Metalistas karjerą baigė areštinėje

2019-12-07, Vidas Kalinauskis

Pagėgių savivaldybės gyventojas G. D., vidurinio išsilavinimo, išsituokęs, nedirbantis, anksčiau teistas, šį kartą turėjo aiškintis pareigūnams dėl pavogtų trijų pavarų dėžių ir kitokio metalo laužo. Už tai pelnė „atostogas“ belangėje...

G. D. savo kaltę pripažino visiškai, gailėjosi ir paaiškino, kad š. m. birželio pradžioje, tikslios dienos neprisiminė, apie 9.00-9.30 val., prie Pagėgių miesto parduotuvės „Berželis“ susitiko su G. B.. Sutiktajam papasakojo, kad vienas pažįstamas jam yra atidavęs pavarų dėžes ir metalą už skolą. Žinojo, kad to žmogaus nėra namuose.

Pavarų dėžės buvo patvoryje sudėtos, o metalas, t.y. įvairūs smulkūs metaliniai vamzdžiai, strypai ir kt., mėtėsi kieme. Kadangi pavarų dėžės buvo sunkios, todėl ieškojo, kas galėtų jas nuvežti į metalo laužo supirktuvę. Vienas vyriškis sutiko tai padaryti. Išgėrę alaus apie 11 val. A. Š. automobiliu nuvažiavo į sodybą, kurioje buvo daug metalo. A. Š. pasakė, kad pažįsta savininką, ir klausė, kodėl jie ima jo metalą.

G. D. jam atsakė, kad anksčiau dirbo pas šitą žmogų ir jis metalą bei pavarų dėžes atidavė. Į A. Š. automobilio priekabą sukrovė pavarų dėžes ir metalo laužą. Metalą nuvežė į metalo laužo supirktuvę.

Be G. D. prisipažinimo jo kaltė įrodyta nukentėjusiojo R. M. parodymais. Pastarasis teigė, kad 2019 m. birželio 14-ąją, apie 17 val., grįžo iš užsienio į namus. Apžiūrėjęs kiemo teritoriją pastebėjo, kad kieme nėra „Audi A6“ automatinės pavarų dėžės, kurios vertė - 300 eurų, „Mercedes Benz 120“ mechaninės pavarų dėžės, kurios vertė - 100 eurų ir automobilio „Mercedes Benz Vito“ mechaninės pavarų dėžės, kurios vertė - 200 eurų. Taip pat kieme pasigedo įvairių automobilių detalių - juodojo metalo laužo ir nerūdijančio metalo strypų, kurių bendra vertė - 200 eurų.

Birželio 17-ąją R. M. nuvažiavo į metalo laužo supirktuvę, kur viename iš sandėlių pamatė ir atpažino visas tris iš jo sodybos kiemo pavogtas automobilių pavarų dėžes. Metalo supirkėjas neprisiminė, kas ir kada atvežė nurodytas pavarų dėžes. Šiandien nukentėjusiajam jau grąžintos visos pavarų dėžės, negrąžintas tik metalo laužas, todėl liko 200 eurų padaryta turtinė žala. Žinojo, kad vagystę įvykdė G. D.

Nukentėjusysis džiaugėsi atgavęs pavarų dėžes ir civilinio ieškinio byloje nereiškė, nes žinojo, kad G. D. likusios žalos vis tiek neatlygins.

G. D. su prokurorės sprendimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu ir siūloma bausmės rūšimi – areštu – bei jo trukme sutiko.

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Edmundas Žukauskas skyrė G. D. bausmę - trisdešimties parų areštą. Baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?