Ūkvedė paliko ant kelio gulėti neblaivų įstaigos klientą

2020-02-02, „Šilokarčemos“ informacija
Įstaigos darbuotojos net nesistengė patraukti ant kelio važiuojamosios dalies gulėjusio neblaivaus vyriškio. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Įstaigos darbuotojos net nesistengė patraukti ant kelio važiuojamosios dalies gulėjusio neblaivaus vyriškio. Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Įdomūs dalykai darėsi Šilutės socialinių paslaugų centre: tamsoje ant kelio gulėjo klientas, jam kilo pavojus žūti po automobilio ratais, o visa tai mačiusios šios įstaigos darbuotojos net nekreipė jokio dėmesio. Šio vyriškio vos nepervažiavo to paties centro autobusiukas, o policijos pareigūnai buvo iškviesti ne dėl šio įvykio...

Kreipėsi į policiją

Istorija paprasta – į policiją kreipėsi įstaigos vadovė Reda Urbaitytė. Ji informavo, kad šių metų sausio 13-ąją, apie 17 val. 26 min., socialinių paslaugų centro automobilis kliudė kieme ant žemės gulintį centro klientą.

R. Urbaitytė policijai nurodė, kad iš darbuotojos gavo tarnybinį pranešimą, jog minėtą dieną kalbėjosi dvi darbuotojos ir laukė atvykstančios policijos, mat vienas iš klientų spardė centro duris, keikėsi. Viena  jų pastebėjo, kad į centrą grįžta įstaigos autobusiukas. Staiga jos išgirdo lauke šaukiantį vieną centro klientą. Abi darbuotojos išėjusios į lauką pamatė ant kelio dangos sėdintį vyrą, kuris buvo neblaivus, sužeistu veidu bei šalia autobusiuką ir jo vairuotoją. Vadovė pareigūnus informavo, kad gulintį vyriškį kliudė jų įstaigos autobusiukas.

Pats vairuotojas teigė, kad jis gulėjusio ant kelio vyro nekliudė. Pasak jo, tą vakarą įsukus pro įstaigos vartus į kiemą, lauke užsidegė apšvietimo lempa, kuri jį staiga apakino. Dar labiau pasukęs transporto priemonę į kairę pusę ir nusisukus nuo šviesos, pamatė, kad kažkas jam mojuoja, ir todėl staigiai paspaudė stabdžius. Tada šiek tiek pavažiavo atgal, sustojo, išlipo ir pamatė, kad ant važiuojamosios kelio dalies sėdi vienas iš centro klientų.

Pasakė šį tą įdomaus

Taip ir buvo. Tą tvirtino ir visą įvykį matęs kitas įstaigos klientas. „Išėjau tą vakarą parūkyti. Stovėjau ant laiptų. Pamačiau, kad parvažiuoja autobusiukas, o tuo pačiu metu ant kelio gulėjo žmogus. Pradėjau autobusiukui mojuoti, kad stotų. Jis tuoj tą ir padarė. Šiek tiek pavažiavo atgal. Gulėjęs žmogus bandė keltis. Jis buvo girtas. Tuoj išbėgo ir ūkvedė su budinčia. Pradėjo jos šaukti. Rėkti pradėjo ir gulintis ant žemės. Tuoj atvažiavo ir policija. Šiems paklausus, ką daryti, ūkvedė liepė jį vežti“, - pasakojo įvykio liudininkas.

Panašiai teigė ir dar vienas įstaigos klientas. Jis pasakojo, kad vyriškis išties ant žemės gulėjo ne vieną valandą. Jį apvažiavo ir į darbą atvykusi ūkvedė. Pašnekovas tvirtino, kad vairuotojas tikrai negalėjo gulėjusio asmens kliudyti, mat spėjo laiku sustoti. Beje, šis pasakė ir šį tą įdomaus. Pasirodo, ant žemės vyras gulėjo ne trumpą laiką, o į darbą atvykusi ūkvedė jį apvažiavo ir paliko toliau gulėti ant važiuojamosios kelio dalies.

Įdomu tai, kad tuoj po incidento atvyko policijos pareigūnai. Bet atskubėjo jie ne dėl šio įvykio, o dėl to, kad  gulėjęs ant žemės žmogus triukšmavo ir spardė duris. Pareigūnai triukšmadarį išsivežė. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Pasidomėjus apie sužalojimus ant veido, pareigūnams jis visą laiką teigė, kad virto. Policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą po įvykio liudininkų apklausų. Įvertinus eismo įvykio aplinkybes, matyti, kad Šilutės socialinių paslaugų klientas, būdamas neblaivus ir neįleistas į centrą, nuėjo bei atsigulė ant važiuojamosios kelio dalies. Centro kieme veikia tik nuo judesio įrengtas apšvietimas. Pats ant kelio gulėjęs asmuo neturėjo jokių šviesą atspindinčių elementų ir nesirūpino savo saugumu. Todėl  pažeidė Kelių eismo taisykles. Istorija taip ir pasibaigė.

Informacijos neteikė

„Šilokarčema“ aiškinosi, kodėl socialines paslaugas teikiančios įstaigos darbuotoja nepasirūpino, kad žmogus nebūtų paliktas gulėti ant važiuojamosios kelio dalies. Juk bet kada galėjo bet kas jį pervažiuoti ir rimtai sužaloti?

Paaiškinimą norėjome išgirsti iš pačios centro direktorės R. Urbaitytės. Tačiau su ja susisiekti nepavyko. Į telefono skambutį atsiliepusi darbuotoja teigė, kad ji užsiėmusi, išvykusi į posėdį.

Sausio 23 dieną kalbėjomės ir su Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėju Alvidu Šimelioniu. Pasak jo, apie minėtą incidentą kalbėta su centro direktore ir jos paprašyta raštu pateikti informaciją. Tačiau ji atsisakė tai padaryti - neva vyksta ikiteisminis tyrimas. Pažadėjo tai padaryti iškart, kai jis bus baigtas. Keisčiausia tai, kad R. Urbaitytė taip ir neinformavo, kad ikiteisminis tyrimas nutrauktas sausio 17-ąją.

Istorijos tęsinys dar bus. Būtinai pasidomėsime ir apie tai informuosime vėliau.


Straipsnio komentarai

skirvytė2020-02-03
Koks vadovas - tokia ir tvarka. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taip2020-02-03
Trina teisingus komentarus, Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-03
vakar parašiau komentarą, bet cenzūra nucenzūrino. Ir aš lygtais ten nieko tokio neparašiau. Gal ne tą trijų raidelių kombinaciją pavartojau. Kas įdomiausia su šita istorija ne tai kad čia jaučiasi "rezonansinių" bylų trafaretų melodija (ar turi įgaliojimus taip žvanginti galingas plunksnas), bet tas vartojamas žodis "klientas". Lietuvoje "klientų" teisės neginamos. Ginamos "vartotojų" teisės. Nu šitas irgi yra kažkoks vartotojas. Turbūt tiek vartoja kad nuo vartojimo jam ir yra išsivysčiusios priklausomybės vartojimui, kur tokiam vartotojui galima teikti vartojimo paslaugas priverstinai. Nu nesvarbu kaip išvartysi, vis tiek pagadinsi. Keturios biurokratinės kėdžių kojos gerai, dvi kojos blogai.
Kas įdomiausia apie tą centrą kad jie iš tikrųjų ir veikia taip tarsi viską ką jie daro yra paslaugos, kur arklidėje arkliai kaso arklius, tam kad juos pakasti. Parsisiūskite ir paskaitykite jų "TEIKIAMOS SOCIALINĖS PASLAUGOS" sąrašą. Toks įspūdis susidaro kad mokėti klientai turi ir už "labas rytas", "laba diena" ir iš anksto nuskaičiuoja ir už "labas vakaras" ir "labanakt". Kaip tame truman show. Tame ir esmė kad paliko gulėti ant kelio tą "klientą" galima forminti irgi kaip kažkokias gryno oro vonias, intensyvus krizių įveikimo laboratorinis darbas, savarankiško gyvenimo įgūdžių lavinimas, socialinių įgūdžių lavinimas, tt. Jugi kai ūkvedė praėjo pro šalį "klientui" turėjo būti neįkainojama pamoka, kad niekas kitas juo nepasirūpins tik jisai pats.
Kaip kažkokie raudonų rankų raudonų žibintų kvartalai. Kaip emigracija į ameriką per Elis salą, kur ant laisvės statulos užrašyta: "...Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free..". Tik mažai kas net iš amerikiečių žino kad netoli yra ir kita sala - Hart island, kurioje masinėse kapavietėse ir laidojami tokie "klientai". Viename kape 1000 grabų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai2020-02-03
tokius aklus ir žioplus vairuotojus vyti kuo toliau,nusenes jau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka