Slaptas garso įrašas atskleidė gydytojų nepasitenkinimą esama situacija

2019-12-20
Šilutės ligoninės nuotr. / Šilutės ligoninė
Šilutės ligoninės nuotr. / Šilutės ligoninė

Šilutės ligoninė jau turi naują vadovą. Juo vis dėl to tapo Viktoras Šileikis, medikas su įtarimų šešėliu dėl galimo dokumentų klastojimo. Vadovas pristatytas darbuotojams, o pristatymas buvo įdomus – su daug klausimų ir dar daugiau neatsakymų. Tačiau niekas to neviešino. „Šilokarčemos“ redakciją pasiekė tos „iškilmingos“ ceremonijos įrašas. Jaučiame pareigą jį pateikti ir jums, mieli skaitytojai.

Sulaukė kaltinimų

Ortopedas-traumatologas Viktoras Šileikis sulaukė kaltinimų, jog neva laimėjo konkursą pateikęs suklastotą diplomą. Tačiau ligoninės steigėja Šilutės rajono savivaldybė nematė pagrindo nepatvirtinti naujojo vadovo.
„Jis pateikė Čikagos Valstijų universiteto diplomą. Šis universitetas ne tik neturi tokios studijų krypties, V. Šileikis jame net nestudijavo. Tai nesunku patikrinti. Taigi, licencijai verstis mediko praktika jis pateikė suklastotą dokumentą“, – piktinosi iš JAV profesinį kelią stebėjusi pašnekovė.
Ji apie tai informavo Sveikatos apsaugos ministeriją, vietos žiniasklaidą, informuota ir Šilutės rajono savivaldybė, rengusi konkursą. Tačiau rezultatai niekiniai – ministerija į raštą nesureagavo, informacija įdomi pasirodė tik spaudai. Šilutės rajono spaudoje pasirodžiusi žinia apie galbūt būsimą ligoninės vadovą sukėlė sąmyšį. Pasirodė informacija, jog po publikacijų situacija susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Tačiau 15min gavo STT patvirtinimą, kad joks tyrimas V. Šileikio atžvilgiu nėra pradėtas.
V. Šileikio istoriją dar bando narplioti Šilutės policijos pareigūnai – tyrėjai pradėjo aiškintis, ar diplomas, kurį medikas pateikė, yra tikras.

Pasveikino tyliai

Tad Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sulaukė STT pažymos su informacija apie atranką į Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pareigas laimėjusį šios gydymo įstaigos Konsultacinės poliklinikos vedėją, gydytoją ortopedą traumatologą V. Šileikį. Anot mero, pažyma teigiama. Nieko nelaukdamas meras pasirašė potvarkį dėl paskyrimo eiti Šilutės ligoninės vadovo pareigas. Todėl jau po kelių dienų V. Laurinaitis skubėjo spausti ranką V. Šileikiui.

Ko gero, daugelis pastebėjo, kad facebook‘e, V. Laurinaičio paskyroje, nuolat dedama informacija apie tai, kur dalyvauja. Tačiau tą ketvirtadienio rytą meras nepasigyrė, kad ėjo įteikti gėlių ir su naujų pareigų pradžia sveikinti V. Šileikio. Ne visus spaudos atstovus ir į minėtą ceremoniją kvietė.

Viskas slaptai. Keista tik tai, kad viešumoje pasirodžiusi informacija skyrėsi nuo to, kas tą rytą ligoninėje vyko iš tiesų. „Šilokarčemos“ redakciją pasiekė tos „iškilmingos“ ceremonijos įrašas. Jaučiame pareigą jį perduoti ir jums, mieli skaitytojai.

O buvo taip...

Kalbą, kaip ir dera, pradėjo V. Šileikis: „Kažkas buvo labai nepatenkintas. Labai pilnas pykčio ir mėginimų su spaudos pagalba ir dar su kitomis pagalbomis, kad konkursas būtų nepatvirtintas arba būtų paskelbtas iš naujo. Tuomet vienas iš konkurentų jau bus nurašytas, o kitas gal nedalyvaus. Bet, deja, taip neįvyko. Aš stoviu prieš jus. Aš jaudinuosi. Tikrai. Jeigu būtų išrinktas Algis, jisai čia stovėtų ir irgi jaudintųsi, nes būtų vis tiek tas pats. Tas pats, tik kitoje saujoje. Vis tiek būtų ant kažko užvažiuota. O dabar...“

Staiga pokalbis nutrūko, mat vienas iš dalyvavusiųjų paklausė: „Ar galiu paklausti, ar tiesa, kad prieš jus pradėtas ikiteisminis tyrimas?“

V. Šileikis ištarė: „Ne. Nieko negirdėjau“.

Tuoj klausimą ištarė kitas medikas: „Pasakykite teisybę, iš kur jūs gavote traumatologo licenciją? Pagal ką jūs ją gavote?“

Pasidarė tylu, pauzė, o po jos V. Šileikio atsakymas: „Lietuvoje turėjau“.

Pasigirdo patikslintas klausimas: „Buvote anesteziologu, iš kur traumatologo licencija? Atsakykite prašau prieš visą kolektyvą“.

V. Šileikis: „Aš jau Elektrėnuose dirbau chirurgu ir traumatologu“.

Kitos medikės klausimas: „Ar jūs baigėte rezidentūrą JAV? Kas buvo jūsų rezidentūros vadovas“?

V. Šileikis: „Žinote, dabar nuo tų klausimų... Visus teisinius dalykus atsakinės teisininkai“.

Medikai: „Mums reikia atsakymų dabar prieš kolektyvą, ne prokuratūros. Mes ne prieš jus. Jei konkursui pateikti suklastoti dokumentai, tai jis yra negaliojantis“.

Tačiau tuoj įsiterpė V. Šileikio tą rytą gynėjas V. Laurinaitis: „Mieli medikai, aš galiu atsakyti į tą klausimą tiek. Aš parašiau raštą Specialiųjų tyrimų tarnybai. Tai įprastinė praktika. Ir šitoje pažymoje nėra jokių pateiktų duomenų, sakykime, ikiteisminių tyrimą, kažkokių pažeidimų. Šita Specialiųjų tyrimų tarnyba surenka duomenis iš policijos, surenka duomenis iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, surenka duomenis iš Valstybės saugumo ir pateikia savo turimus duomenis. Ir šitos pažymos aš laukiau. Sakiau ir gydytojui, jei bus kažkas pažymoje parašyta, tikrai bus kitoks sprendimas. Bet sulaukėme antradienį šitos pažymos, kurioje jokių pažeidimų nėra. Reiškia, pažyma yra teigiama, ir jokio aš, kaip meras, pagrindo neturėjau jo neskirti. Dėl kitų ikiteisminių tyrimų - vien kalbos ir niekas neinformavo. Situacija tokia – Savivaldybė nėra kažkokia institucija... Tam yra teisėsauga. Ir jos turėtų tuo užsiimti. Nemanau, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė pažymą neįvertinusi situacijos. Visi dokumentai, kurių prašė Specialiųjų tyrimų tarnyba, buvo pateikti. Ir labai greitai“.

Vienas iš medikų priminė, kad pasirodžiusi informacija turi didelę įtaką ligoninės įvaizdžiui ir dėl to gali nelikti pacientų.

Meras atsakė, kad informacija turi būti paneigta arba išaiškinta. Taigi, kaip bus, tikėkimės, paaiškės netolimoje ateityje.


Straipsnio komentarai

Vigis2019-12-22
Kaip pasisuktų situacija, jeigu nukentėję pacientai kreiptūsi į teisėsaugą, dėl tokio diplomuoto traumatologo gydymo pasekmių kompensavimo? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gėda2019-12-22
Vadovu bet kokia kaina paskiriamas žmogus, kuris įtariamas dokumentų klastojimu, taip norima išvengti ligoninės išorinio audito.. Normalioje valstybėje toks konkursas būtų sustabdytas, kol prokuratūra viską išsiaiškins. Komentarus apie pavydą rašo tie, kurie išvogė Šilutę ir kiekvienà dieną apvaginèja ligoninę. Bet teisybė anksčiau ar anksčiau išlys, tad galite slėptis po pernyksčiais lapais.. tik labai labai gaila, kad ligoninė neišsilaikys. Gėda merui ir visai savivaldybei, nes visi jūs esate tiesiogiai kalti, kad leidote tokį konkursą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
buvęs ligonis2019-12-21
Kažkaip viskas keistai atrodo, ponas Šileikis nenorėjo bendrauti normaliai su ligoniais, aplamai keistai atrodo jis vadovo pozicijoje, arogancija ir išpuikimas, o dar visi, apie jo išsilavinimą neaiškūs dalykėliai. Įdomus ir keistas jis žmogus, vargu ar Šilutės gydymo įstaigoje bus ramu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rasa2019-12-20
Užuojauta Šilutei. Vyksta nesuvokiami dalykai. Buvęs vadovas iš nustekentos Šilutės ligoninės įkrenta į Klaipėdos Respublikinę ligoninę vadovauti. Išpuoselėtą, garsią, sutvarkytą.... Poną Stepukonį Šilutėje ėakeičia kažkoks su teisėtvarka reikalų turinti žmogelis, kuriuo nepasitiki ligoninės medikų kolektyvas! Ministerija tyli, o vietos nepakeičiamiems savivaldybės vadukams- toks "gydytojas" vadovas - pats tas... Permainų nesitikėkite, tikra nustekenta, skunduose paskendusi ligoninė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Va2019-12-20
Protingi visada atsako i klausimus.O auditas bus ligoninėje ar ne?Ko bijo tikras meras? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
fdfgfhgh2019-12-20
Bliamba nuo šiandienos aš į Šilutės ligononė nė kojos nekelsiu nes vietoje med. pagalbos gausi tik suklastotą JAV diplomą.
Ačių nereikia.....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2019-12-20
Baikit ,jau net nebįdomu ir nemalonu ,kiek tą žmogų galima tarkuoti su ta pačia problema .Ar ta problema yra arba jos nėra ,kam skalambinti ištisai.Šileikis buvo geras gydytojas ,bus geras ir vadovas ,tik jeigu nepradės kenkti pats kolektyvas ,o nuo to kas vadovauja ligoninei žmonės tas pats ,žmonės eina pas specialistus ,o ne pas vadovą.Sėkmingo darbo naujam vadovui ir susiklausymo ,,kaip supratau yra kolektyve komanda ,kuri bandys daryti viską ,kad pakenkti naujam vadovui ir žeminti Šilutės ligoninės prestižą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
baisu2019-12-20
tiesiog nenormalu. Vadinasi darai ką nori kai už tavęs dideli stovi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Petras2019-12-20
Pavydas Jus visus suvalgys, o ypač Šilokarčemą ;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?