„Šilutė“ demonstruoja brandų ir pergalingą žaidimą

2019-12-04, Sergėjus GVILDYS
S. Serapinas (Nr. 9) įveikia mažeikiškių gynybinius bastionus.
Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) Kęstučio Mačijausko auklėtiniai pagerino nepralaimėtų rungtynių serijos rekordą iki devynerių. O pergalingas praėjusios  savaitės žygis leido įsitvirtinti antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Mažeikių krepšininkams nepavyko laimėti

Ketvirtadienį, lapkričio 28 dieną, Šilutėje svečiavosi naftininkų remiama ekipa „Ereliai“ iš Mažeikių. Pastarosios komandos marškinėlius, pažymėtus 10-uoju numeriu mūvi mūsų kraštietis. Tai iš Švėkšnos kilęs puolėjas Justas Nausėdas, kuris prieš du sezonus rungtyniavo pamario krašto komandos gretose. „Erelių“ komandoje J. Nausėdas vidutiniškai rungtyniauja po 30 min. ir įmeta į varžovų krepšį po 10 taškų per rungtynes. Rungtynėse su „Šilute“ Justas per 38 žaidimo minutes pelnė 15 taškų.

Tačiau nei jo, nei kitų komandos draugų pastangų neužteko, kad sustabdytų pergalingą „Šilutės“ žaidimą. K. Mačijausko kariauna įtikinamai laimėjo 88:82 (26:29, 26:18, 15:19, 21:16). Įspūdingą žaidimą demonstravo pamario komandos legionierius Omar Terrell Alston (Nr. 24). Jis pasižymėjo dvigubu dubliu: pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. Simonas Serapinas (Nr. 9) į varžovų krepšį įmetė 18 taškų (5 tolimi metimai), Linas Lekavičius (Nr. 1) pridėjo 14 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus. Byron Sanford (Nr. 0) sąskaitoje - 13 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 7 sugriebti kamuoliai.

Svečiuose nugalėjo tauragiškius

Šeštadienį, lapkričio 30 d., K. Mačijausko auklėtiniai išvykoje susitiko su Tauragės krepšinio klubu. Žaidimas svetingoje tauragiškių Bastilijos sporto komplekso salėje šilutiškiams nebuvo lengvas. Pirmoje rungtynių pusėje „Šilutė“ buvo besivejančios komandos vaidmenyje. Ir tik trečiajame kėlinyje spurtavusi pamario ekipa įrodė, kad yra verta pergalės.

Po rungtynių „Šilutės“ strategas K. Mačijauskas dalinosi mintimis: „Pirmoje pusėje įsivėlėme į primestą chaotišką Tauragės komandos žaidimą. Ilgosios pertraukos metu apie tai ir kalbėjau su komanda. Kai antroje pusėje pradėjome žaisti sau būdingą krepšinį – vaizdas aikštelėje pasikeitė“.

Šilutiškiai parsivežė pergalę iš Tauragės nugalėję šeimininkus 93:84 (25:26, 18:16, 23:16, 27:26). Rungtynių naudingiausiu žaidėjo tapo L. Lekavičius (Nr. 1). Jis komandai pelnė 19 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus. Rezultatyviausiai pamario ekipoje žaidė S. Serapinas (Nr. 9), kuris įmetė 20 taškų, O. Alston sąskaitoje 18 pelnytų taškų ir 10 atkovotų kamuolių. B. Sanford (Nr. 0) savo komandai sukrapštė 17 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, komandos kapitonas Andrius Gaidys pasižymėjo 13 pelnytų taškų.

Laukia lyderių akistata

Po devynerių nepralaimėtų rungtynių serijos K. Mačijausko komandos ateinantį ketvirtadienį laukia rimtas išbandymas. Namuose rungtyniaus su čempionato lyderiu Telšių „Telšių“ ekipa. Telšiškiai laimėjo 15 rungtynių ir tik 2 kartus patyrė nesėkmę prieš Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ 66:88 ir prieš Marijampolės „Sūduva-Mantingą“ 78:87. O praėjusį šeštadienį R.Vaišvilos treniruojami „Telšiai“ tik paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Mažeikių „Ereliams“. Priminsime skaitytojams, kad „Šilutės“ paskutinis pralaimėjimas ir buvo šiai komandai Telšiuose spalio 26 dieną. Taigi, gruodžio 5-ąją, 18 valandą, Vydūno gimnazijos sporto salėje vyks principinė dviejų čempionato lyderių dvikova. O šeštadienį „Šilutė“ išvykoje susikaus su Šakių „Vyčiu. Šios rungtynės bus rodomos per Info TV televizijos kanalą. Rungtynių pradžia - 19.30 val.