Vergovė Savivaldybės garaže?

2019-12-20, Sergėjus GVILDYS
Vergovė savivaldybės garaže: darbininkai verčiami plauti asmeninius tarnautojų automobilius.
Vergovė savivaldybės garaže: darbininkai verčiami plauti asmeninius tarnautojų automobilius.

Dar yra valstybės tarnautojų, kurie asmeninėms reikmėms naudoja valstybės turtą. Toks piktnaudžiavimas galimas, kai neužtikrinama pakankama vadovų kontrolė. Ir signalų apie galimus piktnaudžiavimus pamažu auga.

Kai kurie valstybės tarnautojai nesibodi naudotis privilegijomis ir galimybėmis. Teigiama, kad dauguma išrinktų Tarybos narių išlaidas, skirtas Tarybos nario veiklai, sumaniai pritaiko asmeninėms reikmėms.

Ypač paslapties skraiste apgaubtos lėšos transporto naudojimui. Juk kas suskaičiuos, kiek nuvažiuota ir asmeniniais tikslais? O dar pridėjus nuosavų automobilių remontą ir t. t.? Tada savotiška penkių šimtų eurų „pašalpa“ yra visai nebloga paspirtis prie pajamų.

Tačiau ką daryti tiems, kurie traukia „valstybės tarnautojo jungą“ ir papildomų lėšų savo darbinei veiklai negauna? Tačiau yra, taip sakant, viena kita „pelninga kėdė“, kurioje gali pats susikurti „gerovės krepšelį“. Ypač, jei esi atsakingas už vienokių ar kitokių materialinių vertybių įsigijimą ir paskirstymą.

Šilutės rajono savivaldybės administracijoje valstybės tarnautoju dirba Oskaras Agintas. Jis yra Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas. Mūsų žiniomis, vyriškis nevengia kyštelėti rankas prie „valdiško gero“. Kartais asmeninėms reikmėms pasinaudoja įrankiais ir daiktais, kurie yra Savivaldybės balanse. Na, žinoma, jis ir Savivaldybės garaže šeimininkauja. Čia jis su darbuotojais elgiasi kaip buožė nuosavame kieme su „mužikais‘. O trumpiau tariant, verčia kitus, jam pavaldžius, Savivaldybės darbuotojus dirbti jo asmeniniam labui.

„Šilokarčema“ sužinojo, kad visai neseniai šis tarnautojas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, liepė pavaldžiam darbuotojui plauti jo ir jo šeimos narių automobilius. Pasak šaltinio, taip O. Agintas auklėja jam neįtikusius pavaldinius. Beje, šis veiksmas vyko darbo metu, kuomet atlyginimas tam darbuotojui skaičiuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų. Ir vanduo, ir elektra, sunaudoti asmeninio automobilio plovimo metu, taip pat apmokami iš Savivaldybės lėšų.

Kitaip ir negalėtų būti, kadangi administracijos direktorius Virgilijus Pozingis nieko nežino apie tai. Tačiau direktorius pažadėjo išsiaiškinti. O žinant V. Pozingio teigiamas savybes ir gebėjimus vadovauti administraciniame darbe, tiesiog nelieka abejonių dėl teisingų sprendimų.


Straipsnio komentarai

Tam pastaba2019-12-24
tu gal nenori darbo metu ir man automobilio nušveisti? a? Juk fizinis darbas sveikata! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pastaba2019-12-21
ner to blogo, kas neiseitu i gera. Nuo gero gyvenimo imite kaip katinai. Fizinis darbas tik i sveikata, o jei nepatinka, kam kankintis. Eikit lauk...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tam Visada2019-12-21
Jei pas ponus būtu bent ruputuka gedos jausmo-tai musu visu gyvenimas būtu šviesenis .Pas ponus tik gopšumo ir išnaudojimo istinktai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Visada2019-12-21
visada ponai išnaudoja paprastus žmones, gėda mūsų ponams Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai2019-12-20
Mazai lupti gavo jaunas autotransporte. Komentaras patinka Komentaras nepatinka