Pirmieji pamariškių lengvaatlečių startai 2020-aisiais – pirmasis medalių derlius

2020-01-24
Šilutės sporto mokyklos jaunių ir jaunimo komandų rinktinė – Lietuvos rajonų lengvosios atletikos čempionato visų spalvų medalių laimėtoja, jaunimo ekipų trečios vietos taurės savininkė. Šilutės sporto mokyklos nuotr.
Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių (16-17 m.) ir jaunimo (18-19 m.) komandų čempionate Šiauliuose čempionų vardus iškovojo trys Šilutės rinktinės nariai: rutulio stūmikė Kristina Bataitytė, stajeris Justas Budrikas (trenerė Lina Leikuvienė) ir sprinteris Mantas Stonkus (treneris Stasys Oželis). Iš viso pamariškiai pelnė 13 apdovanojimų, o jaunimo komanda tarp 26 rinktinių užėmė trečią vietą.

Čempionatas vyko sausio10-11 dienomis. Šilutės sporto mokyklos rinktinę sudarė trenerių L. Leikuvienės, S. Oželio ir Medardo Urmulevičiaus auklėtiniai. Jaunių komandų buvo 31, jaunimo – 26.

Jaunių varžybose tarp šilutiškių geriausiai pasirodė bėgikė Kamilė Stankutė, pelniusi Šiauliuose tris sidabro medalius. Trenerės L. Leikuvienės auklėtinė finišavo antra, bėgdama 60 metrų barjerinį bėgimą. Jos laikas – 9,99 sek. Antra ji buvo ir bėgdama 600 m. Distanciją įveikė per 1:50,20 min. Per du bėgimus Kamilė į komandos taškų taupyklę įnešė 24 taškus (po 12 už užimtą antrą vietą).

Šilutiškės jaunė Kamilė Stankutė ir jaunuolė Julija Baciūtė pasižymėjo ir estafetiniame bėgime 4x200 m. Jos kartu su Telšių jaunuolėmis Neda Tumasonyte ir Liveta Gaižiūnaite sudarė jungtinę estafetės komandą. Finišavo antros. Laikas – 1:58,96. Pirmos atskuodė Raseinių atstovės. Čempionių laikas – 1:55,91. Bronzos medaliai įteikti Šakių bėgikėms.

Jaunių komandų varžybose nugalėjo Marijampolės lengvaatlečiai, surinkę 155 taškus. Antrą vietą užėmė Šiaulių rajono komanda – 105,7 tšk., trečioje vietoje įsitvirtino Kelmės ekipa – 103 tšk. Šilutiškiai dešimti. Mūsiškių kraitis – 56 tšk. Autsaideriai – Plungės komanda: 31 vieta, 3 tšk.  Klaipėdos rajono lengvaatlečiai su 6 taškais tenkinosi 27 vieta, Kretinga – 14 v., 36 tšk., Telšiai – 16 v., 32 tšk. Šilutės sporto mokyklos jaunių rinktinės garbę gynė Kamilė Stankutė, bėgikai Naglis Kuturys, Benas Sokolovas, Benas Barbutka, Žygimantas Žemaitaitis, šuolininkai Darius Jurkaitis, Vilius Liorencas ir Domantas Vaidila.

Šilutės jaunimo rinktinei – trečios vietos taurė

Jaunuolių amžiaus komandų buvo mažiau. Rajonuose sunku išlaikyti jaunimą, kuris, pabaigęs gimnazijas, vidurines mokyklas nusrūva į didmiesčius studijuoti ar dirbti. Šilutiškiai tarp 26 komandų šiemet liko treti. Pelnyti 84 taškai. Mūsiškius aplenkė Raseinių komanda – 1 vieta, 119 tšk., taip pat Marijampolės rinktinė – 2 vieta, 106 tšk. Autsaideriai: Visaginas – 26 vieta, 0 tšk., Vilkaviškis – 25 v., 1 tšk.

Jaunuolių 3 000 m bėgimą laimėjo šilutiškis Justas Budrikas, įveikęs distanciją per 10:13,62 min. Bėgdamas 1 000 m jis finišavo trečias – 2:43,36. Rutulio stūmimo varžybose Kristina Bataitytė priešpaskutiniu, penktu bandymu įrankį nustūmė 10,45 m. Tai buvo čempioniškas rezultatas.

Antra likusi Kelmės rajono atstovė Gabija Žilinskaitė rutulį nustūmė 8,55 m. Trišuolio varžybose antrą vietą užėmė Osvaldas Guščius. Jis nušoko 14,49 m. Trišuolio čempionu tapo Marijampolės rajono sportininkas Vilius Junevičius – 14,88 m. Mantas Stonkus trišuoliu įveikė 12,29 m – 4 vieta. Bet be medalio Mantas neliko – greičiausiai bėgo 60 m barjerinį bėgimą. Čempiono laikas – 9,20 sek.

Antras finišavo Manto treniruočių draugas Martynas Lidžius – 9,80 sek. Abu sprinteriai – trenerio S. Oželio auklėtiniai. Šuolio į tolį varžybose O. Guščius parodė ketvirtą rezultatą – 6,62 m. Julija Baciūtė, bėgusi 1 000 m, laimėjo sidabro medalį. Jos rezultatas – 3:29,38 min. Bėgdama 600 m Julija finišavo trečia – 1:47,49. Antrą sidabro medalį ji pelnė estafetiniame bėgime. J. Baciūtė iš Šiaulių grįžo su trimis apdovanojimais.

Taigi, pamariškių lengvaatlečių rinktinė, kaip visada, Šiauliuose startavo šauniai. Tokia 2020-ųjų pradžia nuteikia pamario krašto lengvosios atletikos mėgėjus optimistiškai. Šilutiškiai iškovojo 13 apdovanojimų: 3 aukso medalius, 8 sidabro ir 2 bronzos.