Lietuvai – popiežiaus palaiminimas iš padangių

2019-11-26

Popiežiaus darbas, regis, yra vienas iš tų, kuriuose darbo valandos neegzistuoja, o darbo vieta kabinetu neapsiriboja. Antradienį, popiežiui Pranciškui grįžtant iš vizito Japonijoje, jį skraidinęs lėktuvas kirto Lietuvos oro erdvę, o popiežius perdavė sveikinimą.

Kaip rašo „Vatican News“, Šventasis Tėvas pasiuntė sveikinimą Lietuvos prezidentui ir šalies žmonėms.

„Grįždamas iš kelionės į Tailandą ir Japoniją, skrisdamas virš Lietuvos, siunčiu nuoširdžius sveikinimus jums ir visiems piliečiams. Meldžiu, kad Dievas laimintų jūsų tautą, kad jus visus apdovanotų taika ir gerove“, – sakoma prezidentui adresuotoje telegramoje.

Kaip skrenda popiežius?

Priešingai negu įprasta daugumai valstybių vadovų, Vatikano galva neturi asmeninio lėktuvo, kuris galėtų skristi ilgas distancijas. Nuo popiežiaus Pauliaus VI laikų (ėjo pareigas 1963-1978 m.) ši funkcija patikėta Italijos oro linijoms „Alitalia“. Tiek pilotai, tiek skrydžių palydovai popiežiaus kelionėse taip pat yra šios kompanijos darbuotojai.

Trumpiausioms distancijoms įveikti popiežius naudojasi Italijos oro pajėgų sraigtasparnių, dažniausiai „Agusta Westland AW139“, įprastu ir Italijos vyriausybės pareigūnų kelionėms.

Kaip rašo katalikiškas leidinys „Crux“, kelionių kaštai yra padengiami Vatikano.

Popiežiaus vietos lėktuve yra priskiriamos verslo klasei, tuo tarpu jį kartu nuolat lydintys žurnalistai turi vietas ekonominėje klasėje, praėjusiais metais rašė „The Telegraph“. Tačiau yra žinoma, jog popiežius Pranciškus skrydžių metu dažnai vaikšto salone, šnekučiuojasi su žiniasklaidos atstovais. Praėjusiais metais, Šventajam Tėvui keliaujant po Pietų Ameriką, nutiko ir šis tas neįprasto – popiežius sutuokė porą.

Skrydžių palydovai Carlosas Ciuffardi Elorriaga ir Paula Podest Ruiz prie popiežiaus priėjo tikėdamiesi tik nusifotografuoti. Popžiežiui paklausus, ar pora susituokusi, šie atsakė, kad planavo tai padaryti dar 2010 m., tačiau žemės drebėjimui Čilėje sugriovus bažnyčią, kurioje šie planavo duoti įžadus, pora sudarė tik civilinę santuoką.

Carloso ir Paulos nuostabai, Pranciškus paklausė, ar pora norėtų susituokti čia pat, lėktuve. Pora atsakė teigiamai, ir popiežius palaimino abiejų žiedus. Žinia apie vedybas netruko pasklisti internete.

Palaiminimas Lietuvai, virš kurios antradienį praskrido popiežius, nėra unikalus atvejis – popiežius perduoda sveikinimą šalių vadovams ir palinkėjimus tautoms nuolatos.

LRT.lt


Straipsnio komentarai

jona2019-11-27
nuostabu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jona2019-11-27
nuostabu Komentaras patinka Komentaras nepatinka