Kalėdų belaukiant

2019-12-04, „Šilokarčemos“ informacija
Šilutės kalėdinei eglutei skirtos dekoracijos kainuos daugiau nei 12 tūkst. eurų.
Šilutės kalėdinei eglutei skirtos dekoracijos kainuos daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Šilutėje prie rekonstruojamo kultūros ir pramogų centro jau pastatyta gražuolė žaliaskarė. Miestas šiemet bus papuoštas naujomis dekoracijomis, kurios kainuos ne pigiai.

Bus naujos dekoracijos

Eglė yra apie 12 metrų aukščio. Ją, apie 27 metų amžiaus, dovanojo šilutiškė, Žalgirio gatvės gyventoja Romutė Kurlienė. Kalėdų eglė bus pradėta puošti artimiausiu metu. Gatvės taip pat sužibs kalėdinėmis švieselėmis.

Pasak seniūno Raimondo Steponkaus, šiemet ant eglės puikuosis visi nauji papuošimai. Kiek kainuos papuošimas, dekoracijos, negalėjo atsakyti.

„Šilokarčemos“ žiniomis, eglės dekoracijos kainavo 12 100 eurų, o gatvių dekoracijos – 58 300 eurų. Iš viso – 70 400 eurų.

Eglutės įžiebimo šventė vyks gruodžio 6 dieną. Šventė prasidės nuo 11 val. Pirmiausia prie H. Šojaus dvaro bus atidaryta Eglučių alėja, Kalėdinis parkas. Nuo 12 val. planuojamas Kalėdinės mugės šurmulys. 17 val.  – eglutės įžiebimas ir teatralizuota Šilutės kamerinio dramos teatro programa „Karalių pasaka“.

Pradeda prekybą

VĮ Valstybinių miškų urėdija informuoja apie tai, kad pradeda prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioninių padalinių teritorijose, beveik 120 vietų visoje Lietuvoje, gyventojai jau gali įsigyti eglučių iš miško, dekoratyvinių eglučių vazonuose, taip pat eglių ar pušų šakų.

„Džiaugiamės, kad Kalėdų eglučių ar šakų puošti namams vis dažniau atvažiuoja šeimos su vaikais, kurioms tai tampa tradicija, ir nuo kurios prasideda tikrasis Kalėdų laukimas. Valstybinių miškų urėdija šventėms ruošiasi visus metus – medelynuose kasmet užauginama tūkstančiai medelių, todėl gyventojai gali išsirinkti ne tik paprastąsias, bet ir baltąsias egles, kalnines ar juodąsias pušis, kėnius.

Tradicinės mūsų akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kuri šiais metais vyks gruodžio 19 dieną, metu, vėl nemokamai dalinsime ne tik eglės šakas, bet ir kankorėžius. Praėjusiais metais buvo išdalinta daugiau nei 100 tūkst. eglišakių – tai rodo, kad ši akcija gyventojų yra laukiama. Ir tai puiki galimybė visiems gyventojams prisidėti prie gamtos tausojimo“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.

Susidomėjimas Kalėdų medeliais įprastai prasideda lapkričio antroje pusėje. Į įmonės medelynus bei girininkijas kreipiasi ir gyventojai, ir įvairios organizacijos, vaikų darželiai bei mokyklos. Didžiausio gyventojų antplūdžio sulaukiama gruodžio viduryje, prieš pat didžiąsias metų šventes.

Šiais metais Kalėdų medelių kainos panašios kaip ir pernai: paprastosios eglutės iš miško, priklausomai nuo rūšies ir dydžio (nuo 0,5 m iki 4 m ir aukštesnės), kainuoja nuo 2 iki 35 eurų, užaugintos plantacijose – nuo 5 iki 40 eurų. Plantacijose užaugintų sidabrinių eglučių kaina yra nuo 10 iki 100 eurų.

Gyventojai, norintys namus šventėms pasipuošti eglės šaka, pasigaminti Kalėdų puokštę ar nusipinti Kalėdų vainiką, gali įsigyti eglių ar pušų šakų, kurių kaina svyruoja nuo 0,5 iki 1,5 euro. Didžiojoje dalyje Valstybinių miškų urėdijos prekybos vietų perkant eglutes už jas galima atsiskaityti tik banko kortelėmis.

Miškininkai ragina gyventojus nesavivaliauti miške ir nekirsti medelių. Savavališkais kirtimais padaroma didelė žala gamtai, be to, šis pažeidimas užtraukia ir administracinę baudą.

Dėl Kalėdų medelių ar šakų Valstybinių miškų urėdija ragina gyventojus kreiptis į miškininkus – eglutės yra specialiai auginamos Kalėdoms arba kertamos tik ten, kur galima, tad gražiausias švenčių tradicijas galima puoselėti ir jomis džiaugtis atsakingai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?