Meno ir sporto mokykla gyvena įkurtuvių nuotaikomis

2019-12-14, Inga Kuzmarskienė, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausioji specialistė

Gruodžio 4 d. Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykloje vyko iškilminga naujų patalpų atidarymo šventė, į kurią atvyko Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, administracijos direktorė Jūratė Mažutienė, Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas, savivaldybės įstaigų vadovai ar jų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai, kiti svečiai.

Šventinis renginys prasidėjo nuotaikingu mokyklos mokinių pasirodymu. Mokyklos direktorė Evelina Norkienė pasveikino susirinkusius į šventę, pristatė svečius ir dėkojo savivaldybės vadovams už tai, kad jų svajonė turėti savo patalpas išsipildė: ,,Šiandien esame be galo laimingi, turtingi ir dėkingi“. Mokyklos direktorė pakvietė merą V. Bendaravičių, administracijos direktorę J. Mažutienę, dailės ir muzikos skyriaus mokinę Juliją Paleckytę bei sporto skyriaus mokinį Adrijų Budriką ir paprašė jų perkirpti simbolinę mokyklos atidarymo juostelę. Oficialiai atidarius mokyklos patalpas, visi šventės dalyviai turėjo galimybę pasivaikščioti po dar kvepiančias dažais mokyklos patalpas, pasigrožėti eksponuojamais mokinių darbais, iškovotomis taurėmis, pabendrauti su kitais šventės dalyviais.

Po naujų patalpų apžiūros, meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė padėkojo visiems, prisidėjusiems prie mokyklos naujų patalpų įrengimo ir įteikė mokyklos dailės mokytojų Virginijos Kariniauskienės ir Liucijos Bungardienės rankų darbo atminimo dovanas.

Sveikinimo žodį tarė ir įkurtuvių dovaną įteikė meras V. Bendaravičius. Jis džiaugėsi, kad pasiekimais garsėjančios Meno ir sporto mokyklos bendruomenė turės galimybę tobulėti naujose patalpose ir palinkėjo, kad šie namai, kuriuose bus sukurti gražiausi meno kūriniai ir pasiekti aukščiausi sporto rezultatai, rastų kelią į mūsų vaikų širdis.

Pagėgių savivaldybės įstaigų vadovai ar jų atstovai, Šilutės meno mokyklos direktorė, Pagėgių Šv. Kryžiaus prapijos klebonas taip pat sveikino mokyklos bendruomenę, teikė įkurtuvių dovanas.

Mokyklos direktorė trumpai apžvelgė mokyklos gyvavimo istoriją ir akcentavo, kad jų mokyklai yra svarbios trys istorinės datos: 2001 m. – įkurta Pagėgių savivaldybės Papildomojo ugdymo mokykla, 2013 m. – mokykla pavadinta Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla ir 2019 m. – mokyklai įrengtos naujos patalpos, kurios buvo renovuotos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto ,,Neformaliojo švietimo infrastruktūros tobulinimas Pagėgių meno ir sporto mokykloje“.

Iš to paties projekto lėšų buvo nupirktas fortepijonas, elektrinis pianinas, keramikos degimo krosnis, molio žiedimo staklės, planšetiniai kompiuteriai dviem klasėms, televizorius ir dar daug kito reikalingo mokymosi ir mokymo inventoriaus, taip pat nupirkti ir nauji baldai. Naujos patalpos įrengtos buvusiuose vaikų globos namuose, ten jau yra įsikūrusi Pagėgių seniūnija ir Pagėgių vaikų-lopšelis darželis. Tądien mokyklos bendruomenė spinduliavo džiaugsmu ir tai suprantama, kadangi net 19 metų ši mokykla glaudėsi Pagėgių pradinės mokyklos patalpose.

Mokykloje veikia muzikos, dailės ir sporto skyriai, kuriuose mokosi 340 mokinių iš visos Pagėgių savivaldybės. Vaikai ir jaunimas mokykloje turiningai ir įdomiai leidžia savo laisvalaikį, ugdo meninius ir sportinius gebėjimus bei savo pasiekimais garsina Pagėgių savivaldybę Lietuvoje ir už jos ribų.

Renginio metu kiekvienas pasijuto tarsi savo namuose, o ir scenoje daug dekoracijų ar puošmenų nereikėjo, nes joje buvo įsikūrę šios mokyklos mokiniai, kurie šventės metu susirinkusiems dovanojo nuoširdžius pasirodymus. Išskirtinis dėmesys buvo skirtas gražuoliui fortepijonui. ,,45-erius metus gyvenu Pagėgiuose – tokio prabangaus daikto nesu čia mačiusi. 8-erius metus kiekvieno renginio metu sakydavau valdžios atstovams, kad mums jo labai reikia, ir štai, jis čia – mūsų pasididžiavimas ir didžiulė laimė juo grojantiems vaikams“, – sakė mokyklos direktorė. Toliau vyko fortepijono ,,inauguracija“ – mokyklos mokinė Iveta Steponavičiūtė juo atliko S. Rachmaninovo Preliudą g-moll.

Renginys pasibaigė nuotaikinga mokyklos jaunių choro daina ,,Mes – čia“, kuriai pritarė ir žiūrovai salėje, ir bendra šventės dalyvių nuotrauka mokyklos istorijai.

Po oficialios šventinės renginio dalies mokyklos bendruomenė ir svečiai neskubėjo išsiskirstyti, šnekučiavosi prie kavos ir arbatos puodelio, vaišinosi saldumynais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?