Už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą gresia baudos

2020-01-29, am.lrv.lt

Seimas, vienbalsiai priėmęs Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, nustatė administracinę atsakomybę už nemokamą lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.

Lietuvoje draudimas prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius, kurių sienelės storis yra nuo 15 iki 50 mikronų, galioja nuo 2019 m. sausio 1 d., bet už jo nesilaikymą administracinė atsakomybė iki šiol nebuvo nustatyta.

Ją nustato minėtosios pataisos, kurias rengė Aplinkos ministerija. Jos numato, kad pakuočių pardavėjams ir platintojams, pažeidusiems draudimą nemokamai dalinti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius prekių ar produktų pardavimo vietose, skiriama: fiziniams asmenims – įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 60 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – bauda nuo 100 iki 200 eurų. Juridiniams asmenims – bauda nuo 1 iki 3 tūkst. eurų, o už pakartotinį pažeidimą – nuo 3 iki 5 tūkst. eurų.


Straipsnio komentarai

Tam2020-01-31
Aiskus,trumpas komentaras.Ismokai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tam tai2020-01-30
Na jei buvo emigracijoi tai.dar nėra toks glušas kaip tu . Žmogus rašo tai ka galvoja t.y. nėra susipančiojas vergystės pančiais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas bus2020-01-29
jei maišelius, vietoje dalinimo, pardavinės keliariopai brangiau, ale akcija? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tai2020-01-29
Koks glusas grizo is emigracijos su savo kvailais komentarais? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-01-29
čia labai keisti įstatymai. visų pirma bet kokios įstatymų pataisos yra raudonos vėliavos kad įstatymus leidžia kažkokie beraščiai terbakrauskiai. Nu čia iš karto turėtų ne grėsti, bet išskaičiuojamos baudos iš tų law-oninkų kišenių už tai kad jie išleido netobulus įstatymus. Jugi jie išleido tuos netobulus įstatymus, išspausdino visur, samdė viešųjų ryšių specialistus kad šviesti visuomenę ir verslą apie pokyčius jų gyvenime, organizuoti mokymus, samdyti brangiai apmokamus konsultantus, organizuoti konferencijas, tt. Ir dabar praėjus metams jie atseit prisipažįsta - čia biški suklydom, nes subyrėjus 666 milijonai į mūsų kišenę nebeina strakalioti taip laisvai ant tų kanopų. Nu kas liečia maišus ir maišelius tai čia gali būti ir kažkoks pokeristų guogiančių paršų simbolizmas, nes anglų kalboje maišelis tai "poke". Tie kurie užsiima maišininkystėmis yra pokeristai. Va čia ir yra kiti reikalai apie aklųjų karalystę. Jeigu jie supakavo kažką į maišą tai gali atrodyti kad jie mato tai kas tame maiše. Bet gali būti kad ir mato. Pamenat tuos cžv kalėjimus ir tuos maišus ant transportuojamiems ant galvų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?