Gardamiškiai gyvena Kalėdų laukimu

2019-12-20, Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Lina Balčiauskienė

Kasmet, likus mažiau nei mėnesiui iki šv. Kalėdų, prasideda Adventas - ramybės, maldos, susikaupimo ir tylos laikotarpis. Tai toks metas, kuomet prieškalėdiniame šurmulyje bandome rasti nusiraminimą namuose, artimųjų apsuptyje.

Gruodžio 3 d. Gardamo progimnazijos salėje įvyko jauki adventinė popietė „Šilumą dalinkime iš širdies“. Gardamo klebonas Antanas Gylys uždegė pirmąją adventinę Vilties žvakutę palinkėdamas visiems, kad širdyse gerumas būtų ištisus metus. Seniūnė Birutė Pocevičienė pasidžiaugė apie nuveiktus darbus ir uždegė žvakutę už tai, kad mūsų širdyse rastų vietos ir palikę šią žemelę visi artimieji, draugai, kaimynai.

Į svečius atvykęs Rusnės Salos informacijos kultūros centro folkloro ansamblis „Sklada“, vadovaujamas Dalios Kubilienės, pristatė programą „Leivelis“. Kaimynės iš Inkaklių, moterys, vadovaujamos Virginijos Rukšnaitienės, nukėlė romansais į senus laikus. Adventinės popietės muzikinę dalį užbaigė Gardamo vokalinis ansamblis „Aušrinė“, vadovaujamas Linos Balčiauskienės. Visi susirinkusieji neskubėjo į namus, šiltai pasibuvo, pasišnekučiavo prie arbatos puodelio.

Gruodžio 10-ąją Gardamo vaikučiai bei jų tėveliai pakeliavo pasakos takais kartu su Šilutės teatro kaminkrėčiu ir muzikine dėžute ieškodami kaminkrėčiui prarastos sagos iš švarko, bet jų bėdelę išsprendė pats Kalėdų senelis, nes praėjusiais metais kaminkrėtys jam valė kaminą. Atradę sagą visi džiaugėsi, Kalėdų senelis padalino vaikams skirtus saldainius ir visi kartu įžiebė Kalėdų eglutę.

Eglutė nusitvieskė gražiausiomis girliandos lemputėmis, o angelų viršūnė išryškėjo fejerverkų fone.

Kalėdų senelis pakuždėjo, kad Gardamo pačius mažiausius kviečia susitikti gruodžio 20 d., 12.00 val., Gardamo progimnazijos salėje. Laukia saldžiausios dovanėlės.

Dalinkime šilumą kiekvienam sutiktam žmogui. Gražaus, prasmingo, dvasiško kalėdinio laukimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?