Kvietimas ikimokyklinukus maitinti ekologišku maistu

2020-01-09, zum.lrv.lt

Nuo sausio 13 d. bus priimamos paraiškos pagal „Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles“. Priemonei finansuoti skirta 571 tūkst. Eur.

Parama teikiama savivaldybių įsteigtoms vaikų ugdymo įstaigoms, dirbančioms pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, kurios šių vaikų maitinimui skirtą maistą gamina tik tam tikslui skirtose patalpose ir turi galiojantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (t. y. neperka maitinimo paslaugos). 

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurios siekia gauti paramą pagal taisykles, įsipareigoja vaikams maitinti ekologiškų produktų įsigyti ne mažiau kaip 60 proc. (jei paraiškoje nurodytas didesnis procentas, turi užtikrinti, kad ne mažiau kaip paraiškoje nurodytas procentas) pagal kokybės sistemas pagamintų produktų viso vaikams maitinti skirto maisto kiekio.

Vaikai turėtų gauti visų šių grupių pagal kokybės sistemas pagamintus produktus: mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų (išskyrus remiamus pagal programą), kiaušinių, grūdų produktų, duonos bei pyrago gaminių, aliejaus ir riebalų, vaisių ir jų produktų (išskyrus remiamus pagal programą), daržovių ir jų produktų (išskyrus remiamus pagal programą), uogų ir jų produktų, kitų (medaus ir kt.) maisto produktų. Kiekvienoje iš šių grupių, išskyrus kitų maisto produktų grupę, per visą paramos laikotarpį pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc.

Paramos paraiškos forma skelbiama Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (www.nma.lt) interneto svetainėje.

Paramos paraiškas NMA priima iki vasario 28 d. Paramos paraiška ir papildomi dokumentai turi būti pateikti spausdintine forma pareiškėjo asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba paštu registruota pašto siunta agentūrai (Blindžių g. 17, 08111 Vilnius).

Papildomą informaciją teikia Žemės ūkio ministerijos Maisto pramonės ir kokybės skyrius tel.: (8 5) 239 1282 ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio paramos departamento Nacionalinės paramos skyrius tel. (8 5)  252 6792.

Taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2019 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 3D-267, galite rasti čia.


Straipsnio komentarai

..2020-01-27
Reik atkreipti dėmesį į kažkokį labai neekologišką sviestuotą sviestą lendantį iš tų buožių pasturgalių. pagal oficialius registrų centro duomenius LŽUM dirba 269 darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas 2019 m. lapkritį buvo: 2381,89 €. Litais pavertus tai 8225LT. Kas liečia maisto produktų skaldymą į ekologiškus ir neekologiškus yra kažkokia gyvulių fermos biurokratijos keturių kojos kėdžių sugalvota priespaudos forma: visas maistas yra lygus, bet kai kuris maistas yra lygesnis negu kiti maistai. Tai yra dvi niekuo išvaizda nesiskiriančios morkos kainos gali skirtis taip tarsi tos brangiosios morkos yra atvežtos iš kitos planetos. Bet čia negalima pulti ir skubėti rodytis kvailais (aklais). Nu sakykim taip ir yra. Yra ūkiai kurie augina tas morkas kažkaip su stebuklingu rūpesčiu. Kaip yra užtikrinamas ekologiškų maisto produktų autentiškumas ir tiekimo sistemos apsauga? Kas užtikrina kad petras veždamas ekologiškas morkas nepasiims jų sau sugraužti ir nesukeis jų su paprastomis? Nu piniguose ir vertybėse būna visokios apsaugos kad apsaugoti nuo padirbinėjimo pvz cigaretės ir alkoholis neskirstomas į ekologiškus ir neekologiškus, visiems vienodai uždedama VMI banderolės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka