Italams pavyko: iš Vilniaus išplaukę irklente po 8 dienų pasiekė Rusnę

2019-11-25

Tai, kad jau sėkmingai pasiekė Rusnę, profesionalus irkluotojas italas Andrea Ricci sekmadienio pavakarę pranešė socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje grupėje „Paddling Lithuania“. Jis su savo kolege Alessandra Pieroncini iš Vilniaus išplaukė lapkričio 16 d., o Rusnę planavo pasiekti lapkričio 23-iąją. Tačiau kelionę prailgino diena, kai iš italų buvo pasisavinta irklentė ir teko jos ieškoti.

„Štai mes ir Rusnėje! Po 8 dienų irklavimo atsistojus ir Nerimi bei Nemunu nuplaukus 380 km. Pastarųjų dienų temperatūra ir šaltas vėjas tapo šios kelionės iššūkiu. Bet įdomiu ir gražiu. Pakeliui sutikome malonių žmonių“, – rašė A.Ricci.

Italas priminė, kad ši kelionė buvo tarsi generalinė repeticija prieš kitų metų gegužės 16–30 d. vyksiantį pirmąjį tarptautinį Lietuvos irklavimo susirinkimą „Vilnius–Rusnė 2020“. Kasdien irkluodami po septynias aštuonias valandas A.Ricci ir A.Pieroncini savo beveik 7 m ilgio irklente, ant kurios, be jų, – apie 30 kg sveriantis bagažas, per dieną nuirkluodavo po 50–60 km.

Sklandžiai besiklosčiusi kelionė vos nenutrūko įpusėjusi, kai trečiadienio rytą irkluotojai neberado savo transporto priemonės. Nakvynei apsistoję apie kilometrą nuo kranto, jie naktį į trečiadienį irklentę buvo palikę žolėse prie Nemuno, o ryte atėję jos neberado.

Po 15min publikacijos apie dingusią italų keliautojų irklentę, į A.Ricci kreipėsi vyriškis, kuris teigė ankstyvą trečiadienio rytą vaikščiojęs pakrante ir radęs irklentę. Pamanęs, kad ji – niekieno, išleido iš jos orą ir parsivežė namo. Laimė, irklentė buvo grąžinta savininkams. Sugaišę dieną sausumoje, ketvirtadienio rytą Andrea ir Alessandra sėkmingai leidosi į kelią.

Ši Lietuvoje su projektais dirbančio A.Ricci kelionė nuo Vilniaus iki Rusnės irklente – ne pirmoji. Su Lietuvos upėmis vyras susipažino dar gegužę, kai vienas leidosi į keturių dienų kelionę nuo Vilniaus iki Kauno, o birželį Nemunu iš Druskininkų nuplaukė į Kauną.

15min.lt


Straipsnio komentarai

As2019-11-25
Italai Nemune. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2019-11-25
valio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka