Mamai – šokas: sūnelis neteko automobilio, teisių ir gavo 1 900 eurų baudą

2020-01-03, Vidas Kalinauskis
pixabay.com iliustracija
pixabay.com iliustracija

Išsituokęs, bedarbis, anksčiau neteistas E. S. sėdo į teisiamųjų suolą už tai, kad neblaivus nesuvaldė mamos vardu registruoto automobilio „Audi A6“, kuris nuskriejo į pakelės griovį. Teisme visa tai vyriškiui kainavo labai brangiai...

E. S. savo kaltę pripažino visiškai. Parodė, kad automobilis „Audi A6“ registruotas jo mamos R. S. vardu, tačiau priklauso jam. Pats jį asmeniškai pirko 2019-ųjų vasaros pradžioje, sumokėjo 1 600 eurų. Jis rūpinosi automobiliu ir juo naudojosi. Vairuotojo pažymėjimą turėjo.

Rugsėjo 29 dieną, apie 15 val., E. S. atvažiavo pas draugą L. G., kuris tuo metu buvo pas savo mamą. Pas draugą atvažiavo jau būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, pastarojo mamos namuose dar pasivaišino alumi. Netrukus E. S. pasisiūlė draugą parvežti į  namus, esančius Lumpėnų kaime. Pats vairavo automobilį, o draugas sėdėjo šalia jo, keleivio vietoje. Atvažiavęs iki Lumpėnų ir sukdamas iš šalutinio keliuko į pagrindinį nesuvaldė automobilio, nuvažiavo į pakelės griovį. Nei jis, nei draugas nesusižalojo. Labai gailėjosi dėl tokio savo poelgio.

Liudytoju šioje baudžiamojoje byloje buvęs draugas L. G. pareigūnams teigė, kad tuo metu nesupratęs, jog E. S. atvažiavo jau pavartojęs alkoholio, nes ir pats buvo neblaivus. Kiek jiedu kartu tą dieną dar išgėrė, irgi neprisiminė. Kai E. S. pasisiūlė jį parvežti namo, neprieštaravo. Važiavo nuo Šakininkų kaimo į Lumpėnus žvyrkeliu. Lumpėnų kaime, išvažiuojant iš Miško gatvės ir sukant į Rambyno gatvę, ant asfaltuotos kelio dangos pasimaišė žvyro ir akmenukų. Važiavo lyg tai lėtai, tačiau sukant automobilis pasidarė nevaldomas, pradėjo slysti šonu ir atsidūrė į pakelės griovyje. Automobilio neapgadino ir patys nesusižalojo,

Kaltinamojo mama, parodė, kad su sūnumi kartu negyvena. Žinojo, kad sūnus vasarą nusipirko automobilį ,,Audi A6“. Bet negalėjo pasakyti, kiek sūnus sumokėjo už nusipirktą automobilį. Žinojo, jog daugiau nei tūkstantį eurų. Jos sūnus paklausė, ar galėtų automobilį priregistruoti jos vardu. Ji sutiko ir ,,Audi A6“ buvo priregistruota jos vardu. Faktiškai ji nėra automobilio savininkė. Automobilio savininkas yra sūnus. Jis jį nusipirko, už jį sumokėjo pinigus ir juo rūpinosi. Ji nežinojo, kad sūnus E. S.  rugsėjo 29-ąją vairavo automobilį  būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Kai sužinojo, ją ištiko šokas.

Iš tyrėjo D. J. rugsėjo 29 dienos tarnybinio pranešimo matyti, kad tą dieną patruliuojant kartu su Tauragės AVPK Pagėgių PK vyr. patruliu D. S. apie 16.08 val. Lumpėnų kaimo Rambyno gatvėje, kelio Klaipėda-Šilutė-Jurbarkas-Kaunas 141 kilometre, rastas nuvažiavęs į pakelės griovį ir apgadintas automobilis ,,Audi A6“. Šalia automobilio stovėjo du akivaizdžiai neblaivūs vyriškiai. E. S. pripažino, kad vairavo mamai priklausantį automobilį.

E. S. nustatytas sunkus 2,93 promilių neblaivumas. Pakartotinai nustatytas 2,80 promilių neblaivumas. Draugui L. G., kurį vežė į Lumpėnus, nustatytas irgi sunkus - 2,61 promilių girtumas. Automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę Tauragėje.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė nusprendė skirti E. S. 1 900 eurų dydžio baudą, kurią privaloma sumokėti per šešis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta naudotis teise vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant nuo 2019 m. rugsėjo 30 d.

Tauragėje, IĮ „Jomamotors“ aikštelėje, saugotas automobilis ,,Audi A6“ konfiskuotas ir perduotas valstybės nuosavybėn.


Straipsnio komentarai

ko čia gailėtis?2020-01-03
svarbiausia visi sveiki...Tas ale labai gailėjimasis - asmenybės menkinimas suveltas su korupcija...
Gaila, kad išlaikomi mokesčių mokėtojų pinigais, uždavinėja tokius žeminančius klausimus mokesčių mokėtojams.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2020-01-03
Koks auklėjimas, tokia ir tvarka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Master2020-01-03
Vadylai dar y kupra uzmest reiktu, kad 3 dienas sonai skaudetu... profilaktiskai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oj2020-01-03
Kaip įdomu, tiesiog bravo, neturit ką rašyti, tv 3 pagalbos lygis! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?