Metų pradžia nušvito pergalėmis

2020-01-08, Sergėjus GVILDYS
 T. Rimkus (Nr. 13) įtikinamai ginasi prieš varžovus. S. Gvildžio nuotr.
T. Rimkus (Nr. 13) įtikinamai ginasi prieš varžovus. S. Gvildžio nuotr.

Po trumpų kalėdinių atostogų „Šilutės“ krepšinio komanda pralaimėjimų nuoskaudas paliko praėjusiuose metuose. Ir gruodžio mėnesio paskutinių pralaimėjimų serija Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NK) buvo ne paskutinė „kiaulystė“. Palikus komandą legionieriui iš Turkijos, gerokai susilpnėjo komandos priekinė linija. Tačiau ne tiek, kad Kęstučio Mačijausko auklėtiniai negalėtų krepšinio gerbėjus džiuginti pergalėmis.

Namuose įveikti varžovai iš Minsko

Pirmąsias 2020 metų varžybas pamario ekipa žaidė su Minsko „Tsmoky-2“ NKL tarptautiniame turnyre. Puikiai spurtavę ir iniciatyvą perėmę nuo pirmųjų kėlinio minučių „Šilutės“ krepšininkai jau pirmajame kėlinuke susikrovė įtikinamą persvarą 27:9.

Kadangi šių rungtynių rezultatas neturi įtakos čempionato turnyrinėje lentelėje, „Šilutės“ strategas dėliojo įvairius žaidimo variantus, gludino derinius be ryškaus aukštaūgio. Dėl šios priežasties, puolėjas Paulius Poška, paprastai rungtyniaujantis lengvo krašto puolėjo pozicijoje, buvo išbandytas vidurio puolėjo pozicijoje. Tai lėmė krepšininko aukštas 206 cm ūgis.

Taip pat K. Mačijauskas suteikė daugiau žaidimo minučių paprastai nuo atsarginių žaidėjų suolelių pakylantiems krepšininkams. Progos parodyti save turėjo ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Tautvydas Rimkus, Robertas Miliauskas ir Vingaudas Radišauskas. Taip šeimininkams eksperimentuojant sudėtimi, svečiai iš Baltarusijos pasinaudojo proga ir antroje rungtynių pusėje sumažino atsilikimą iki minimumo 66:67. Tačiau Pamario ekipos strategas nepaleido rungtynių kontrolės ir jo ekipa šventė pergalę 79:72 (27:9, 20:21, 13:24, 19:18).

Šiose rungtynėse pasižymėjo visi „Šilutės“ krepšininkai. O rungtynių žaidėju pripažintas legionierius iš JAV Omar Terrell Alston. Jis pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius, perėmė 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Simonas Serapinas. Veterano sąskaitoje - 14 pelnytų taškų. Ernestas Sederevičius pridėjo 11 taškų, R. Miliauskas - 9 pelnytus taškus.

Įtikinama pergalė Jonavoje

Čempionato tvarkaraštis sudarytas taip, kad kitas rungtynes pamario krašto krepšininkai žaidė poilsiui turėję tik parą laiko. Vėlų sekmadienio vakarą „Šilutė“ žaidė Jonavos sporto arenoje su vietos komanda. Reikia pažymėti, kad krepšinio specialistai šią arena įvardina, kaip geriausią šiuo metu visoje nacionalinėje krepšinio lygoje.

Varžybos K. Mačijausko auklėtiniams susiklostė sėkmingai, pasinaudota ankstesnių varžybų taktika -  greitu ir tiksliu puolimu rungtynių pradžioje. Tokia taktika pasiteisino ir Jonavoje. Varžybų pradžioje susikrovę 10 taškų pranašumą 26:16, tolimesnėje eigoje jį tik didino. K. Mačijauskas protingai sudėliojo akcentus dengiant Jonavos lyderius Martyną Pacevičių, Martyną Linkevičių ir Modestą Žaunieriūną. Pastarasis prieš du sezonus vilkėjo „Šilutės“ marškinėlius ir krepšinio gerbėjai prisimena jo snaiperiškas savybes. Pamario ekipą į pergalę vedė Linas Lekavičius, lygiuodamasis į brolį Luką, kuris buvo „Žalgirio“ pergalės kalvis Eurolygoje. Linas įmetė 7 taškus į varžovų krepšį, atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus, tapdamas naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Rezultatyviausiai žaidė komandos kapitonas Andrius Gaidys, jo sąskaitoje - 17 pelnytų taškų, E. Sederevičius pelnė 16 taškų, Byron Sanfird – 15. Šiose rungtynėse pamario krepšininkai atliko net 28 rezultatyvius perdavimus. Šie skaičiai pažymi komandinio žaidimo braižą, leidusį rungtynėse iškovoti įtikinamą pergalę 96:73 (26:16, 23:16, 21:21, 26:20).


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?