Partrenkta stirna kankinosi griovyje kol nugaišo, keliuose daužėsi automobiliai

2015-02-04, Stasys BIELSKIS
Šilutėje, Klaipėdos g., automobilis partrenkė stirną. Vairuotojas paliko ją kankintis griovyje.
Šilutėje, Klaipėdos g., automobilis partrenkė stirną. Vairuotojas paliko ją kankintis griovyje.

Praėjusį savaitgalį Šilutės rajone būta retų įvykių – automobilis partrenkė stirną, moteris pavogė draugės maldaknygę, kurioje buvo pluoštas eurų, įvyko kelios neįskaitinės avarijos, rastas į ledą įšalęs vyriškis.

Patrenkta stirna nugaišo

Šeštadienio vakarą Šilutės miesto Klaipėdos gatvėje nenustatytos markės automobilis partrenkė ir sužalojo į važiuojamąją kelio dalį išbėgusią stirną. Vairuotojas paliko ją kankintis griovyje.

Automobilio vėžės liudijo, kad automobilis buvo sustojęs, vairuotojas išlipęs, apžiūrėjęs stirną ir nuvažiavęs. Iš žymių sniege matėsi, kad stirna peršliaužė griovį, blaškėsi, atsikelti neleido sužalota jos kūno galinė dalis.

Apie ant sniego pastebėtą besiblaškančią stirną policijos pareigūnams pranešė kitas vairuotojas. Atvykę pareigūnai ramino stirną ir neleido jai keltis, mat ją gąsdino pravažiuojantys automobiliai. Apie šią nelaimę buvo pranešta aplinkosaugininkams, bet, deja, kol jie atvyko, stirna nugaišo.

Pasak pareigūnų, tokiu atveju apie eismo įvykį vairuotojas privalėjo pranešti telefonu 112. Negyvą gyvūną išsivežė aplinkosaugininkai.

Stirna buvo partrenkta miesto teritorijoje, kur nėra specialių apie laukinius gyvūnus įspėjančių ženklų, todėl ją partrenkusiam vairuotojui bėgti iš įvykio vietos nebuvo jokio pagrindo. Tokiu atveju bauda už partrenktą gyvūną nėra skiriama. Vairuotojas tik privalėjo pranešti apie įvykį ir nepalikti sužeistos stirnos, kad ši nugaištų.

Praėjusių metų spalio 22 dieną Saugų seniūnijoje, ties Rudynų kaimu, į kelio Šilutė–Klaipėda važiuojamą dalį buvo išbėgusios dvi stirnos. Tik tuomet nukentėjo ne laukiniai gyvūnai, o automobiliai - „Ford Fiesta“ rėžėsi į „Audi A6“ galą.

Kai viena iš stirnų nuo pievos liuoktelėjo į važiuojamą dalį, „Audi“ vairavusi vidutinio amžiaus moteris spėjo mašiną sustabdyti, o tuo metu iš galo važiavęs vairuotojas situacijos neįvertino ir sukėlė avariją.

„Audi“ vairuotoja skundėsi kaklo ir nugaros skausmais, tačiau jų nesureikšmino ir sutiko pildyti eismo įvykio dekraraciją. „Fordą“ vairavęs 32 metų vyras be kalbų pripažino kaltę.

Abu vairuotojai tarsi sutiko, kad kalčiausios dėl šios avarijos yra stirnos, netikėtai išbėgusios į kelią.

Pavogė maldaknygę su pinigais

Sausio 30-osios vidurdienį moteris, gimusi 1939 metais, pastebėjo, kad iš namų, esančių Šilutės miesto Šilo gatvėje, dingo maldaknygė, kurioje buvo 290 eurų. Moteris šio nusikaltimo padarymu įtaria draugę. Nuostolis – 300 eurų.

Ledu pasidengusiose pievose – kraupus radinys

Šilutės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai atrado sausio viduryje dingusio vyriškio kūną. Jis buvo įšalęs į ledą.

Vyro ieškoti pareigūnai pradėjo gavę 38 metų grabupiškio artimųjų pranešimą, kad šis prapuolė sausio 16-osios vakarą, apie 20 val. 30 min. Patikrinę kelias versijas sausio 16-ąją, apie 14 val. 35 min., pareigūnai pastebėjo apsemtose pievose, šalia kelio Žalgiriai–Sausgalviai, įšalusį žmogų.

Kriminalistai pirmiausia pastebėjo iš po ledo kyšančią ranką. Atvykę gelbėtojai laužtuvu sutrupino ledą ir ištraukė skenduolį. Manoma, kad nelaimėlis galėjo važiuoti dviračiu ir nuvažiavęs į griovį paskęsti. Ar tuo metu vyras buvo blaivus, paaiškės atlikus tyrimus.

Keliuose slidu – sudaužyti automobiliai

Penktadienį pavakarę Švėkšnos miestelio Žemaitės gatvėje  į eismo įvykį pateko automobilis „Opel“. Gatvės vingyje automobilis, esant slidžiai kelio dangai, ėmė slysti ir rėžėsi į medį. Transporto priemonė sudaužyta, vairuotojas nenukentėjo.

Automobilis buvo su žieminėmis padangomis, tad jo vairuotojas viliasi, kad nuostolius atlygins draudimo bendrovė.

Visą šeštadienį pamario krašte snigo, tik gaila, kad ne visi vairuotojai suprato, jog kelias yra slidus ir eismo sąlygos – ypatingos.

Vidurdienį už Traksėdžių, Klaipėdos kryptimi važiavęs mikroautobusas nuslydo nuo kelio ir apsivertė. Juo važiavę vaikinai nesusižeidė.

Dar vienas eismo įvykis tą dieną atsitiko kelyje Šilutė–Žemaičių Naumiestis, ties Laučių gyvenviete. Ten „VW Passat“ vairavęs Laučių kaimo gyventojas, lenkdamas kitą automobilį, neįvertino kelio ir meterologinių sąlygų, užvažiavo ant kelio provėžos ir automobilis tapo nevaldomas. Tuo metu  priešpriešiais važiavo maršrutinis autobusas. Jo vairuotojas, pamatęs priešpriešiais atvažiuojantį automobilį, stabdė ir pasuko į kelkraštį. „Passat“ atsitrenkė į autobuso šoną ir nuvažiavo į griovį.

Žmonės nesusižalojo, vairuotojams teko tik užsipildyti deklaraciją. Autobuse buvę keleiviai netrukus persėdo į kitą ta pačia kryptimi važiavusį autobusą.

Vokietijoje visureigį pavogę šilutiškiai – už grotų

VSAT pranešė, kad Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė Vokietijoje pavogtą visureigį „Range Rover Sport“. Jį vairavęs ir po gaudynių įkliuvęs 18-metis šilutiškis suimtas dviem mėnesiams, o vogtą visureigį kitu automobiliu lydėjęs dar vienas šilutiškis – mėnesiui.

Ties Kalėdiškių kaimu, nuo kurio iki Lietuvos ir Lenkijos sienos yra apie kilometrą,  patruliavę pasieniečiai pastebėjo važiuojančius du įtartinus automobilius. Jie nusprendė patikrinti lėtai riedėjusius „Rover 25“ lietuviškais numeriais ir „Range Rover Sport“ vokiškais numeriais. Pasieniečiai mašinas pasivijo tarnybiniu visureigiu ir nurodė sustoti įjungę šviesos bei garso signalus.

„Rover 25“ vairavęs vyras, kaip vėliau paaiškėjo, 21 metų Šilutės gyventojas, iškart pakluso reikalavimui ir sustojo kelkraštyje. Prie „Range Rover Sport“ vairo sėdėjęs asmuo, kaip vėliau paaiškėjo, 18-metis šilutiškis, ignoravo reikalavimą sustabdyti transporto priemonę, padidino greitį ir nuo kelio pasuko į laukus. Vairuotojas buvo sugautas.

Netrukus pareigūnai išsiaiškino ir priežastį, kodėl 18-metis šilutiškis bandė pasprukti. 2011 metų laidos visureigis „Range Rover Sport“ nuo sausio 25 dienos kaip pavogtas buvo ieškomas Vokietijos teisėsaugininkų.

 

 

 

 


Foto galerija

Šilutėje, Klaipėdos g., automobilis partrenkė stirną. Vairuotojas paliko ją kankintis griovyje. Netoli Laučių gyvenvietės automobilis „VW Pasat” atsitrenkė į maršrutinį autobusą ir atsidūrė griovyje.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?