švyturiams, simboliams, kurie reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tolerancija kaip švyturys –  svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą. Visi nuspalvinti tolerancijos švyturiai buvo eksponuojami mokyklos-darželio koridoriuose.

Tolerancijos akcijos užbaigimas buvo sumanytas penktadienį, lapkričio 15 d. Sukviesti visi vaikai dar kartą prisiminti, kas yra tolerancija, kaip reikia elgtis ir kokiems būti, kad būtų drauge gera. Dovanėlėmis buvo apdovanoti vaikai, kurių švyturiai buvo patys kūrybiškiausi ir gražiausi. Dovanėlėmis džiaugėsi priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinės G. Mickutė ir K. Juciūtė, pirmokės U. Paulikaitė ir F. Vidutis, antrokės V. Juciūtė ir T. Stundžėnas, trečiokai A. Gudaitis ir J. Balčytis, ketvirtokai V. Jegerytė ir A. Petrikaitė.

Tolerancija – pakantumas, tačiau vietos abejingumui čia likti negali. 

Būkime tolerancijos švyturiais.


Straipsnio komentarai

Naumiestiškė2019-11-23
Sveikintinas dalykas. Tolerancijos labai trūksta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?