Vokietijoje Šilutės tvarkymas būtų prilygintas nusikaltimui

2019-11-22
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

,,Šilokarčemos“ redakcija gavo vilkaviškiečio, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos nario Vytautas Lekešiaus laišką. Spausdiname jį šiek tiek sutrumpintą.

- Man, pamario krašto vandens kraštovaizdžio gerbėjui, reguliariai, bent du-tris kartus per metus, tenka pabuvoti Jūsų nuostabiame krašte ir savita architektūra išsiskiriančioje Šilutėje. Prieš keturias dienas, kaip kasmet, lapkričio 1-ąją, aplankėme artimų žmonių kapus Švėkšnoje, o popiet ir Šilutės kapinėse uždegėme žvakutes, padėjome gėlių. Kaip visada, mums brangių žmonių prisiminimui ir apšilimui nuvažiavome į vaikų, dabar ir anūkų, pamėgtą kavinę ,,Rambynas“.

Dabar paaiškės ir šio laiško atsiradimo priežastis, ir mums iškilęs klausimas: kas dedasi Šilutėje?

Istorija prasidėjo tuo, kad negalėjome automobilių pasistatyti prie ,,Rambyno“ kavinės. Labai nustebome - parkavimo aikštelė panaikinta. Išilgai šaligatvio visos vietos užimtos. Teko automobilius statyti kiemuose.

,,Rambyno“ darbuotojai pasiūlė dėl šios problemos kalbėti su direktoriumi P. J. Samoška. Atėjęs direktorius atsiprašė už nepatogumus ir paaiškino, kad tai Savivaldybės mero V. Laurinaičio, pavaduotojo S. Šepučio ir administracijos direktoriaus V. Pozingio iniciatyva. Parkavimo aikštelė panaikinta ir prie buvusios universalinės parduotuvės, Lietuvininkų g. 39.

Anot direktoriaus, čia yra intensyviausi žmonių srautai. Šios dvi aikštelės aptarnavo keliasdešimt įmonių, parduotuvių, vaistinių ir privačių kabinetų. Tai kelia ne tik nepatogumą lankytojams, bet, statant automobilius išilgai šaligatvio, kyla realus pavojus išlipantiems keleiviams. Jie išlipa į intensyviai važiuojamą gatvės pusę. Direktoriaus skaičiavimais, į nesaugią situaciją kasdien patenka  50-70 žmonių, dažnai su mažais vaikais. Mes pritarėme – iki nelaimės vienas žingsnis. P. J. Samoška mano, kad gen. prokuroras sustatys viską į vietas, tai - tik laiko klausimas.

Grįžęs į Vilkaviškį apie Šilutės situaciją pasikalbėjau su kolega, gyvenančiu Berlyne. Toks atvejis pas juos galimas tik tada, kai gatvė yra su vienos krypties judėjimu. Tada visa dešinioji juosta skiriama automobilių parkavimui. Tokia savivalė, kai keleiviai pastatomi į mirtiną pavojų, Vokietijoje būtų prilyginta nusikaltimui ir nedelsiant būtų iškelta baudžiamoji byla.

Mes ir mūsų kolegos manome, kad „Šilokarčemos“ žurnalistams vertėtų pradėti šios istorijos žurnalistinį tyrimą.

Tikimės, kad šis laiškas neliks be atgarsio, bus paviešintas. Baigėsi rinkimai ir rinkėjai - niekas. Į gatvę juos! Juk iš Jūsų atimtas ne tik patogumas, bet ir saugumas. Visos Lietuvos miestų merai ir miestelių seniūnai ieško galimybių, kad būtų įrengta kiek galima daugiau parkavimo aikštelių – Šilutėje atvirkščiai.  Svečiai atvažiavo, pakentėjo nepatogumą ir išvažiavo - nepatogumas ir nesaugumas pasiliko Jums. Žadinkite pilietinę visuomenę, Jūs esate ketvirtoji valdžia – reali mūsų gynėja. Partinei nomenklatūrai, savivaldybių administracijoms ir taryboms mes, pilietiškai nusiteikę gyventojai, esame kaip rakštis...  

Mūsų ir Jūsų tikslas vienas – priversti valdžią tarnauti žmogui!

Pagarbiai, Vytautas Lekešius,  Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos narys


Straipsnio komentarai

silutiskis vairuotojas2019-11-26
Patys issirinkom valdzia, tai dabar ir kentekim ir bukim patenkinti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Iš šalies 2019-11-24
Vokietijoje viskas išspręsta paprastai: požeminės parkavimo aikštelės po pastatais miesto centre arba parkingai ne pačiame centre. Lai Samoška susitvarko savo "Rambyno " kiemą ir turės parkingą Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pastaba svečiui iš Vilkaviškio2019-11-23
Gerb. kraštovaizdžio architekte, gal pasirūpinkite Vilkaviškio parkavimo problemomis ir nerašinėkit užsakomųjų staripsnių. Reikėjo nuvažiuoti iki miesto turgavietės, pamatytumėt savo kolegų, kraštovaizdžio architektų šuns š... "barankų" lygio šaligatvių kūrinius. Tad palikit mūsų miesto ir rajono vadovams spręsti, kaip tvarkyti miesto gatves. Kol kas negyvename tokiame lygyje kaip vokiečiai, kaip tamstos kolega iš Berlyno ir baudžiamoji atsakomybė negresia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oh2019-11-22
Tai kad meras ir seniūnas dirba tik savo gerovei. Pabandyk merui ką pasakyt, tai pati apkaltins. Seniūnui taip pat gatvės iš asfaltuotos ten kur jie gyvena. Vo tokia tat politika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2019-11-22
Šilutėje irgi turėtų būti organizuojamas eismas ratu, nekiltų jokių problemų Komentaras patinka Komentaras nepatinka