Pažinsi tautosaką – atrasi save

2019-12-03, Kultūrinės veiklos vadybininkė Audrė Šalkauskienė

Lapkričio 20 dieną Bikavėnuose 17 kartą vyko šventė „Pažinsi tautosaką – atrasi save“. Šiais metais jaunieji pasakotojai, dainininkai ir šokėjai susirinko iš Šilutės ir Tauragės rajonų. Visi su šypsena ir jauduliu veide laukė savo eilės, kada galės pristatyti savo kraštui būdingą dainą ar pasakojimą.

Renginio vedėja Vaida Galinskienė priminė, kada buvo pradėta ši šventė, prisiminė ir jos sumanytojus bei pirmąjį šventės pavadinimą „Vario varteliai”. Šiandien pavadinimas jau pasikeitęs, tačiau išlikusi šventės dvasia ir praeities garsai vaikų lūpose dar ryškesni ir spalvingesni.

Renginio pradžioje susirinkusius savo dainomis pasveikino Šilutės kraštotyros draugijos folkloro kolektyvas „Ramytė“ (vad. Giedrė Pocienė), nuoširdžiu žodžiu visiems už meilę Lietuvos praeičiai dėkojo ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė. Po dainų ir sveikinimų V. Galinskienė visiems priminė apie vietovardžių metus, įdomiausius vietovardžius.

Ir dalyviai ant scenos lipo pagal savo gyvenamą vietą, o prieš jiems tai padarant vedėja apie jų gyvenvietę vis kažką įdomaus ir įsimintino pasakojo. Dalyvių susirinko tikrai gausus būrys. Pirmoji pasirodė folkloro grupė „Lendrelė”, atvykusi iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ (vad. Loreta Mieliulytė).

Toliau savo pasakojimais ir anekdotais džiugino Vainuto gimnazijos mokiniai Aurelija Skurdelytė bei Aurelijus Freitikas (vad. Vincas Žąsytis). Katyčių pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė programą „Ubags“ - ir pasakojimas, ir daina sužavėjo visus susirinkusius (vad. Virginija Gečaitė, Rasa Jonaitienė).

Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivė Goda Majutė nuotaikingai pasakojo apie velnią ir jo išdaigas (vad. Adma Baltutienė). Šilutės Žibų pradinės mokyklos liaudies šokių grupė „Žiburėlis“ priminė visiems liaudies ratelius, kai sukosi scenoje, net grindys braškėjo (vad. Alina Urbonienė), o Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelis „Pažink savo kraštą Mažąją Lietuvą“ ne tik ratelį sušoko, bet ir pasakojimą lietuvininkų tarme papasakojo ( vad. Asta Grigalienė, Nijolė Būdvytienė).

Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivis Matas Auškalnis lietuvininkų tarme papasakojo apie žiogą ir pelėdą (vad. Vaida Galinskienė). Mažiausia renginio dalyvė, ketverių Milda Čepukaitytė iš Tauragės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“padainavo dainą apie kukutį, o tauragiškė Soneta Girdžiūtė - apie blakeli (vad. Violeta Girdžiuvienė).

Jaunųjų šokėjų grupė iš Pagramančio pagrindinės mokyklos šoko nuotaikingus lietuvių liaudies šokius (vad. Lina Šimkūnienė). Vietos muzikantas ir liaudies meno pateikėjas Kazys Budrys vaikus nustebino sugrojęs piemenų maršą su ožragiu.

Po visų dalyvių pasirodymų Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus kartu su Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktore Maryte Matevičiene džiaugėsi tokiu gausiu būriu atlikėjų, dėkojo mokytojoms, kad neleidžia ir patiems mažiesiems pamiršti mūsų istorijos, mūsų šaknų, įteikė dovanas ir padėkos raštus. Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Rudienė įteikė Savivaldybės dovanas renginio vedėjai V. Galinskienei ir svečiams iš Tauragės rajono.

Po visų gražių sveikinimų bei dovanų renginio vedėja ir kultūros centro direktorė visus vaikučius kvietė prie vaišių stalo. O vaišes dovanojo Bikavėnų kaimo bendruomenė. Tada, skambant K. Budrio bandonijai, visi vaišinosi, įspūdžiais dalinosi, šoko ir bendravo, o saulutei nusileidus į namus išskubėjo. Ir visi sugrįžti kitąmet pažadėjo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?