Už vairavimą neblaiviam – bauda, teisių atėmimas ir 77 tūkst. eurų vertės automobilio konfiskavimas

2019-11-29

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) vakar paskelbė nuosprendį 46 metų šilutiškiui ir paskyrė jam 3 700 eurų baudą, uždraudė vairuoti transporto priemones trejiems metams ir konfiskavo jo 77 tūkst. eurų vertės automobilį už vairavimą esant neblaiviam.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis šių metų balandžio mėnesį Šilutės mieste vairavo jam priklausantį automobilį, būdamas neblaivus – jam buvo nustatytas 2,27 promilių neblaivumas.

Apie tai, kad privažiavęs prie parduotuvės automobilis atsirėmė į pastato sieną, pareigūnams pranešė pašaliniai asmenys.

Vyras savo kaltės nepripažino, teigė, kad vairavo ne jis. Ikiteisminio tyrimo metu ir teismo posėdžių metu jis keitė parodymus – aiškino skirtingas aplinkybes, susijusias su transporto priemonės atsiradimu prie parduotuvės, įvardino du skirtingus asmenis vairavusius jo transporto priemonę, tačiau teismas tai įvertino kaip siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Nors vienas iš liudytojų teisme aiškino, kad tądien būtent kaltinamojo prašymu nuvairavo automobilį iki parduotuvės, tačiau teismas sprendė, kad šiuo atveju susiklostė situacija, kai buvo pasinaudota socialiai pažeidžiamu asmeniu (vidurinio išsilavinimo, išsituokęs, bedarbis, anksčiau teistas), kuris negeba adekvačiai įvertinti savo atsakomybės ribų.

Įvertinus byloje esančių įrodymų visumą, teismui nekilo jokių abejonių, kad transporto priemonę vairavo ne asmuo, kurį nurodė kaltinamasis, o jis pats.

Skirdamas bausmę teismas įvertino, kad vyras nusikalstamą veiką padarė ne pirmą kartą. Jis baustas administracine tvarka, tarp kurių nusižengimai susiję su alkoholio vartojimu kelių eismo reikalavimų nepaisymas. Teismas taip pat atsižvelgė į byloje esančius kitus duomenis, apibūdinančius jo asmenybę.

Šį nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Laaaabai gerai2019-12-09
Girtas už vairo, potencialus žudikas. Per tokius žūsta ir vaikai ir nėščios moterys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
a2019-12-01
o aš būčiau už tai jog jeigu randa už vairo girtą be jokių paskutinių žodžių išsitraukia policininkas ginklą ir vietoje nušauna. Visi vairuojantys girti yra potencialūs žmogžudžiai. Kai jūs neteksit sūnaus dėl girto niekšo, tuomet suprasit Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Teisingas sprendimas2019-11-30
Gal kiti susimąstys prieš sėsdami už vairo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ploju atsistojęs2019-11-29
yra teisingumas pasirodo Lietuvoje. IR iš turčių mašinas vienodai atiminėja! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ina2019-11-29
Nepateisinama išgėrus vairuoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ui2019-11-29
ui kaip skaudžiai.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?