Ir žaidė, ir prisiminimais dalinosi...

2020-01-02
Iškilminga akimirka – renginio dalyvių nuotrauka.
Iškilminga akimirka – renginio dalyvių nuotrauka.

Šilutės futbolo salėje (Vilų g. 13) gruodžio 14-ąją įvyko trečiasis turnyras, skirtas Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos buvusio sekretoriaus, futbolo teisėjo, rungtynių inspektoriaus, šilutiškio Edmundo Mieliulio (1956.IX.28.-2017.I.5.) atminimui. Žaidė dvi Klaipėdos krašto futbolo teisėjų komandos. Ir žaidėjams, ir svečiams ne tiek svarbus buvo rungtynių rezultatas, nors azarto netrūko, kiek neblėstantys bei metų neužgožiami prisiminimai apie taurią asmenybę, atidavusią šiai sporto šakai 4 dešimtmečius.  

Draugiškas, veiklus, sumanus

E. Mieliulis į futbolo rungtynes Šilutėje pabūti žiūrovu ateidavo net pasiligojęs. Tai buvo jo pašaukimas. Atlapaširdis, įdėmus pašnekovui, mokantis rasti kalbą su bet kuo, labiau linkęs sutarti nei ginčytis. Jį domino daugelis sporto šakų, organizacinis darbas, teisėjavimas.

E. Mieliulį galėjai sutikti krepšinio, bokso varžybose, įvairiose rajono pirmenybėse, buvo įgijęs net nacionalinę bokso teisėjo kategoriją. Kilęs iš Pagėgių, įsikūręs Šilutėje ir užkariavęs bendradarbių, kolegų, pažįstamų žmonių pagarbą dėl giedro požiūrio į ateitį, į pasitaikančias problemas. Pabuvęs baldžiumi, korespondentu, dirbęs gimnazijoje. Apsiskaitęs, plačių pažiūrų, sporto idėjų generatorius.

Vadovauti sporto varžyboms, teisėjauti jam labiau patiko nei pačiam žaisti. Kaip pats yra sakęs, buvo vienintelis futbolo teisėjas su akiniais. Bet dėl to „sirgaliai“ nešvilpdavo: užsitarnavo jų pagarbą objektyviu teisėjavimu. Tapo Klaipėdos krašto futbolo teisėjų koordinatoriumi, paruošė ne vieną futbolo teisėją. Jo buvę mokiniai – Robertas Šmitas, Vaidas Petkus, Linas Gedvila, kiti, o pats jauniausias – Vilius Giedraitis.

Visi jie dalyvavo praėjusio šeštadienio renginyje, kurį, beje, organizavo futbolo teisėjai senjorai Nerijus Giedraitis ir Vaidas Petkus. Prieš tai tokio pobūdžio turnyrai yra vykę Klaipėdoje ir Palangoje. Trečiasis surengtas Šilutėje.

„Turnyras – proga susitikti, prisiminti“...   

Taip apie šilutiškių renginį kalbėjo klaipėdietis, buvęs žinomas futbolininkas Audrius Žuta. O svečių atvyko ne tik iš uostamiesčio, bet ir Kauno, Šiaulių, Alytaus, Kretingos, Gargždų, Palangos, Pagėgių. Rado tam laiko Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos finansininkas kaunietis Edmundas Zienius, Klaipėdos futbolo mokyklos treneris Edmundas Gaigalas, FIFA asistentas Vladimir Gerasimov, Giedrius Zaniauskas, Tomas Domarkas, Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidentas Gintautas Mirauskas, Gargždų FK „Banga“ treneris Osvaldas Pliuškys, Kretingos sporto mokyklos treneris Arūnas Dievinas, pagėgiškis Karolis Gečas, kiti. Svečius pasveikino Linas Gedvila, susirinkusieji pagerbė E. Mieliulio atminimą tylos minute. Gilesniais prisiminimais apie jo asmenybę dalintasi vėliau, užstalėje, ragaujant pamario krašto gardumėlį - rūkytą karšį.

Prisiėjo mušti baudinius

Dėl E. Mieliulio atminimo taurės išbėgo rungtyniauti Šilutės komanda ir Klaipėdos krašto futbolo teisėjų rinktinė, kurią sustiprino šiaulietis G. Mirauskas. Penki prieš penkis. Šilutiškių komandos garbę gynė Saulius Malinauskas, Vaidas Petkus, Vilius Giedraitis, Linas Gedvila (vartininkas), Robertas Šmitas, palangiškis Mindaugas Starkus ir pagėgiškis Karolis Gečas.

Buvo žaidžiami du kėlinukai po 15 minučių. Teisėjas – Nerijus Giedraitis. Varžovai stengėsi demonstruoti technišką futbolą: daug žemų perdavimų, trumpų derinukų, improvizacijų. Labai drąsiai žaidė svečių rinktinės vartininkas Tomas Domarkas, skirstęs kamuolius draugams.

Turėjo jie ir rezultatyvų puolėją: E. Gaigalas įpliekė 2 įvarčius. Tarp šilutiškių pasižymėjo R. Šmitas ir V. Giedraitis, pelnę po 3 įvarčius, 2 įvarčius įmušė V. Petkus. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis – 8:8. Rezultatas tenkino abi komandas, bet kam tuomet įteikti taurę? Teko mušti baudinius. Šilutiškiai R. Šmitas ir V. Giedraitis buvo taiklūs, o E. Gaigalo ir V. Gerasimovo smūgius atrėmė L. Gedvila. Bendras rezultatas – 10:8 šilutiškių naudai. Taurė liko Šilutėje. O svečiai apdovanoti FK „Šilutė“ juostomis, gairelėmis. Taurė įteikta ir buvusiam jauniausiam E. Mieliulio mokiniui V. Giedraičiui.

Komandos, turnyro organizatoriai, svečiai sustojo bendrai nuotraukai. Ji ilgai primins pamariškių renginį, skirtą E. Mieliulio garbei.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?