Prisipažino dūrusi sugyventiniui peiliu į nugarą

2019-12-28, Romualdas Danielius MAŽUTIS
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Šilutės seniūnijos gyventoja, 40-metė Dangyra Z. po bulviakasio, būdama girta, namuose susivaidijo su sugyventiniu. Kai šis, nenorėdamas tęsti beprasmiško ginčo, pakilo eiti iš virtuvės į lauką, moteris dūrė jam peiliu į nugarą. Sužeistasis pajuto kaistant nugarą ir pamatė per koją tekantį kraują. Iškviestų medikų laukė kieme.

Tai atsitiko šiemet, rugsėjo 7 dieną, apie 19 valandą. Dangyra Z. pelnė baudžiamąją bylą pagal BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas savo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui). Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Jei tokia pat veika padaroma svetimam asmeniui, numatytos bausmės išlieka, tačiau laisvės atėmimo bausmė metais trumpesnė.

Keistoka įstatymų leidėjų nuostata? Panašu, kad mušeikai už nepažįstamo ar kaimyno žalojimą baudžiamoji atsakomybė mažesnė. Bet Baudžiamojo kodekso brūzgynai tegul lieka teisininkų debatams. Gi Dangyra Z. teisėsaugai žinoma: teista net 6 kartus. Recidyvistė. Galima stebėtis, kad tiek „pasiekė“ moteriškė, bet taip yra.

Paskutinius 3 kartus teista 2017- ųjų gruodyje ir šiemet. Jai inkriminuoti Baudžiamojo kodekso straipsniai: 140 str.2 d. ir 236 str.1 d. Pirmasis jau minėtas, o antrasis skamba taip: narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagystė, prievartavimas arba kitoks neteisėtas užvaldymas. Numatytos sankcijos: areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Paskutinį kartą teista šiemet, balandžio 29 dieną. Subendrinus bausmę su ankstesniu nuosprendžiu paskirta bausme, jai buvo skirta galutinė bausmė - 55 paros arešto. Bausmę atliko areštinėje. Paleista liepos 17 dieną. Teistumas neišnykęs.

Kivirčas pasibaigė sužalojimu

48-erių nukentėjusysis parodė, kad rugsėjo 7 dieną su sugyventine Dangyra Z. padėjo dėdei kasti bulves. Už talkinimą gavo pinigų. Sugyventinei davė 20 eurų. Po pietų nuėjo į parduotuvę pirkti alaus. Alumi vaišinosi namuose abu. Kai išgėrė, į parduotuvę alaus parnešti traukė sugyventinė, kuri pasiėmė ant sekcijos vyro pasidėtus 4 eurus.

Kivirčas kilo jai sugrįžus. Būsimasis nukentėjusysis, pamatęs, kad šneka su sugyventine nesiklosto, nusprendė eiti lauk iš virtuvės ir taip pabaigti ginčą. Išeidamas pajuto smūgį į nugarą. Nematė, kuo sugyventinė jam dūrė, tik pajuto kaistant nugarą, o per koją pradėjo tekėti kraujas. Išėjęs į lauką sužalotasis iškvietė medikus. Ligoninėje gydytojas pasakė, kad įdurta peiliu. Nukentėjusiajam buvo padaryta nekiauryminė durtinė-pjautinė krūtinės ląstos žaizda nugaroje, dešinės mentės srityje. Pasekmė – nežymus sveikatos sutrikdymas. Vyras civilinio ieškinio nepareiškė, su sugyventine susitaikė.

Ar poros saitai, palaistyti krauju, taps pamoka ateičiai? Panašūs dalykai lengvai nepamirštami, nors ir gali būti užglaistomi bendromis pastangomis, kantrybe, paslaugumu, meile šeimos dvasinėms vertybėms.

Dūrė peiliu neblaivi

Kaltinamoji Dangyra Z. dėl savo poelgio labai gailėjosi. Nusikalto apgirtusi. Už bulvių kasimą gavusi pinigų nusipirko alkoholio, gėrė kartu. Besivaišinant kilo žodinis konfliktas. Ji pjaustė užkandą ir išeinančiam sugyventiniui dūrė rankoje turėtu peiliu į nugarą. Pataikyta į dešinę mentę. Kadangi teisiamoji buvo girta, visų įvykio aplinkybių gerai neprisiminė. Jai buvo nustatytas sunkus girtumas – 2,99 promilės.

Dangyra Z. prisipažino kalta visiškai. Tą patį bylojo surinkti įkalčiai. Moteris atsiprašė nukentėjusiojo, pripažino civilinius ieškinius, kuriuos pareiškė Klaipėdos teritorinė ligonių kasa ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius.

Baudžiamoji byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose gruodžio 11 dieną (teisėja V. Pankauskienė, prokurorė S. D. Ramanauskienė, kaltinamosios gynėjas advokatas R. Valančius. Posėdis buvo viešas. Skiriant bausmę atsižvelgta į kaltinamosios asmenybę, jos atsakomybę lengvinančias bei sunkinančias aplinkybes. Teismo nuomone, bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus Dangyrai Z. laisvės atėmimo bausmę, kurios dydis neviršytų BK 140 str. 2 dalies sankcijoje numatytos šios bausmės vidurkio. Bausmė mažintina vienu trečdaliu, jos vykdymas atidėtinas vienerių metų laikotarpiui.

Nustatyta galutinė laisvės atėmimo bausmė – 8 mėnesiai. Jos vykdymas, kaip jau minėta, atidėtas vieneriems metams. Į bausmę įskaitytas sulaikymas nuo rugsėjo 7 iki 9 dienos. Už nukentėjusiojo gydymą priteista atlyginti ligonių kasai 114,81 euro, o Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriui - 288,02 euro žalos atlyginimo. Nuteistoji įpareigota per 6 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.


Straipsnio komentarai

Joo2019-12-30
Lyg pažįstamas iliustracijos veidas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?