„Šilutės“ krepšininkai kovos su stipriausiomis komandomis

2020-01-21, Sergėjus GVILDYS
Komandos kapitonas A. Gaidys (Nr. 5) sužaidė rezultatyviai ir naudingai, vesdamas savo komandą į pergalę prieš Šilalės „Lūšį“. S. Gvildžio nuotr.
Komandos kapitonas A. Gaidys (Nr. 5) sužaidė rezultatyviai ir naudingai, vesdamas savo komandą į pergalę prieš Šilalės „Lūšį“. S. Gvildžio nuotr.

Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) baigėsi antrasis turas. Pamario ekipa, treniruojama Kęstučio Mačijausko, čempionate užima trečiąją vietą ir kitame ture tęs kovas tarp aštuonių stipriausiųjų lygos komandų.

Nekilo vilčių kaimynams

Antrojo turo paskutines namų rungtynes „Šilutės“ krepšininkai žaidė su geografiniu kaimynu Šilalės „Lūšimi“. Rolando Razgaičio treniruojama Šilalės komanda į Šilutę atvyko pilna sudėtimi. Deja, tokia galimybe pasinaudoti šeimininkų treneris K. Mačijauskas negalėjo. Pastarojo strateginiai veiksmai buvo stipriai apriboti rotacijos galimybėmis. Be keitimų žaidė puolėjas Ernestas Sederevičius, tik trumpam ant suolo sėdo  Omar Terrell Alston ir Andrius Gaidys. Tačiau nors ir šešiese žaidę pamario krepšininkai, nesunkiai nugalėjo „Lūšies“ komandą 81:62 (20:15, 15:11, 26:19, 20:17).

Daug klydę svečiai prarado dvigubai daugiau kamuolių (23-11), pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45-35). O perimtų kamuolių statistikoje „Šilutė“ 14-3 pranoko šilališkius.

Naudingiausiai šiose rungtynėse sužaidė „Šilutės“ kapitonas A. Gaidys (Nr. 5). Gynėjas komandai pelnė 17 taškų. Jis taip pat atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 8 kamuolius. Demonstruodamas savo kovingumą A. Gaidys surinko net 38 naudingumo balus. Prie pergalės 17 pelnytų taškų pridėjo B. Ch. Sanford (Nr. 0), 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių kito „Šilutės“ legionieriaus – O. Allston (Nr. 24) sąskaitoje. Dvigubą dviženklį surinko ir E. Sederevičius (Nr. 12): 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Ernestas ne tik naudingu žaidimu įsiliejo į komandą, bet ir žavi aistruolius efektingais dėjimais iš viršaus.

Pripažino pralaimėjimą

Antrąjį turą K. Mačijausko auklėtiniai užbaigė Marijampolėje. Deja, rungtynės su „Sūduvos-Mantingos“ komanda susiklostė ne pagal pamario krašto komandos scenarijų ir teko pripažinti pralaimėjimą.

Galingai žaidę marijampoliečiai negailestingai sutriuškino vis dar praretintą „Šilutės“ komandą 105:69 (28:17, 21:13, 29:14, 27:25). Pamario ekipa dvigubai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (44-25). Komandinio žaidimo rodiklis rezultatyvūs perdavimai taip pat  žymiai atsiliko 31:12. O dvigubai prastesnis pataikymas į krepšį iš žaidimo 37 proc. prieš 65 proc. net didžiausiam optimistui negali suteikti vilčių.

Reikia pažymėti, kad K. Mačijausko komandos dar neapleido  traumų ir ligų antpuolis. Todėl su viena stipriausių lygos komandų treneris vertėsi tik septyniais žaidėjais, suteikdamas daugiau šansų atsarginių suoleliui. Vytautas Jokubaitis (Nr. 28) per 17 suteiktų minučių, savo galimybes išnaudojo pelnydamas 8 taškus. Na, o rezultatyviausiai komandoje vėl sužaidė kapitonas. A. Gaidys įmetė į varžovų krepšį 19 taškų, B. Sanford ir E. Sederevičius – po 10. Tačiau šis pralaimėjimas neturėjo įtakos komandos padėčiai turnyrinėje lentelėje. Mat artimiausias persekiotojas iš Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ taip pat patyrė pralaimėjimą.

Kovos stipriausiųjų aštuntuke

Tolimesnes kovas populiarioje Lietuvos nacionalinėje krepšinio lygoje pamario ekipa tęs stipriausiųjų aštuntuke. Mat pagal lygos turnyro nuostatus, po antrojo turo komandos pasiskirsto į dvi grupes. Pirmoje grupėje tarpusavio rungtynes žaidžia aštuonios geriausios komandos. Jos tarpusavyje sužais po 14 rungtynių. 9-15 vietas užėmusios komandos sužais silpnesnių komandų grupėje po 12 rungtynių. Po to paaiškės aštuntfinalio dalyviai ir keturios komandos, kurios pateks tiesiai į ketvirtfinalį.

Kitą rungtynių etapą „Šilutė“ pradeda sausio 30 dieną Kaune. Išvykoje K. Mačijausko auklėtiniai kovos su „Žalgirio 2“ komanda dėl pirmosios pergalės naujame kovų etape. O Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje „Šilutės“ krepšininkus išvysime vasario 1 dieną. Čia pamario ekipa susikaus su Joniškio „Delikatesu“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?