Kaljano su žole pataisos namuose neberūkys

2019-12-12, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Nevedęs, bedarbis, per pastaruosius septynerius metus šešis kartus teistas realiomis laisvės atėmimo bausmėmis R. N. vėl sėdo į teisiamųjų suolą. Šį kartą – už malonią „pramogą“, kai įsigijo narkotinės medžiagos, bet parūkyti kaljaną su ja taip ir nesuspėjo...

Nustatyta, kad š. m. rugpjūčio 29 d., apie 12 val., R. N. Tauragės mieste iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens neteisėtai įgijo 1,69 g narkotinės medžiagos – kanapių. Neteisėtai laikė iki rugpjūčio 29 d., apie 23.40 val., kol jas rado bei paėmė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai.

Kaltinamasis R. N. ikiteisminio tyrimo metu kaltę pripažino visiškai bei parodė,  kad rugpjūčio 29 d., apie 23 val., pas jį atėjo du draugai. Namuose turėjo tądien pirktą vieną folijos paketėlį su narkotine medžiaga. Jame buvo vadinamoji ,,amnezija“, tai yra 1 ar 2 gramai narkotinės medžiagos. Jis pats iš jos susisuko keturis ,,kasiakus“. Kai draugai atėjo, kambaryje ant stalo jau gulėjo tie keturi ,,kasiakai“.

R. N. nežinojo, ar jo draugai iš karto pamatė, kad suktinės su narkotine medžiaga yra padėtos ant stalo, ar šiek tiek vėliau pastebėjo. Nieko apie suktines nesakė. Juos pasikvietė pas save, nes norėjo kartu pabūti, pabendrauti ir parūkyti kaljaną. Narkotinių medžiagų draugams nesiūlė nei rūkyti, nei pirkti. 

Apie 23.40 val. išgirdo beldimą į laukines buto duris. Iš karto išsigando, nes daugiau nieko nebuvo kvietęs. Juk pas jį buvo narkotinės medžiagos. Vienas iš būsimo kaltinamojo draugų jau buvo pastebėjęs, kad ant stalo yra padėtos suktinės. Todėl jis iš karto durų nedarė, pirmiau suktines įmetė į patalynės dėžę po sofa. Tai padaryti paprašė R. N.

Kai atidarė buto duris, laiptinėje išvydo policijos pareigūnus. Jie prisistatė, paaiškino kokiu tikslu atvyko. Apieškojo namus ir būtent po sofa esančioje patalynės dėžėje rado paslėptas keturias suktines su narkotine medžiaga. R. N. iš karto prisipažino, kad suktinės yra jo. Teigė jas pirkęs Tauragės mieste, už „Maximos“ parduotuvės, prie daugiabučių namų. Tikslaus adreso nežinojo. Pirko iš nepažįstamo asmens. Nežinojo nei jo vardo, nei pavardės. Nusipirko vieną folijos paketėlį už 10 eurų. Suktinę su narkotine medžiaga pirko sau, neturėjo jokio tikslo parduoti, vaišinti ar leisti kažkam rūkyti.

Liudytojas H. E. ikiteisminio tyrimo metu teigė, jog tą vakarą, baigęs namuose darbus, paskambino telefonu pažįstamam draugui R. N. ir pasiūlė susitikti bei kažką nuveikti. R. N. pasiūlė ateiti pas jį į namus ir parūkyti kaljaną. Jis sutiko. H. E. draugo bute pamatė ant stalo padėtus keturi ,,kasiakus“ ir suprato, jog tai yra suktinės cigaretės su narkotine medžiaga. Tačiau R. N. jų dar nebuvo spėjęs užsidegti, nes rūkė kaljaną su paprastu tabaku.

Liudytojas H. E. prisipažino taip pat narkotines medžiagas paskutinį kartą rūkęs tą pačią dieną, rugpjūčio 29-ąją, apie 14 val., prie  mokyklos vienas. Jis narkotines medžiagas nusipirkęs irgi iš nepažįstamo asmens, žinojo tik jo vardą Lukas, o pavardės nežinojo. Pirkęs Tauragėje, prie parduotuvės ,,Senukai“. Iš to vyriškio pirko jau antrą kartą, su juo susisiekė per programėlę ,,Snapchat“.

Antrasis liudytojas neprisiminė, kada paskutinį kartą rūkęs narkotines medžiagas.

Skiriant bausmę kaltinamajam, atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Lapkričio 8-ąją Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Daiva Žebelienė kaltinamajam R. N. skyrė 72 parų arešto bausmę. Ją sumažinus vienu trečdaliu, galutinė bausmė - 48 paros arešto. Bausmės atlikimo vieta - Marijampolės pataisos namų Kybartų sektorius.

Baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.


Straipsnio komentarai

uždrauskite2019-12-12
tą brudą. Susėda ratu ir čiulpia antgalį pakaitomis. Prideda ten ir kanapių, ir dar visokio brudo. Kaimynas prikarpė nagų, paukščių mėšlo pridėjo...užsikaifavęs jaunimas priepirtyje žarijų pribarstė, grindys užsidegė...
gerai, kad kažkas pastebėjo...būtų nugaravę ant palutų...Tipo madinga...realiai kvaila ir kenksminga. Mėgdžiotojų karta...kaip beždžionės mėgdžioja kitus...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?