Diskutuota apie budinčio globėjo svarbą

2019-11-29, Silute.lt
Diskusijos metu nuspręsta organizuoti susitikimus. Autorių nuotr
Diskusijos metu nuspręsta organizuoti susitikimus. Autorių nuotr
Švėkšnos seniūnijos salėje lapkričio 12 d. įvyko Šilutės rajono socialinių darbuotojų, Savivaldybės, Socialinių paslaugų centro bei Vaikų teisės skyriaus atstovų susitikimas. Jame taip pat dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės mero patarėja Inesa Murauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audronė Barauskienė.

Pradėta institucinės globos pertvarka iškėlė daug neaiškumų, daugybę klausimų. Todėl susirinkti visoms už vaiko globą atsakingoms institucijoms ir diskutuoti, kaip pagerinti vaiko, kuriam reikalinga globa, gyvenimo sąlygas, buvo labai naudinga. Susitikime dalyvavo ir Švėkšnoje įsikūrusios Gilės šeimynos globėja, kuri su susirinkusiais dalijosi sava patirtimi.

Anot Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, prieš įkuriant Švėkšnos seniūnijoje šią šeimyną bendruomenė žiūrėjo nepatikliai, buvo nusistatę prieš. Tačiau dabar nuomonė pasikeitė ir šios šeimos namai niekuo neišsiskiria iš kitų gyventojų.

VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ atvejo vadybininkė Jurgita Butkė susirinkusiesiems pasakojo apie laikinų, budinčių globėjų paieškas, apie specialius mokymus, kaip padeda vaikams, kuriems reikalinga globa, surasti namus. Globos institucijų pertvarka – tai perėjimas nuo gyvenimo institucijoje iki gyvenimo šeimoje, tinkamo šeimos modelio kūrimas. Iš Klaipėdos atvykusi budinti globėja Roma pasakojo savo patirtį, kaip sekėsi į savo šeimą, kurioje augo mažametė dukra, priimti ir daugiau vaikų.

Šilutės socialinių paslaugų centro atstovės teigė, jog Šilutės savivaldybėje šiuo metu nėra budinčio globėjo ir niekaip nepavyksta jo rasti. Susitikimo dalyviai dalijosi patirtimi, kaip ieškoti žmonių, galinčių tapti budinčiais globėjais.

Diskusijos metu nuspręsta organizuoti susitikimus visose Šilutės savivaldybės seniūnijose ir žmonėms skleisti žinią apie tokios pagalbos vaikui naudą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?