Ūkininkų vakaronėje pasidžiaugta nuveiktais darbais, linkėta sėkmės

2015-02-04, Stasys BIELSKIS
Ūkininkai vos tilpo prie gražiai papuoštų stalų.
Ūkininkai vos tilpo prie gražiai papuoštų stalų.

Graži Pagėgių krašto žemdirbių šventė praėjusio penktadienio vakarą buvo surengta Piktupėnų kaimo bendruomenės namuose. Juos sveikino valdžios ir įmonių, parduodančių žemės ūkio techniką ir trąšas, atstovai, linksmino grupė „Ambrozija“, dangų nušvietė fejerverkai.

Pirmiausia renginio vedėja, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė perskaitė žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ pirmininko Remigijaus Kelnerio parašytą eilėraštį „Kaip mums gyventi?“.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pagėgių skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas, pasveikino taip gausiai į vakaronę susirinkusius žemdirbius, papasakojo, kaip 2013 metų balandžio 10 dieną buvo atkurtas LŪS Pagėgių skyrius. Iš pradžių buvo tik 38, o dabar yra jau 110 Pagėgių skyriaus narių. Iš viso Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra registruota 1 160 ūkininkų ūkių. Todėl R. Mančas išreiškė viltį, kad po metų LŪS Pagėgių skyriuje gali būti jau ir 200 narių. Ir pajuokavo, kad gali tekti statyti naują areną, kad tokių renginių metu joje tilptų toks didelis būrys ūkininkų.

„Praėję metai ūkininkams buvo sunkūs, šie metai gali būti dar sunkesni, - kalbėjo R. Mančas. – Nediskutuokime, kaip geriau gyventi, aš tik norėčiau pasakyti, kad mes visi turime vienytis. Pažiūrėkite, užsienyje kai ūkininkai susivienija, jie tik išlošia. Už žemės ūkio produkciją mūsų gaunamos kainos Europoje pačios žemiausios, o parduotuvėse – pačios didžiausios“.

Tad kaip daugiau tų pinigų prasimanyti? Apie tai kalbėjo vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys papasakojo apie tokias galimybes. „Džiaugiasi mano širdis, kad Pagėgių krašte yra šitiek nuostabių žmonių, - sakė S. Stonys. – Jie dirba, daro ir žino, kaip daryti, kaip uždirbti. Aš pasakysiu tik tiek, kur ir kada galima visa tai sužinoti. 2007–2013 metų Europos Sąjungos paramos programos strategijoje mes numatėme, kad finansuosime tik kaimo bendruomenes, Savivaldybės įstaigas. Šita salė taip pat yra suremontuota vietos veiklos grupės lėšomis. Nemažai lėšų atiteko ir kitų bendruomenių viešiesiems poreikiams. 2014–2020 metų laikotarpio lėšomis siūloma pasinaudoti smulkiesiems ūkininkams, šeimų ūkiams, kaime gyvenantiems fiziniams asmenims, ir, be abejo, kaimo bendruomenėms. Pirmiausia lėšos bus duodamos tiems, kas kurs naujas darbo vietas, kas sugebės savo produkciją – pieną, mėsą ar grūdus – ne parduoti supirkėjams už tuos varganus kelis centus, o ją perdirbus parduoti visiškai kita kaina. Susivienykite, jūs tik visi kartu esate didžiulė jėga prieš perdirbėjus, supirkėjus ir visokius kitokius „ėjus“. Linkiu gerų šių metų“.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pratęsdamas S. Stonio mintis, kad patys ūkininkai galėtų perdirbti žemės ūkio produkciją, pasakė gerą žinią: „Pagėgiuose 2016 metais jau tikrai bus modernus turgus. Manau, kad ten reikės ir uždarų patalpų, jeigu ūkininkai pardavinės sūrį ar dar ką nors... Kur mes tik keičiame katilinėse katilus, keičiame juos į biokuru kūrenamus, todėl laukiame, kad ūkininkai pradėtų gaminti tokį kurą. Linkiu, kad tie, kurie yra išvykę, o tokių tikrai yra daug, ir namų yra tuščių, sugrįžtų ir Pagėgių kraštas klestėtų“.

Meras įteikė LŪS Pagėgių skyriaus pirmininkui R. Mančui padėką už  Pagėgių krašto ūkininkų bendruomenės telkimą, nuoširdų darbą žmogaus ir krašto gerovei.

LŪS vicepirmininkas Raimundas Jovarauskas sakė esantis įpareigotas LŪS pirmininko Jono Talmanto vardu įteikti R. Mančui padėką už pastangas ir ryžtą vienijant ūkininkus, atkuriant savivaldybės ūkininkų sąjungos veiklą, perduoti geriausius linkėjimus, pasakyti, kad būdami vieningi Pagėgių krašto ūkininkai dar ilgai gyvuos.

Ūkininkų vakaronėje dalyvavo ir kalbėjo nemažas būrys svečių Tai LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, Tauragės skyriaus vadovė Regina Janutienė, Šilalės skyriaus pirmininkas Algis Taroza, Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda, UAB „Apskaitos sėkmė“ direktorė Violeta Galdikienė, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės skyriaus vedėjas Darius Ciganas, Nacionalinės mokėjimo agentūros Tauragės skyriaus vedėjas Algirdas Paliokas, UAB „Utenos mėsa“ atstovas Edmundas Juškys, UAB „Kauno grūdai“ konsultantas Vytautas Donyla ir kt.

Pasak šilutiškio K. Andrijausko, atvežusio kaimynišką sveikinimą ir palinkėjimą, reikia skirti pakankamai laiko visiems reikalams, didelis skubėjimas – dideli nuostoliai. „LŪS Pagėgių krašto skyriui sėkmingo tolimesnio bendradarbiavimo dar ne vienerius metus, ambicingų tikslų, siekių ir darbų. Jums viso to linki LŪS Šilutės skyrius“, - kalbėjo K. Andrijauskas.


Foto galerija

Ūkininkai vos tilpo prie gražiai papuoštų stalų.Renginio vedėjai – Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir LŪS Pagėgių skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas.Sėkmės linkėjo LŪS vicepirmininkas Raimundas Jovarauskas.Pagėgių krašto ūkininkus sveikino LŪS Tauragės skyriaus pirmininkė Regina Janutienė, Šilutės skyriaus vadovas Kęstutis Andrijauskas, Šilalės skyriaus pirmininkas Algis Taroza, Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda.Žemdirbių vakaronės svečiai.

Straipsnio komentarai

pritariu2015-02-06
vaizdelis tai super - tušti indai, nesugebėta nei sulčių įpilti, ir tas 2 val. reikėjo žmonėms šalti ir trokšti - labai neapgalvota. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na jo šišen,2015-02-05
čia tose fotkėse man daug kas nesuprantama. žmonių apsėsti stalai, o lėkštikės ir čėrkikės sausos. negi tie lietuviai ūkinikai, ypač iš memerlederio krašto taip pradėjo taip taupyti, kad per metinius susibėgimus negali, o gal valdžia neleidžia, jiems pasivaišinti savais susinėštais friūštikeis ar črkike stipresnio naminio viraliuko. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2015-02-04
auksiniai žodžiai "didelis skubėjimas – dideli nuostoliai" Komentaras patinka Komentaras nepatinka