Vasario pradžios orai nustebins: ruoškitės naujiems rekordams

2020-01-30, Margarita Kirkliauskaitė, sinoptikė „Lietuvos rytas“

Šią savaitę virš Atlanto vandenyno vyksta aktyvus galingų ciklonų formavimosi procesas. Vienas po kito šie žemo slėgio sūkuriai su gausiais krituliais sukeldami stiprų vėją braunasi į Europos gilumą.

Artimiausiu metu Lietuvos orai taip pat bus ciklonų pavaldumo sferoje.

Šiandien pietiniuose šalies regionuose dangų niauks storų debesų šydas, Telšių, Šiaulių, Panevėžio apskrityse tikėtini pragiedruliai. Kritulių sulauks daugelis rajonų, vyraus nedidelis lietus. Pietrytiniuose ir rytiniuose rajonuose vidutinio intensyvumo lietus kaitaliosis su šlapdriba. Pūs pietvakarių, vakarų 5–10 m/sek. vėjas. Temperatūra pasiskirstys nuo 0–2 laipsnių šilumos rytiniame šalies pakraštyje iki 3–5 laipsnių pajūryje ir Vakarų Žemaitijoje.

Ateinančią naktį kritulių juosta drieksis per Pietų Lietuvą. Klaipėdos ir Tauragės apskrityse truputį palis, Marijampolės, Kauno bei Alytaus regionuose vyraus šlapdriba. Vilniaus ir Utenos apylinkėse nedideli krituliai pasirodys šlapdribos ir sniego pavidalu. Šalies šiaurėje krituliai mažai tikėtini, vietomis bus pragiedrulių.

Vėjas rims, didesnę nakties dalį pūs iš pietvakarių, pietų. Termometrai rodys nuo 3 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos. Būkite atsargūs, kelius ir šaligatvius slidins plikledis. Penktadienio dieną vyraus silpnas lietus, dulksna, tačiau ryto valandomis pietiniuose ir rytiniuose rajonuose vietomis lietus dar maišysis su šlapdriba. Vėjas išliks nestiprus. Aukščiausia temperatūra – 1–5 laipsniai šilumos – bus vakarėjant. Formuosis pavieniai rūkai.

Sausio ir vasario sandūroje vėjas pakryps iš pietvakarių, pradės stiprėti. Naktį plūstelėjus šilumai temperatūra spės pažemėti vos iki 0–4 laipsnių šilumos. Šeštadienio dieną stori debesys atneš gausesnio ir įkyresnio lietaus.

Pajūryje ir Žemaitijoje lis intensyviausiai. Pietvakarių vėjas taps gūsingas, pajūryje sustiprės iki 15–16 m/sek., su juo Lietuvą pasieks šilumos banga. Oras įdienojus įšils iki 4–8 laipsnių ir temperatūra priartės, o kai kur gal net ir truputį pagerins vasario 1 dienos šilumos rekordus.

lrytas.lt

 

 

 


Straipsnio komentarai

..2020-01-30
kuo skiriasi sinoptikas nuo meteorologo? Aš kaip suprantu sinoptikas tai ne tas pas kurį nuodėminga optika: sin + optika, bet nuo žodžio "synopsis" ty tas kuris daro apžvalgas, santraukas, konspektuoja, tt. Kažkokia tarpininkas, tarpininė, grandis, sugedęs telefonas, tt.. Nors gal ir teisinga, nes meteorologų nėra ir negali būti. Nu ką kažkoks žmogelis gali primeteorologinti? Viskas atliekama daviklių, palydovų, super kompiuterių, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?