Klaipėdos krašto prijungimo pagarbos akcentas

2020-01-22, Sergėjus GVILDYS

Sausio penkioliktoji Klaipėdos krašte - ypatinga diena. Šią dieną minima šio krašto prijungimo prie Lietuvos sukaktis. Šilutėje, kuri buvo istorinių įvykių sukūryje, taip pat tradiciškai prisimenama visiems reikšminga data surengiant minėjimą.

Šiemet minimos jau 97-sios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės. Prie Šilutės rajono savivaldybės esančio paminklinio ženklo, skirto 1923 metų sausio įvykiams paminėti, pagarbos akcento pradžią skelbė Gražvydo Railos trimitas.

Virš susirinkusiųjų sklido Mažosios Lietuvos himno melodijos garsai. „Klaipėdoje kilo vietos gyventojų lietuvių revoliucija. Vyriausias Klaipėdos Komitetas pasiskelbė teritorijos valdžia. Tikslas – teritoriją sujungti su Lietuva.“ – 1923 metų sausio 15 dienos numeryje rašė Čikagoje leidžiamas lietuviškas laikraštis „Draugas“.

Apie tuomečius įvykius trumpai papasakojo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikas Ignas Giniotis. „Lemtingas lietuvių sukilimas Klaipėdos krašte užtikrino Lietuvai galimybę naudotis Klaipėdos uostu“, – savo kalboje pažymėjo Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis.

Susirinkę politikai, savivaldybės darbuotojai ir muziejininkai padėjo gėlių ir uždegė atminimo žvakutes prie paminklinio ženklo šiam istoriniam įvykiui. KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės Šilutės 305-osios pėstinininkų kuopos kariai šovė tris atminimo salves. Skambėjo mišraus politinių kalinių ir tremtinių choro „Pamario aidas“ atliekamos patriotinės dainos.


Straipsnio komentarai

..2020-01-24
čia ne mažosios lietuvos vėliava. čia kažkokių sarmatinių lietuvininkų vėliava, kurie čia matyt atsibrexitino iš irano, italijos, romos taborų, tt.
Aš prisimenu užaugau šilutėje, prisimenu kai baigėsi tarybų sąjunga, nepriklausomybė, atgimimas, tt, bet tokios vėliavos niekados nebuvo. Tik dabar jau cžv gestapas bando dalinti lietūvą skaldydamas į visokias mažas ir dideles. Gali būti kad yra dar atvirkščiai. Nu dabartinė lietuva yra mažoji palyginus su "didžiaja" kunigų aikštyno lietuva prie kurios šita lietuva ir yra jungiama. Nu žinot kiborgų išlindusių iš po žemių. Maidan arabų kalboje ir yra "aikštė". Kuo skirasi kabinetas double-oh-seven nuo kabineto double-three-nine? Kuriame kabineto skladuke daugiau gruz200 sukabinta?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka