Vyriausybė nepritaria priverstiniam skiepijimui

2020-01-26, sam.lrv.lt

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuomonei, kad vaikų profilaktinis skiepijimas neturėtų būti privalomas, ką pateiktais įstatymų projektais siekia įteisinti Seimo narių grupė. Dėl skiepijimo, kaip ir iki šiol, turėtų spręsti tėvai, o skatinti skiepyti vaikus svarbu kitomis priemonėmis, be prievartos.

Seimo nariai siūlo nustatyti, kad vaikų profilaktiniai skiepijimai nuo poliomielito, tymų, raudonukės turi būti privalomi, išskyrus tuos atvejus, kai vaikas negali būti skiepijamas dėl kontraindikacijų.

Šiuo metu skiepijimas nuo šių infekcijų Lietuvoje jau yra įtrauktas į vaikų skiepijimo kalendorių, dėl to apsisprendžia patys tėvai.  

Kaip ir kitos ES šalys, Lietuva susiduria su iššūkiais skiepų srityje, ypač nerimą kelia viešojoje erdvėje didėjantis klaidinančios informacijos apie skiepų nesaugumą bei neveiksmingumą srautas. Prie to, deja, prisideda ir žymūs žmonės, pasisakydami  apie vakcinų neefektyvumą ar žalą, kas daro poveikį žmonių požiūriui į skiepus.

Ši tendencija neramina, ypač kai yra labai aiškių ir konkrečių pavyzdžių, kai klaidinga, nepagrįsta informacija apie tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcinos ir autizmo ryšį netiesiogiai tapo tymų protrūkio, kuris ir šiandien tebesitęsia Europos šalyse, priežastimi. Tad didinti informuotumą apie skiepijimo naudą, savo ruožtu, ragina ir tarptautinės organizacijos.

Ankstesnė praktika, kai buvo draudžiama į darželius priimti neskiepytus vaikus, ne tik nepasiteisino, bet ją atšaukti buvo įpareigojęs ir Teismas, įvertinęs, kad toks sprendimas neteisėtas, pažeidžiantis teisę į fizinę žmogaus neliečiamybę.

SAM nuomone, draudimais ir ribojimais šiuo konkrečiu atveju vargu ar pavyks pasiekti norimų rezultatų ir priversti skiepyti vaikus. Priešingai, tai dar labiau sustiprins antivakserių gretas ir pozicijas. Tokios nuomonės laikosi ir medikai bei dauguma pacientų. Tad tėvai skiepyti vaikus turi būti pratinami kitais būdais. Vienas iš efektyviausių – visuomenės švietimas ir informavimas.

SAM parengtoje išvadoje akcentuojama, kad yra įrodymų, jog skiepijimų aprėptys yra didesnės šalyse, kuriose skiepijimas nėra privalomas. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad dėl privalomų skiepų teisinio reguliavimo yra pasisakęs ir Europos Žmogaus Teisių Teismas. Seimo narių grupės siūlymai toliau bus svarstomi Seime.


Straipsnio komentarai

..2020-01-27
problema yra ne nesergančių priverstinis ar savanoriškas "gydymas", bet mokslo daktarų grupuotės logika. Jie dar neįrodė visuomenei kad toks dalykas kaip virusai egzistuoja. Nei zika, nei HIV, nei coronavirus, nei paukščių gripo, tt. Tai vien karinės viešųjų ryšių operacijos. Tai yra "virusas" tai tik žodis. Kaip tas nematomas vilkas kuris atseit atbėga iš miško, netgi jeigu patikėsi jais ir bijosi eiti į tą jų mišką. Tu jau esi dievų miške. Tad su antivirusais, vakcinomis ir skiepais yra elementarus kryžiuočių trafaretas panaudotais kaip su "šventuoju vandeniu", kur jie sau prieštaraudami naudoja kad nuplauti jūsų prigimtines nuodėmes. Biblijoje jėzus aiškina, būkit kaip vaikai, kad tai ir yra dangaus karalystė, kad daugiau nieko nereikia.. O tie smaluočiai matot kitaip galvoja. Su medicina lygiai tas pats. Tik jie raudonus kryžius naudoja, matyt dėl tų kruvinų savo rankų. Skiepai reikalingi nes jūs gimstate su prigimtine nuodėme. Pagal jų logiką jūs esate nuodėmingas, ne dėl to kad pas jus dėmės, bet dėl to kad esatę gimęs. Jūsų neturėtų būti. Jūs tai kažkokia dėmė visuomenės biografijoje. Nu ir atseit skiepai reikalingi kad "stiprinti" jūsų atsparumą su beprotybės logika: jeigu žudymas nenužudys tai padarys stipresniu. Kas ten tuose skiepuose yra neaišku bet taip kaip jie šneka tos visos vakcinos ir yra mirtini užkratai. Tik praskiesti šaukštai deguto į jūsų medaus statines. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?