Sportuojantys senjorai pasitiko šventes dainomis ir šokiais

2020-01-12, Sergėjus GVILDYS
Susirinkusiems buvo parodytas šokis „Memelio maršas“. S. Gvildžio nuotr.
Susirinkusiems buvo parodytas šokis „Memelio maršas“. S. Gvildžio nuotr.

Prieš Kalėdas Šilutės sporto klubo „Atėnai“ senjorų grupė su dainomis, eilėmis ir šokiais palydėjo nueinančius metus. Jie džiaugėsi, kad būtent sportas jiems suteikė sveikatos, judėjimo laisvės, o svarbiausia – tarpusavio bendravimo galimybių.

Šventinės nuotaikos lydimi

Gruodžio 19 dieną Šilutės sporto klubo „Atėnai“ senjorų grupės nariai kalėdiniame vakarėlyje šventė dainuodami ir šokdami, deklamuodami eiles ir sveikindami vienas kitą. Šventinėn popietėn susirinkusiems senjorus su artėjančiomis šventėmis taip pat pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Šilutės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Siurplė, sporto klubo „Atėnai“ prezidentė J. Gricevičienė. Ji papasakojo, kad grupėje sportuoja apie 60 senjorų. Vienu metu treniruotėje susirenka iki 32-35 žiūrovų.

„Senjorų sporto programos pagrindas yra mankšta, pagerinanti žmogaus kraujotaką, fizines galimybes ir funkcijas“ – teigė J. Gricevičienė. Pastaruoju metu šią senjorų galimybę sportuoti finansuoja Šilutės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Pagal sudarytą sutartį su šiuo biuru, sporto klube „Atėnai“ vyksta nemokami  užsiėmimai senjorams du kartus per savaitę. Vienos valandos trukmės užsiėmimus veda pati prezidentė. Sukaupta solidi praktika rodo, kad sportas šiai amžiaus grupei yra kažkas daugiau, nei vien tik sportas.

Sportui amžiaus ribų nėra

Niekas nenorėjo tikėti, kad žmonės, sulaukę solidaus amžiaus, gali sportuoti. Tačiau šiame klube yra gyvas pavyzdys. Tai 80-ies sulaukusi Staselė Mockuvienė, kuri jau sportuoja trejetą metų.

„Tai ne tik sportas, bet ir bendravimo galimybės“, – džiaugėsi Staselė. Septynerius metus sporto klubą lanko ir Staselė Birutė Pocienė. Ji čia pateko radusi skelbimą. „Man sportas priduoda žvalumo ir sveikatos, be to, atradau naujų draugysčių“, – pasakojo senjorė.

Kita grupės senbuvė, tai moteris, turėjusi sveikatos problemų, kurios ribojo judėjimą. „Sporto užsiėmimai mane išgelbėjo nuo neįgaliojo vežimėlio, - pasakojo Marytė Čepulienė. – Per septynerius šio klubo lankymo metus ne tik galiu laisvai judėti, bet ir šokti.“


Straipsnio komentarai

as2020-01-13
Man tokio amžiaus moterys ir taip išsiskėtusios žavesio nesuteikia,gal reikėjo tam rūbus prisitaikyti.Sėkmės,gerai ,kad juda . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gražu2020-01-12
tik su sportine apranga patogiau...ir grindims sveikiau. Pagarbiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?