Didinamos bausmės už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius

2020-01-26, tm.lrv.lt

Seksualinio pobūdžio prievarta nepilnamečiams užtrauks dar griežtesnę baudžiamąją atsakomybę. Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos parengtam pataisų  projektui, kuris atitinkamai pakoreguotų Baudžiamojo kodekso ir kitų įstatymų nuostatas.  

Siūloma papildyti Baudžiamąjį kodeksą, kad už neprievartinius seksualinius veiksmus su nepilnamečiu atsakytų ir asmuo, piktnaudžiaujantis pasitikėjimu, autoritetu ar įtaka nepilnamečiui. Jeigu ši nusikalstama veika padaryta prieš jaunesnį negu 16 metų asmenį,  kaltinamajam grėstų laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Šiuo metu už tokius veiksmus numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Siekiant stiprinti šeimos ir jos narių apsaugą, baudžiamasis įstatymas bus papildytas nauja baudžiamąją atsakomybę sunkinančia aplinkybe, numatant, kad  baudžiamąją atsakomybę sunkintu nusikalstamos veikos padarymas prieš artimąjį giminaitį, šeimos narį ar kartu gyvenantį asmenį.

Šių įstatymų projektai parengti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.


Straipsnio komentarai

..2020-01-27
čia ne bausmės didinamos tik skaičius padidinamas. Va ir yra įdomiausia šitų "įstatymininkų" logika. Kas juos motyvavo imti ir daryti tai ką jie čia pridarė? Ką jie čia išsprendžia? Jie leidžia ir tvarko tuos įstatymus reaguodami į nusikaltimus ar į savo žydinčios vienybėje liguistos vaizduotės saldžius vaisius? Kur yra jų mokslo karčios šaknys? Jie tarsi ruošiasi kažkokiam pedofilijos protrūkiui: sekančiam kryžiaus žygiui. Nu čia reikalinga turėti omenyje kad drąsos kelias jau iš anksto pasideda pagalvę, nes lygiagrečiai vyko ir visokie neišnešiotukai, ankstukai, nunorveginimai, tt.. Tai yra auginama kartos vaikų pedofilų "šeimose". Jie apsidovanoja save dangiškomis debesijų technologijomis ir 72 nekaltybių doktrina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?