„Achemoje“ incidentas: darbuotojams liepta užsidaryti langus ir neiti į lauką

2019-12-11

Bendrovė „Achema“ trečiadienį, 10.55 val., dėl techninių priežasčių sustabdė vieną gamybinį įrenginį: vieną iš devynių azoto rūgšties (UKL) agregatų.

„Tuo metu aplinkoje pasimatė oranžinis dūmas, taip vadinama „lapės uodega“, reiškianti, kad sustabdymo metu įrenginiuose susidarė tam tikras kiekis medžiagų. Procesas buvo itin trumpas ir užtruko tik 1-1,5 min., o pasirodžiusį dūmą vėjas nupūtė nuo Jonavos miesto. “, – pranešime nurodo „Achema“.

Nuotraukas atsiuntusio skaitytojo žiniomis, darbuotojams liepta užsidaryti langus ir neiti į lauką.

„Jonavos žinios“ rašo, kad esanti oro kokybės matavimo stotelė padidėjusio užterštumo kol kas nefiksuoja.

„Portalo jonavoszinios.lt redakcijai paskambinę jonaviečiai pranešė, kad 10.30 val., Jonavoje buvo galima išgirsti ir sprogimo garsą, kuris, jų manymu, atskriejo nuo AB ,,Achema" pusės. Mūsų nepatvirtintais duomenimis, bendrovėje sprogo nitrozinių dujų vamzdis.

Anot aplinkosaugininkų, kurie kaip tik šiuo metu vyksta link Ukmergės, nuodingi dūmai, tame tarpe ir azoto oksidai pažeme driekiasi už Pageležių, tarp Laimiškių Ukmergės rajone“ – praneša jonavoszinios.lt

Gamybinius įrengimus avariniu būdu „Achema” buvo sustabdžiusi ir lapkričio pabaigoje, kai įvyko elektros tiekimo incidentas.

delfi.lt


Straipsnio komentarai

o2019-12-11
o siaube Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?