Valdžia koreguoja administracinių funkcijų vykdytojo struktūrą

2020-02-03, Sergėjus GVILDYS

Šilutės valdžia žengia struktūrinių pokyčių Savivaldybės administracijoje link. Gali būti, kad šis reikalas jau brendo seniai, tačiau jis paspartintas atsakingų valstybės tarnautojų iniciatyva. Šią savaitę šie pokyčiai buvo svarstomi komitetuose, kurie pritarė šio projekto pateikimui sausio 30 dieną vyksiančiam Tarybos posėdžiui.

Pokyčių priežastys ir jų esmė

Šilutės rajono savivaldybės administracijos vyriausioji personalo specialistė Dalia Bernotienė komitetų nariams pristatė parengtą sprendimo projektą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo“.

Šiame sprendimo projekte numatyta Civilinės metrikacijos skyrių prijungti prie Personalo ir teisės skyriaus, pavadinant Civilinės metrikacijos poskyriu. Kultūros skyrių siūloma prijungti prie Švietimo skyriaus ir pavadinti Kultūros poskyriu, o Kanceliarijos skyrių siūloma prijungti prie Komunikacijos skyriaus.

Pagrindinė ir esminė šių pokyčių priežastis, tai - Viešojo administravimo įstatymo pakeitimas, įsigaliojęs prieš metus. Šiuo pakeitimu nustatyta, kad įgyvendinant savivaldybės vidaus administravimo funkcijas yra numatyti viešojo administravimo įstaigos padaliniai. Vienas iš padalinių yra įstaigos skyrius, kurį sudaro ne mažiau kaip keturios pareigybės. Skyrių sudaryti gali poskyriai, kurių kiekviename turi būti ne mažiau trijų pareigybių. Išimtis nustatyta tik vidaus audito tarnyboms ir centralizuotoms vidaus audito tarnyboms, kurias sudaro ne mažiau kaip 2 pareigybės.

Taigi, numatoma sumažinti skyrių skaičių Savivaldybės administracijos struktūroje. Projekto rengėjai ir iniciatoriai tikina, kad Savivaldybė patirs minimalias išlaidas. O esami skyriai sujungiami atsižvelgiant į jų atliekamų funkcijų sąsajas.

Komitetų narių nuomonė vieninga

Ekonomikos komiteto posėdyje, svarstant Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimus, Tarybos narys Sigitas Majus pastebėjo: „Trumpuoju laikotarpiu nesikeičia niekas, išskyrus pareigybių pavadinimus, sumažės vedėjų skaičius, tačiau ilguoju laikotarpiu, keičiantis situacijai, Savivaldybė gali turėti naudos“. Jam pritarė ir „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas, sakydamas, kad iš esmės niekas nesikeičia,

atlyginimai tarnautojams išlieka tie patys.

Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje „valstietė“ Lijana Jagintavičienė domėjosi šio projekto įgyvendinimo išlaidomis. Projekto rengėja D. Bernotienė patikino, kad išlaidos bus minimalios, skirtos pareigybių pakeitimui. O skyrių vedėjų, prie kurių jungiami minėti skyriai, atitinkamai didės ir atlyginimai, didėjant atsakomybės apimčiai ir darbo krūviui. Šiuo metu tikslūs sprendimo įgyvendinimo kaštai nėra žinomi. Komitetai, po diskusijų, vieningai nusprendė šį projektą teikti svarstyti Tarybos posėdyje.

Ar visiems vienoda įstatymo raidė?

Siekis kuo efektyviau vykdyti administracines funkcijas yra sveikintinas ir priimtinas kiekvienam visuomenės nariui. Nėra jokios abejonės ir šio sprendimo projekto būtinumu bei naudingumu. Ypač ilgalaikėje perspektyvoje.

Juolab negalima nesutikti su Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio požiūriu: „Esmė yra ne pareigybėje, o ką skyriaus vedėjas atlieka. Tai pirmas žingsnis, kurį turėjome atlikti anksčiau.“

Pasak administracijos direktoriaus, jau vasario mėnesį bus peržiūrimi etatai, tada bus tikslesni duomenys. O gal pirmiau reikėjo atlikti etatų peržiūrą ir tada priimti sprendimus? Ar šis veiksmas nenueis istorijon, kaip struktūrinio pamato pataisymas, nors galimai yra pribrendęs kapitalinis remontas?

Pažvelgus į publikuojamą struktūrą matyti, kad kol kas išlieka nepaliestas Biudžeto ir finansų skyrius, šiuo metu su esamomis trimis pareigybėmis. Pagal viešo administravimo įstatymą, šis skyrius negali būti išimties objektu dėl pareigybių skaičiaus, jei tik nėra interpretacijų šia tema. Vejant įkyrias mintis dėl tūpsnių lojaliems darbuotojams, galima tik numanyti apie esamas ir nematomas vakansijas. Belieka spėlioti, ar bus vakansijos užpildytos, ar po vasario mėnesio peržiūros ir dar vienu skyriumi Savivaldybėje liks mažiau.


Straipsnio komentarai

.. @ jonas2020-02-06
neskaldyk cžvistėlių pagal kažkokius kriterijus pvz į kartas pasinaudodamas gegučių lizdų tiksėjimo oranžinėmis melodijomis. Kas kad tie vaikai beraščiai, bet jie tiek kiek reikalinga yra išmokę kažkaip kitaip. Per kažkokį kitą galą. All I Really Need to Know I Learned in Kindergarten. Čia ir eina kalba apie kažkokias pedofilų klano "need to know". Jiems nebūtina atrodyti protingesniu negu penktokai ar penktos rūšies piliečiai (are you smarter than fifth-grader).. Šitas panašus "vaikas" kaip tas anūkas, kuris irgi vieną dieną atsirado iš niekur. Nors tokių šilutėje ir visoje lietuvoje pilna. Tik vienas kitas yra iš "seniau", kur kažkaip jų geneologinių medžių karčios šaknys susisiekia su tarybine epocha. Visi kažkokie indėnai kurie tarsi vazonikai. Tas anūkas kaip koks kiborginis ankstukas išlindo iš po žemių. Tarsi lanzbėris nuklonavo iš klonio gatvės. Matai visai kitokios technologijos negu kaip kad sovietiniais laikais buvo auginami lenino anūkai. Bet tada irgi buvo lygiai taip pat negalima klausti ar sakyti, kaip kad jie įvedė po to ir amerikoje tą vaivorykštinį gestapo režimą. Bet to lanzberginio deimančiuko irgi negalima liesti, nei su ilgomis lazdomis, nei su notarais nei su antstoliais. Visų pirma jeigu būtų deimantas nenešiotų gražulio kelnių. Matyt yra dėmėtas ir susitepęs. Reikalinga naudoti "any legal means". Kam teptis rankas ir kojas? O šitas atseit "vietinis" tai nu lygiai toks pat kaip ir kiti. Nors ir bandant kažką suprasti neina ir negalima nelyginti cžvistėlių svieto, bet tą ir reikalinga turėti omenyje, kad tuose lyginimuose negimsta jokia tiesa. Tai tik laikini kažkokie saitai. Nu ale alpinistas lipa į kalną, ieškodamas už ko užsikabinti ar kaldamas tuos kabliukus. Tame ir esmė jeigu esi "alpinistas", pas kurį nėra tvirto pagrindo po kojomis tai tau tokie užsikabinimai tarnauja kaip kažkas labai svarbaus. Neturėtų taip būti. Iš viso ką reiškia "Seimo nario G. Landsbergio visuomeninis konsultantas"? Money for nothing and chicks with dicks for free. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jonas2020-02-05
kas tas vaikas priekyje sedi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Transitas 2020-02-05
Oi, kas čia ? Tas su išsprogusiomis akimis Uodauskas , Rambyne apsimyžęs sėdėdavo , o kaip jaunas ten pasimušti.
Labai keičiasi ...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-03
tik "law-istai" su klaidomis parašiau. turėjo būti "law-onistai" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-02-03
vienyjasi tarmių sąjungos buožės. tame ir esmė tokius ostapininkų PR-is-ON reikalus vistiek tvarko kažkokie madmeniniai law-istai iš MAD-is-ON avenue. Tie "politikai" gal ir yra kažkiek "v kurse", bet gal tik kažkokios olialia pupytės aprėdytos gražulio kelnių uniformomis tam kad dainuotų pagal fonogramą. Visiškai nesvarbu. Kas svarbu kad jūs ne "v kurse". Tad bet kokius klausimus beuždavinėsit, visur galima kabinti makaronus. Nu matot patys sako kad iš esmės neikas nesikeičia išskyrus pavadinimai. Nu tai kam daryti kažką dėl pavadinimų? "vardan" tos lietuvos. Dėl vardų ir dirbama. Kažkokiose sistemose kažkas keičiasi. Gal ne dabar. Gal bandoma mėtyti pėdas dėl praeities, gal dabartyje pradedami kloti gerų ketinimų keliai ateities drąsių kelių klonio gatvių klonavimo operacijoms. Komentaras patinka Komentaras nepatinka