Kaip išsirinkti vandens šildytuvą?

2019-12-20, Pranešimas spaudai

Vandens šildytuvai, kitaip dar vadinami boileriais, yra vieni tų įrenginių, apie kurių veikimą norėtųsi mažiausiai galvoti. Vis dėlto, šios įrangos veikimas bus sklandus tik tuomet, jei išsirinksite tikrai kokybišką ir jūsų lūkesčius atitinkančią produkciją. Vandens šildytuvus galite rinktis fizinėse parduotuvėse arba internetu: jei yra pasirenkama pastaroji galimybė, prekių aprašymuose pateikta platesnė informacija padės jums paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą. Vis dėlto, ieškant tinkamiausių įrenginių visada yra palanku atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų, ir tai garantuos sklandų karšto vandens paruošimą. Taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį ieškant pačių tinkamiausių sprendimų?

Vandens šildytuvo tipas

Boileriai yra skirstomi į dvi pagrindines grupes: tai – elektriniai ir kombinuojami šildytuvai. Kombinuojami šildytuvai gali būti skirti šildymo katilams ir elektriniams tenams, šilumos siurbliams ir elektriniams tenams, šildymo katilams, elektriniams tenams ir saulės kolektoriams, ir t.t. Kombinuoti vandens šildytuvai yra naudojami tada, kai yra įrengti tam tikri šilumos šaltiniai: įprastai tokia galimybė ilgainiui padeda sutaupyti nemažai pinigų, tačiau tokių boilerių įrengimas yra sudėtingesnis nei elektrinių. Elektriniai vandens šildytuvai puikiai pasiteisina tada, kai nėra galimybės jungtis prie papildomų šilumos šaltinių, ar kada siekiama, kad boilerio įrengimas būtų kiek įmanoma paprastesnis.

Boilerio talpa

Renkantis vandens šildytuvą visada palanku įvertinti, koks yra vandens suvartojimo kiekis. Prekyboje galima rasti ganėtinai didelį vandens šildytuvų pasirinkimą, kurių talpa yra 10, 30, 50, 80, 100 ar daugiau litrų. Paskaičiuota, kad keturių asmenų šeimai įprastai užtenka maždaug 100-120 litrų šildytuvo, o vienam asmeniui gali pakakti vos 30 l talpos boilerio. Mažesnės talpos boileriai karštą vandenį paruošia gerokai greičiau nei didesnės talpos šildytuvai, taigi, vertėtų atsižvelgti ir į tai.

Vandens šildytuvo matmenys

Vandens šildytuvai gali būti pastatomi arba pakabinami, vertikalūs arba horizontalūs. Jų matmenys taip pat gali labai varijuoti, tad tuomet, jei jau esate numatę, kurioje vietoje pastatysite ar pakabinsite boilerį, pamatuokite, kokie gali būti maksimalūs jo matmenys.

Kaitinimo elementai

Boilerių kaitinimo elementai gali būti spiraliniai arba keramikiniai. Pastarieji pasižymi didele galia ir ilgaamžiškumu, tačiau jie sunaudoja daugiau energijos nei spiraliniai elementai. Vertėtų pasidomėti, kokia yra kaitinimo elementų galia, nes nuo to priklausys vandens šildymo greitis.

Kitos svarbios savybės

Gali būti aktualu atsižvelgti į tai, kokios yra papildomos boilerio funkcijos: šiandien galime rasti ir tokių vandens šildytuvų, kurie įsimena vartojimo įpročius, ir pagal tai kontroliuoja vandens temperatūrą. Vis dėlto, itin funkcionalūs vandens šildytuvai įprastai kainuoja brangiau, todėl pasvarstykite, kokią pinigų sumą galite skirti šios įrangos įsigijimui. Jei apsispręsti būtų pernelyg sudėtinga, galėsite pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie atsakys į jums kylančius klausimus, ir padės daug paprasčiau priimti sprendimą.


Straipsnio komentarai

Jonas2020-02-20
rde.lt o čia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2020-02-20
tai kad https://www.rde.lt/ pigiau.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka