Netikėta naujiena Lietuvos bokso padangėje: E. Petrauskas baigia sportinę karjera

2020-01-06
G.Bitvinsko nuotr. | lrytas.lt
G.Bitvinsko nuotr. | lrytas.lt

27-erių metų Evaldas Petrauskas praėjusių metų pavasarį atsisveikino su mėgėjų boksu ir buvo pradėjęs profesionalo karjerą, tačiau olimpinę rentą gaunantis atletas sužinojo, kad to daryti negali. Jis nusprendė baigti karjerą. Apie tai praneša Sportas.lt žurnalistas Mantas Stankevičius.

E.Petrauskas iškovojo bronzą Londono olimpinių žaidynių ringe svorio kategorijoje iki 60 kilogramų. Vėliau E.Petrauskas dukart pasipuošė bronzos medaliais 2015 ir 2017 metų Europos čempionatuose svorio kategorijoje iki 64 kg. Netrukus jo sportinę karjerą aptemdė teismo procesai.

2018 metais Alytaus apylinkės teismas pripažino boksininką kaltu sumušus vyrą.

Prie Dailidės ežerėlio Alytaus rajone išgertuvių metu, kilus žodiniam konfliktui, boksininkas pargriovė ant žemės negalią turinį žmogų bei rankomis ir kojomis sudavė jam į galvą ir veidą. E.Petrauską teismas pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės apribojimo bausmę vieneriems metams. Šį nuosprendį šilutiškis iš karto apskundė. Vykstant teismams, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nustojo boksininkui mokėti stipendiją, o E.Petrauskas susitvarkė dokumentus dėl olimpinės rentos. Gavęs valstybinę rentą, jis jau negali dalyvauti jokiose varžybose.

E.Petrauskas profesionalų bokse turėjo dvi kovas. 2018-aisiais Kaune jis nokautavo ukrainietį Denysą Kaušaną, o 2019-aisiais Didžiojoje Britanijoje laimėjo prieš Johnsoną Tellezą iš Nikaragvos.

E.Petrauskas sportavo nuo 1999 metų. Pirmasis jo treneris buvo Vincas Murauskas, E.Petrauską dešimt metų ugdęs Šilutės sporto mokykloje. Vladimiras Bajevas Vilniuje E.Petrauską treniravo nuo 2008 metų. 2012 m. E.Petrauskas pateko į 2012 metų vasaros olimpines žaidynes (Londone), kur turnyro (svorio kategorija iki 60 kg) ketvirtfinalyje įveikė italą Domenico Valentino ir užsitikrino bronzos medalį.

lrytas.lt
 


Straipsnio komentarai

Vera2020-01-06
Ka cia komentuoti. Jau taip smegenys atbaladuotos. Atvirai ir zmonai krutine didindamas dziaugesi su plasmase, zele. Tokie dalykai daromi tarpusavi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?