Šilutiškių šokių vakarai „Kam per 40“ – mėgstama pramoga

2015-02-08, Gerda BELOKOPYTOVA
Šeštadienį šokių sūkuryje sukosi daugybė porų. Čia linksmai laiką leido ne tik šilutiškiai, bet ir svečiai iš Jurbarko, Tauragės ar net tolimųjų Šakių.
Šeštadienį šokių sūkuryje sukosi daugybė porų. Čia linksmai laiką leido ne tik šilutiškiai, bet ir svečiai iš Jurbarko, Tauragės ar net tolimųjų Šakių.

Jau septintąjį kartą Šilutės seniūnijos salėje praėjusį šeštadienį, sausio 31-ąją, vyko šokių vakaras „Kam per 40”. Į seniūnijos salę vakarui įsibėgėjant jau sunkiai tilpo norintieji šokti. Pasipuošę damos ir ponai smagiai sukosi šokių sūkuryje, o paklausti vieningai teigė, kad tokie vakarai jau seniai buvo labai reikalingi.

Tiesa, šį šeštadienį paskutinį kartą šie šokių vakarai vyko seniūnijos salėje. Nuo šiol jie bus organizuojami didesnėse erdvėse. Organizatoriai džiaugiasi, kad norinčiųjų smagiai praleisti šeštadienio vakarus skaičius tik didėja.

O šio sumanymo ištakos prasidėjo dar praėjusių metų gegužę, kuomet į „Šilokarčemos“ redakciją kreipęsis iniciatyvus rajono gyventojas Manfredas prašė pasidomėti, ar Šilutėje negalėtų vykti suaugusiųjų šokių vakarai. Taip karuselė įsisuko. Deja, surasti vietą buvo gana sudėtinga. Šokiai vykdavo tai vienoje Šilutės rajono seniūnijoje, tai kitoje. Žmonės norėjo pastovumo.  Be to, tuomet šokiai vykdavo penktadienio vakarais ir žmonėms tai būdavę labai nepatogu.

Galiausiai šokių vakarų organizacinius reikalus perėmė Edita Šarkienė. Atrodo, kad šios moters rankose atsidūręs organizavimas įgavo pastovumo. Ji ėmėsi ryžtingų žingsnių iškovoti tam, kad Šilutės rajono vyresnio amžiaus sulaukę gyventojai turėtų kur smagiai pasibūti. Tiesa, neapsieita ir be valdžios pagalbos. Šeštadienio šokių vakaro metu kalbinta Edita sakė esanti ypač dėkinga vicemerams Algirdui Gečui, Algirdui Balčyčiui bei seniūnui Raimondui Steponkui.  Prie pokalbio prisijungusi šilutiškė Danutė neslėpė, jog džiaugiasi, kad šokių vakarai vyksta šeštadieniais. „Daugelis čia apsilankančių yra dirbantys žmonės, kai kurie atvyksta iš Klaipėdos, Palangos, Tauragės ar net Jurbarko, taigi penktadieniai jiems buvo labai nepalankus laikas. Be to, anksčiau nebuvo pastovumo, kraustėmės iš vienos vietos į kitą, šokiai tai vykdavo, tai nebevykdavo. Vis dėlto niekas nenorėjo, kad šie vakarai nutrūktų, todėl paprašėme Editos, kad imtųsi jų organizavimo. Žinoma, mes jai padedame, vienos tikrai nepaliekame“, - pasakojo Danutė.

Taigi nuo gruodžio 27-osios, kuomet šokių vakarų organizavimą perėmė Edita, jau septynis šeštadienius žmonės susibūrė smagiai pasišokti.

Edita ir Danutė vieningai teigė, kad atėjusių žmonių raginti šokti nereikia. „Čia ateina tie, kuriems reikia tokio vakaro, kurie nori prasiblaškyti, todėl niekas čia nesėdi“, - sakė Danutė.

Šilutėje šoka ir jurbarkiškiai, ir tauragiškiai, ir net iš Šakių atvykę

Edita neslėpė, kad jau seniai Šilutėje trūko tokių vakarų, kuomet vidutinio amžiaus sulaukę ar senjorai galėtų ateiti linksmai pasibūti, pasišokti. „Anksčiau daugelis važiuodavome į Jurbarką, Tauragę ar dar kur nors. Mūsų rajonas toks didelis, todėl nesupratau, kodėl anksčiau jie nevyko, nors visi labai norėjo“, - svarstė Edita. Kaskart į šokių vakarus „Kam per 40“ susirenka per 70 žmonių. „Kuomet šioje salėje vyko pirmasis šokių vakaras, atėjo 35 dalyviai, o šiandien mūsų išaugo iki tiek, kad sunkiai telpame šitoje salėje“, - džiaugėsi E. Šarkienė. Susirinkusiuosius linksmina muzikantai Antanas Kmita ir Gražvydas Raila.

Šokių vakarai vyks erdvesnėje salėje

Pasak Editos, su valdžia buvo susitarta, kad Šilutės seniūnijos salėje šokių vakarai vyks sausio mėnesį. Tačiau ilgai moteriai nereikėjo mąstyti, kur dabar organizuoti šokius. „Sutikau puikų verslininką Petrą Jurašką, kuris maloniai sutiko mums padėti. Jis atvėrė savo bendrovės „Tima“ salės duris. Tai mums bus išties puiki vieta, ten labai graži salė“, - pasakojo organizatorė bei patikino, kad šokių vakarai ir toliau vyks šeštadieniais, nuo 17 valandos.

Šokių vakarų dalyviai – vieningos nuomonės

Šeštadienį šokiuose „Kam per 40“ dalyvavusios šilutiškės Angelė ir Regina „Šilokarčemai“ sakė labai džiaugiasi, kad šokių vakarai įgavo pastovumo ir kad apskritai pradėjo tokie vykti. Tiesa, moterys nėra važiavusios į kituose rajonuose vykstančius panašius renginius, tačiau džiaugiasi, kad dabar gali ateiti čia.

 Sutuoktiniai senjorai Danutė ir Eduardas iš Tauragės: „Mes Šilutės šokių vakaruose lankomės nuo pat pradžių. Atvykstame kartu. Džiaugiamės, kad jie pradėti organizuoti, tik galėtų salė būti didesnė. Tokie šokiai vyksta ir pas mus Tauragėje, tik sekmadieniais. Tai mes ir ten nueiname, ir čia atvažiuojame“.

Naumiestiškė Janina: „Šiuose šokiuose lankausi nuo pat jų pradžios. Atvažiuojame čia su draugėmis. Džiaugiamės, kad yra kur atvažiuoti. Aš čia, ko gero, esu jauniausia, bet man smagu. Pamatai, kaip vyresni žmonės gyvena. Tikrai visuomet būna linksma, visi draugiškai bendraujame. Kaimuose mažai ką yra mums veikti, džiaugiamės galėdami išvažiuoti. Čia gyvename antrą gyvenimą ir tikrai tokie šokių vakarai yra labai reikalingi. Labai laukiame to šeštadienio. Daug įspūdžių parsivežame“.

Iš Šakių atvykusi Nijolė: „Mes daug kur važiuojame į tokius šokių vakarus. Šilutėje apsilankėme pirmą kartą. Norėjome pamatyti, kaip čia viskas atrodo. Tiesa, pirmas įspūdis, kad labai maža salė ir žmonių ne itin gausiai. Kai važiuojame į Kretingą, Kauną, Rietavą ar kitur, nepalyginsi. Žmonių žymiai daugiau susirenka“.

Pranas iš Švėkšnos: „Labai smagu, kad Šilutėje pradėjo vykti šokių vakarai vyresniesiems. Atvykstame čia su draugais ir tikrai linksmai praleidžiame vakarus. Čia gali atsipalaiduoti, ir, žiūrėk, jau į naują savaitę žengi geresnės nuotaikos. Stengiuosi visą vakarą šokti, juk to čia ir atvažiuojame“.

Nuo šiol šokių vakarai „Kam per 40“ vyks UAB „Tima“ salėje, esančioje Pramonės g. 4A, Šilutėje. Daugiau informacijos tel. 8 648 52 190, Edita.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?