LOR gydytojui Aloyzui Citavičiui – padėka už profesionalumą ir nepriekaištingą reputaciją

2019-12-06, Parengė Viktorija Skutulienė, Šilutės ligoninės visuomenės informavimo specialistė
Gydytojui A. Citavičiui pdėkos žodį tarė Vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai, laikinai vykdantis vyr. gydytojo funkcijas Tomas Grenoveckas. Autorės nuotr.
Gydytojui A. Citavičiui pdėkos žodį tarė Vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai, laikinai vykdantis vyr. gydytojo funkcijas Tomas Grenoveckas. Autorės nuotr.

Penktadienį Šilutės ligoninės vadovybė gydytojui otorinolaringologui Aloyzui Citavičiui įteikė padėką už profesionalumą, nepriekaištingą reputaciją ir ilgametį darbą Šilutės ligoninėje, kurioje dirba nuo pat 1993-ųjų. Lapkričio 29-oji – paskutinė LOR gydytojo darbo diena. LOR gydytojas A. Citavičius išėjo į pensiją.   

Vyr. gydytojo pavaduotojas medicinai, laikinai vykdantis vyr. gydytojo funkcijas, Tomas Grenoveckas kartu su Personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Irena Erciuviene, vyr. finansininke Asta Lebeckiene padėkojo LOR gydytojui už atsidavimą darbui, linkėjo sveikatos, daugiau laiko skirti sau ir artimiesiems.

„Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Dar reikia susiprasti, kas vyksta...“, - apie permainas kalbėjo LOR gydytojas A. Citavičius, kuris neslėpė, jog išeiti nėra lengva, sunku atsisveikinti ir su kolegomis, draugais.

1978-aisiais LOR gydytojas A. Citavičius baigė tuometį Kauno medicinos institutą ir įgijo otorinolaringologo specialybę. Po mokslų sugrįžo į gimtinę – Telšius. Įgijęs LOR specialybę, A. Citavičius įsidarbino Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriuje, kuriame išdirbo 4 metus.

Vėliau, anot A. Citavičiaus, atsirado laisva vyriausiojo gydytojo vieta tuometėje Pagėgių pirmojoje rajoninėje ligoninėje, kuriai jis vadovavo daugiau kaip 24-erius metus.

Po ligoninių pertvarkos A. Citavičius įsidarbino Šilutės ligoninėje, kurioje nuo pat 1993-ųjų iki šiol dirbo LOR gydytoju.

Per daugelį metų, anot LOR gydytojo, pasikeitė ne tik pacientai, kurių anuomet buvo kur kas daugiau nei dabar, bet ir Šilutės ligoninė, gydymo priemonės bei metodai. „Pamenu, dar kažkas juokavo klausdamas, koks gydytojo pagrindinis instrumentas. Ogi, rašiklis. Šiuo metu gydytojo pagrindinis įrankis – kompiuteris“, - šmaikštavo LOR gydytojas.

Pokalbio metu LOR gydytojas A. Citavičius geru žodžiu minėjo kolegas, buvusius vadovus, net ir pirmuosius mokytojus, tarp kurių ir LOR gydytoja Vida Stauskienė bei abdominalinės chirurgijos gydytojas Vytautas Žvirblis. Paragintas chirurgo V. Žvirblio A. Citavičius įgijo ir antrąją savo specialybę – tapo endoskopuotoju. „Tuomet pasijutau tikru gydytoju. Tai sudėtinga procedūra, galėjau žmogui iš tikrųjų padėti. Kiek visko tada buvo: ir opų, ir situacijų nedėkingų... O ausų kabinete viskas daug paprasčiau“, - sakė LOR gydytojas.

Žinoma, LOR gydytojas A. Citavičius gražiausiais žodžiais minėjo ir savo auklėtinius, kurių taip pat buvo ne vienas. Pavyzdžiui, savo patirtimi ir žiniomis A. Citavičius dalijosi su šiuo metu Šilutės ligoninėje dirbančiu abdominalinės chirurgijos gydytoju Pauliumi Vaitiekūnu. Nors ilgai ir neteko chirurgui P. Vaitiekūnui dirbti kartu su A. Citavičiumi, tačiau jis tvirtino, kad A. Citavičius – nuoširdus ir paprastas žmogus. Jam LOR gydytojas paliko malonaus ir rūpestingo gydytojo įspūdį.

Per 50 gydytojo darbo metų A. Citavičiaus atmintyje išliko tik geri ir džiaugsmingi prisiminimai apie gydymo įstaigas, kuriose konsultavo bei gydė žmones, kolegas, su kuriais kartu dirbo, jų rūpestį ir pagalbą. A. Citavičius dėkingas gyvenimui už sutiktus žmones ir įgytą patirtį.


Straipsnio komentarai

Aldona2019-12-06
Šaunuolis gydytojas, tikrai nusipelnęs pagarbos ir sveikinimų! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2019-12-06
ale man patinka šilokarčema. Už blogus darbus su viena ranka nevaikiškai užmeta, o va už gerus paglosto Komentaras patinka Komentaras nepatinka