5 klaidos, galinčios paversti Naujuosius metus košmaru

2019-12-30
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Ar žinote, kodėl nemažai žmonių prieš Naujuosius metus patiria daugiau streso nei kitomis dienomis? Psichologai tvirtina, kad jie patys dėl to kalti.

Panagrinėkime, kokias pagrindines klaidas darome, gadindami sau šventę?

1 klaida: suvokiame Naujuosius metus kaip pasaulio pabaigą

Kažkodėl manoma, kad paskutinėmis metų dienomis reikia suvesti sąskaitas, užbaigti visus įmanomus darbus, todėl verčiamės per galvą, tarytum po Naujųjų metų nebebus daugiau dienų.

2 klaida: švaistome pinigus

Vienam metų vidurnakčiui išleidžiame milžiniškas sumas. Juk reikia pasipuošti patiems, papuošti namus, prigaminti daugybę patiekalų, nupirkti dovanų, gėrimų. Naujametinės išlaidos ir pasiruošimas šventei būna dažna šeimyninių konfliktų priežastimi.

3 klaida (moteriška): užsiverčiame ant savo pečių visus šventinius rūpesčius

Moterys visada nori viską suorganizuoti kuo geriau ir paprastai užsibrėžia nuveikti per daug. Tiek daug, kad iki šventės pradžios jau būna išeikvojusios visas jėgas ir sudirgusios. O juk galima būtų rūpesčius paskirstyti visiems šeimos nariams po lygiai, tad ir konfliktų nekiltų, ir džiaugsmui daugiau jėgų liktų.

4 klaida: pavydime

Naujųjų metų sutikimui visi stengiasi pasipuošti. Ir moterys, ir vyrai tampa ypatingai gražūs, sugebantys atkreipti į save priešingos lyties dėmesį, todėl šią dieną kyla daugiausia nesutarimų dėl pavydo.

5 klaida: laukiame stebuklo

Naujametinė nuotaika skatina mus laukti stebuklo, tarytum kažkas turėtų įvykti, tarytum nuo pirmosios metų minutės gyvenimas pasikeistų ir visos svajonės išsipildytų. Nusivylimas neišvengiamas, nes gyvenimas tęsis toks pat toliau, jei patys jo nepakeisime ar ko nors neatsitiks.

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

gerų Naujųjų...2020-01-01
Patiklesni pinigus švaisto nuo ale kalėdų pradžios lapkričio viduryje...Per pusantro mėnesio nusivalkioja tos vadinamos šventės...stebuklais vargu ar kas tiki...Suaugę patampa mažamečiais, dovanas vieni kitiems kiša po eglutėmis...Stokojantys dėmesio, pagal išgales prisiperka pirotechnikos...ir paleidžia dūmais dalį finansų...
Koks dar pavydas. Pagal tautosaką - nėra negražių moterų, yra mažai degtinės...Neramiems užstalės dalyviams gerai padeda šampano ir senojo Talino kokteilis, vadinamas pjautuvu ir kūju...skaniai geriasi...po stiklinę ir labanakt...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?